Skocz do zawartości

Stranger Things - Netflix


Malibu

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sezon ma +10 do chaosu i +15 do dzieci kukurydzy. Teraz to już serio bardziej przypomina krwawe goonies (tylko z mniej irytującą obsadą) niż pierwszy sezon, który był właściwie zupełnie innym serialem. Dużo lepszym, ale po drugim sezonie taka nostalgiczna taniocha w której jedyną próbą budowania czegokolwiek jest wątek lodziarzy, nie wydaje się złym zabiegiem. Z braku pomysłów zawsze lepiej dodać lepsze efekty, więcej akcji i muzyki z lat 80, staruszki urodzone w tamtym czasie zawsze zwrócą uwagę i dodadzą w plusach. 

Usuwając z pamięci przygody dorosłej ekipy (tego było już zdecydowanie za dużo, nawet jak dla mnie), to było okej. 

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze jest pianie z zachwytu, że serial stał się bardziej dojrzały, że wątek dorastania. No kurwa niesamowity wątek dorastania, że Majkowi i Lukasowi chce się ruchać, a Will nadal chce tylko grać w gierki i jeszcze nie wie, że woli benisy. Nikt nigdy nie pokazał lepiej tego tematu w kinie ani telewizji.

 

Szczególnie dojrzała jest oś wydarzeń w postaci głupawego odniesienia do schyłkowej fazy lęku przed komunistami z tamtej epoki. Nikt nie jest w stanie zatrzymać tej karuzeli śmiechu przez 8 odcinków, a na koniec i tak wychodzi na to, że jednak sirius biznes imamy być niesamowicie przejęci tym co tam się dzieje.

  • Plusik 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem. Jak cały sezon był naprawdę dobry i stawiam go zaraz obok pierwszego, tak ostatni odcinek jest definitywnie najlepszy z całej serii. Ostateczne starcie z Łupieżcą umysłów :banderas: Bardzo mi się podoba jak dobrze został zachowany balans między komedią, a dreszczowcem - twórcy mają perfekcyjne wyczucie, kiedy budować grozę, a kiedy strzelić głupim żartem na rozładowanie klimatu (jak Dustin zaczął śpiewać NeverEnding Story to ze śmiechu prawie spadłem z fotela). Wizualnie 10/10. Efekty, oświetlenie, KOLORYSTYKA  :mog: fajnie oddany klimat lat 80 i to nie tylko poprzez kultowe utwory lecące w tle. Masa dobrej akcji, sporo śmiechu, ale też kilka zgonów, na końcówce można wręcz uronić łezkę. Kilka postaci mnie wkurzało (Will nie wiadomo po co w ogóle tu jest, Nastka natomiast przegina jeżeli chodzi o nadużywanie mocy), a kilka non stop wywoływało banana na moim pysku. Smirnoff :newell: Obok Dark najlepszy powód, żeby opłacać tego sk*rwiałego Netflixa. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Josh napisał:

Wizualnie 10/10. Efekty, oświetlenie, KOLORYSTYKA  :mog:

 

O tak, serial oglądałem przez apkę w telewizorze i generalnie jak zobaczyłem niektóre sceny w Dolby Vision to Michałek ochoczo podrygiwał z wrażenia.

Odnośnik do komentarza

Mi się 3 sezon podobał, nadal jest fajny klimat, super sceneria, soundtrack no i ten feeling, jakby naprawdę oglądało się produkcję z lat '80. Mam tylko wrażenie, że za długo się wszystko rozkręcało, a za mało było intensywnej akcji. Pojedynki Hoppera z ruskiem to ziew, za dużo tego i nie pasowało. Tak samo, frajdę trochę psuł motyw, że jak pojawia się potwór to jakby całe miasto poza naszymi bohaterami nie istniało, jakby byli jedynymi ludźmi w mieście. No nic, nadal pozostaję fanem ST i czekam na kolejny sezon, choć nie wiem, co tam jeszcze można wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Tak samo, frajdę trochę psuł motyw, że jak pojawia się potwór to jakby całe miasto poza naszymi bohaterami nie istniało, jakby byli jedynymi ludźmi w mieście.

 

qft

 

Po 

Spoiler

masakrze w szpitalu

nikt nie wezwał policji? Nikt nic nie słyszał? Sporo niedomówień i przymykania oczu na pewne zagadnienia. No ale zgadzam się, że bardzo dobry sezon. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2019 o 09:47, Shen napisał:

Smieszne to (pipi)enie o serialu do kotleta, jakby serial o czterech niesłusznie skazanych murzynach to była jakas sztuka wyższa xd

 

No w porównaniu do tego serialu to tak, zdecydowanie sztuka wyższa. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem, bardzo mi się podobało. Dziwie się, że ktoś szukaja logiki czy jakieś dojrzałości w serialu, gdzie mamy  przejście do innego wymiaru czy nastoletnią Mroczną Phoenix. Dobre temp akcji przeplatane ze sporą dawką humoru, mnóstwo nawiązań do lat 80 i rządzącą wówczas popkulturą, zwłaszcza dla osób urodzonych w tamtych latach, to będzie oczko wyżej do oceny. Nowe postaci dobrze wpasowały się w resztę towarzystwa, oczywiście Erica największy zwycięzca sezonu (wiem, że była w poprzednich sezonach, ale tu dostała znacznie więcej czasu). Ostatni odcinek, chyba najlepszy z pośród wszystkich sezonów, scena Dustina z jego dziewczyną będzie kultowa, śmiałem się na głos. Sama końcówka też świetna i motyw z listem, wszystko ładnie zagrało.

 

Jedna z lepszych rzeczy na Netflixie, gdzie podczas oglądania ma się podobne odczucia, jak podczas oglądania w dzieciństwie E.T. czy innych filmów, które są częścią ludzi pamiętających lata 90. Bardzo fajna bajka.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak mogli widzieć podobieństwo do Dustina, ale do Joyce już nie xD Ale i tak Monika... <3

 

Nie wiem czy już ktoś wrzucał, ale jest oficjalny podcast z twórcami i obsadą na temat ostatniego sezonu. Tylko w przeciwieństwie do serialu, nie wrzucili całego, tylko trzeba czekać na poszczególne odcinki ;) 

(jest też dostępny na innych "platformach podcastowych") 

Odnośnik do komentarza

Serial cudo ale mam dwa pytania po zakończeniu.

Spoiler

 

Do h uja czemu Hopper nie odszedł te 5m od tej maszyny lub nie wrócił do pokoju łajnony? Rozumiem, że już mu się grać nie chciało? Miało być wzruszające zakończenie?

 

Po co Ruscy tak bardzo chcieli otworzyć „tamten świat”?

 

 

Odnośnik do komentarza

@balon

Spoiler

Ad.1. Za pierwszym razem maszyna zabiła wszystkich w pomieszczeniu, więc odsunięcie się na 5 metrów od niej nic by nie dało. A drogę ucieczki odgrodziła mu ta wirująca wiązka "elektryczna", która się utworzyła po tym jak wrzucił tam terminatora. W ogóle Hopper żyje, więc nie wiem o co halo.

Ad.2. A kto ruskich zrozumie :dunno:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...