Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Poznań zaje.bisty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieszkanie w centrum, 5 minut od Starego Browaru, w okolicy parki, zieleń.

 

Pracowałem w centrum Poznania przez jakiś czas i mogę powiedzieć to samo. 

Zaskakująco ładne i nowoczesne miasto - zadbane, świeże, przyjemne, zielone. 

Jeśli ktoś jest z okolic i rozważa przeprowadzkę, to nie ma się nad czym dalej zastanawiać

Odnośnik do komentarza

Tyle, że Kraków nawet na tych zajezdniach jest spójny architektonicznie i ma swój urok. Nie przesądzajmy Łódź jest brzydka jak g.ów.no i nic z miast wojewódzkich się do tego poziomu nie zbliża.

 

 

nie wiem, może byłem dobrze oprowadzany, ale mi tam się podobało jak byłem rok temu 2 tygodnie xD

Odnośnik do komentarza

Byliście w Łodzi ? nie ? no to nie przyjeżdżajcie...

 

"jedno z większych miast Polski"

 

syf, remont, bieda w centrum, brak rzeki, nuda.

mieszkam tu z przerwami ponad 20lat, a miałem okazje poznać dokładniej inne miasta polski będą w delegacjach - Łódź jest najgorsza.............

Łódź jest mega przej.ebanym miastem do życia jeśli ktoś ma zamiar mieszkać w jego centrum. Ja po 31 latach mam już dosyć i na poważnie myślę o przeprowadzce. Linda ma rację, a setki patonowinek w skali roku mówią same za siebie. Wieczne remonty całkowicie paraliżujące miasto, korki takie, jakich nie ma chyba nawet w stolicy czy brak jakiegoś normalnego (w sensie posiadającego jakieś użyteczne połączenia) lotniska pod względem komunikacji stawiają to miasto w bardzo niekorzystnym świetle. Syf jest pewnie w każdym większym mieście, ale w centrum Łodzi to serio można odnieść wrażenie, że żyje się w jakimś Bangladeszu. Co do nudy to kwestia gustu. Łódź jakby nie patrzeć w dalszym ciągu ma relatywnie bogatą ofertę kulturalną - oczywiście wszystko zależy od gustu, ale generalnie aż takiej tragedii na tym polu nie ma.

 

Z innej strony, Miasto Meneli ma też kilka plusów. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się pod kątem infrastruktury rowerowej - rowerem da się w miarę bezproblemowo dojechać praktycznie w każde miejsce miasta. Subiektywnie uważam też, że Łódź jest bardzo zielonym miastem. Jest tu naprawdę sporo parków, skwerów, a praktycznie 15 minut autem z centrum jest las łagiewnicki - jeden z największych europejskich leśnych kompleksów leśnych znajdujących się w obrębie miasta. Jak ktoś lubi ciszę i spokój, to to miejsce może być lekiem na całe (no prawie) zło w tym mieście.

 

Plusem jakby na to nie patrzeć są relatywnie koszty niskie koszty wynajmu/kupna mieszkania, ale to w dużej mierze spowodowane jest słynną na całą Polskę "atrakcyjnością" tego miasta i jego statusem przejściowym - do Łodzi mnóstwo osób przyjeżdża by zrobić studia, zaczepić się na rok/dwa w jakimś tutejszym korpo (rynek BPO jest tutaj bardzo rozwinięty) i mając doświadczenie uciec do innego miasta. Warunki płacowe są w Łodzi bardzo kiepskie i nie ma się tu co oszukiwać. W rankingach zarobków w miastach wojewódzkich Łódź regularnie zajmuje miejsce w końcówce. Mając na uwadze sam ten fakt tak po ludzku robi się smutno, bo z drugiego największego miasta w Polsce Łódź stała się jakimś dziwnym miejskim tworem z brakiem pomysłu na dalszą egzystencję.

Edytowane przez columbo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

(...)

Moja studiowała w Lublinie więc często odwiedzałem tamte regiony jak i samo miasto znam dobrze na pamięć i główne skojarzenia to beznadziejna infrastruktura drogowa i wysokie stężenie patolstwa - w sumie to wszędzie, nawet w "bogatszych" dzielnicach/osiedlach.

(...)

 

Najgorzej w sezonie szkolnym. 2 duże uniwerki. Od zayebania studentów. Nawet motocyklem w korkach czasem się ciężko przebić.

Odnośnik do komentarza

Gdanska nie polecam. Po co tam chcesz sie wyprowadzić?

 

W sumie to mocno biję się między Gdańskiem, a Krakowem, ale w Gdańsku zacząłem policealną, więc na 2 lata jestem poniekąd uziemiony.

 

Skąd Gdańsk? Słyszałem, że można dobrze zarobić (pewnie w korpo jak obecnie) i żyć w pięknym mieście. Podoba mi się architektura, bliskość morza i widoczna w wielu miejscach "dzikość" tego terenu (lasy, jeziora etc.). No i powietrze pachnie inaczej. Mam tam rodzinę, przyjaciół. Zaryzykuję. 

Odnośnik do komentarza

Tyle, że Kraków nawet na tych zajezdniach jest spójny architektonicznie i ma swój urok. Nie przesądzajmy Łódź jest brzydka jak g.ów.no i nic z miast wojewódzkich się do tego poziomu nie zbliża.

 

Czy spójny to ciężko powiedzieć, ale wiadomo że rynek i Kazimierz tworzą dość spójną całość. Dalej już standardowe lub mniej standardowe blokowiska.

 

Największym grzechem jest to że to wszystko jest tak porozpierdalane, nieremontowane od lat z sypiącymi się tynkami i straszącymi klatkami. Praga pokazała że można takie budownictwo odnowić na pewien poziom i efekt jest niesamowity a i jak wpływający na mieszkańców (nie mówiąc już o turystach).

 

Ale nie, tutaj każdy po swojemu i swoją stronę ciągnie a później wychodzą takie kwiatuszki jak stara kamienica odnowiona nie do poznania (i to nie jest zaleta) i przemieniona w hotel stojąca w tym samym rzędzie z roz(pipi)oną kamienicą styl shooting gallery + sex shop.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...