Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

No nie caly, tylko kawalek. Poza tym Nowy Dwor to istnieje odkad pamietam a mam wiecej niz 20 lat. No i to jest tylko jedna z dzielnic czekajaca na polaczenie tramwajowe do tego do tej pory niezle skomunikowana autobusowo. Poprzednia byly Pilczyce a to bylo w... 2012 bo mieli to szczescie ze byli na trasie Stadionu. Na jagodno tez ma byc tramwaj ale oni nie sa nawet w polowie jeszcze tak duzi jak ND czy Pilczyce.

Odnośnik do komentarza

Spadek cen, bańka, kryzys w nieruchomościach xD Od 5 lat słyszę takie hasełka. Sam się nakręcałem przed zakupem, bo drożyzna w chuj. Do tego czytałem dziennie setki analiz o spadkach cen i słuchałem znajomych "no teraz nie kupię, bo czekam jak bańka pęknie". I tak sobie czekałem 5 lat czy więcej obserwując jak z miesiąca na miesiąc ceny rosną. Jak się zaczął covid to też wszyscy mówili, że "zaraz balonik pęknie". I co kurfa? xD 8-10 k za metr dziury w ziemi

 

Pyerdolę dalej płacić jakiemuś dziadowi za wynajem. Od początku roku jestem na swoim i to była najlepsza decyzja ever. Zapraszam sobie na imprezki znajomych, którzy dalej powtarzają sobie w myślach "Spadek cen, bańka, kryzys w nieruchomościach" a potem wracają płakać do pokoju u starych, który dzielą z młodszym rodzeństwem xD

Odnośnik do komentarza

Korekty co jakiś czas będą, podejrzewam ,że w przyszłym roku będzie delikatna korekta i tyle. Cena roboczogodziny, atrakcyjnych gruntów, materiałów rok do roku rośnie a to jest lwia część kosztów inwestycji a nie marża dewelopera. Mamy też trochę Ukrainców którzy poważnie myślą o związaniu swojej przyszłości z naszym krajem i również zaczynają kupować u nas mieszkania a to opóźni spadek cen mieszkań w starym budownictwie. Sporo osób wraca do kraju po emigracji i kupują mieszkania czy domy. Tacy ludzie to 40% klientów na projekt wnętrza w firmie mojej dziewczyny. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Ukukuki napisał:

Sporo osób wraca do kraju po emigracji i kupują mieszkania czy domy.

Pewnie za gotowke albo z niewielkim kredytem bo kto inny by wydawal extra na projektanta wnetrza, tylko bogole. Te ceny nie spadna nigdy.

 

Ale w sumie myslalem, ze jak bedzie covid to jednak bedzie wieksze je.bniecie bo jednak ludzie potracili prace, albo ograniczyli im pensje, nie wszystkie branze dzialaja na rownych warunkach itd. A tu ch.uj. Wiec albo spoleczenstwo tak bogate, ze wyje.bane albo cos wisi w powietrzu.

 

W sumie co ja sie dziwie. Kumpel kupil dzialke za 500k pod warszawa a teraz sobie stawia dom. Projekt u architekta juz gotowy, start na wiosne. :reggie:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.01.2021 o 19:10, Ukukuki napisał:

Korekty co jakiś czas będą, podejrzewam ,że w przyszłym roku będzie delikatna korekta i tyle. Cena roboczogodziny, atrakcyjnych gruntów, materiałów rok do roku rośnie a to jest lwia część kosztów inwestycji a nie marża dewelopera. Mamy też trochę Ukrainców którzy poważnie myślą o związaniu swojej przyszłości z naszym krajem i również zaczynają kupować u nas mieszkania a to opóźni spadek cen mieszkań w starym budownictwie. Sporo osób wraca do kraju po emigracji i kupują mieszkania czy domy. Tacy ludzie to 40% klientów na projekt wnętrza w firmie mojej dziewczyny. 


+ inflacja :) 
Pandemia nie miała prawa zbić cen, przeciwnie (niskie/ujemne stopy procentowe). 


W siedem lat kawalerka, którą kupiłem inwestycyjnie zdrożała dwukrotnie. Wpływów z czynszów nie liczę. 

Edytowane przez Wilk_Zly
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jest jedno zjawisko związane z covid, ludzie przenoszą oszczędności z lokat typu 0.05% w nieruchomości. Moja teściowa opchnęła działkę, która całe lata leżała i pies z kulawą nogą nawet o nią nie pytał, w piątej linii zabudowy, w górach, bez drogi i mediów. Nieprędko cokolwiek stanieje (moim zdaniem nigdy).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zdziercy yebani, którzy wymyślili podatek od nieruchomości. Człowiek kupuje własne mieszkanie to jeszcze trzeba płacić coroczną daninę, właśnie poszedł przelew. Śmieszna sprawa, mój kolega, sąsiad, pierwszy raz o tym podatku słyszy i mieszkając tam prawie 5 lat nie zapłacił go ani razu :D

Odnośnik do komentarza

Poczekaj az wejdzie katastralny, to zapłacisz nie od metrażu lecz wartości. Współczuję wtedy staruszkom żyjącym od wojny w kamienicach w centrach miast.

 

Podatek od nieruchomości ma tyle sensu, że wspierasz przez to utrzymanie infrastruktury, że ktoś rury czy sieci naprawi, asfalt wyleje, drogi solą posypie etc.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, _Red_ said:

Poczekaj az wejdzie katastralny, to zapłacisz nie od metrażu lecz wartości. Współczuję wtedy staruszkom żyjącym od wojny w kamienicach w centrach miast.

 

Podatek od nieruchomości ma tyle sensu, że wspierasz przez to utrzymanie infrastruktury, że ktoś rury czy sieci naprawi, asfalt wyleje, drogi solą posypie etc.

Ja obstawiam, że katastralny wyszedłbym w formie takie, że byłby pobierany od drugiego albo trzeciego posiadanego mieszkania. Chyba, że wymyślą, że tylko bogaci zarabiający 4k będą go płacili od pierwszego mieszkania ... 

Odnośnik do komentarza

Jestem przekonany, że to była ironia, jako że rząd postrzega granicę bogactwa od tej kwoty.

 

W pewnym momencie zycia będzie bardziej się opłacało rzucić robote i żyć z oszczędności, zasiłków i benefitow podatkowych dla biedakuf, niż dalej dawać się okradać za bycie ambitniaczkiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Zdziercy yebani, którzy wymyślili podatek od nieruchomości. Człowiek kupuje własne mieszkanie to jeszcze trzeba płacić coroczną daninę, właśnie poszedł przelew. Śmieszna sprawa, mój kolega, sąsiad, pierwszy raz o tym podatku słyszy i mieszkając tam prawie 5 lat nie zapłacił go ani razu :D

No mi przychodzi co roku na wartość gierki z promocji. Czyli jakieś 44-50 plnów i jestem w plecy co roku jedną gierkę przez nich.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Red_ napisał:

Poczekaj az wejdzie katastralny, to zapłacisz nie od metrażu lecz wartości. Współczuję wtedy staruszkom żyjącym od wojny w kamienicach w centrach miast.

 

No tego się boję. Pewnie będzie to logicznie zrobione czyli kastralny dla posiadających jedną nieruchomość będzie bardzo niski albo nie dotyczy. Dojadą resztę co ma więcej niż jedno mieszkanie. No ale nie ma co się bać na razie. Ja dalej inwestuje w nieruchomości. 

Odnośnik do komentarza
On 10/6/2020 at 5:17 PM, iluck85 said:


Za 300 tysięcy nie postawisz parterowej chaty 120m2? Nie liczę działki. Sama chata. 

 

@Soban Za 100 idzie kupić za Poznaniem- 21 km w stronę Buku, Nowego Tomyśla. To wielkopolska. Wszystko kwestia kierunku. 150 i 200 też są ziemie. Te 150 trzeba liczyć, przy 200 można się już sporo rozglądać. Im dalej od miasta tym taniej, ale nie o to chodzi. 

 

Tak czy siak, ceny są kosmiczne. 750k za mieszkanie, to już dramat i coś mocno nie tak. A najgorsze, że chętnych nie brakuje. Rynkowi brakuję ostrego grzmotu, bo ceny są absurdalne.

 

To osiedle w okolicy Poznania, zara mi kumpela napisze ile dała za ile m2. Cena wiem że nie była wąska, a getto jak nic. 

 

spacer.png

prawie 800k za taki pejzaż? polaczki umia sie ustawić w zyciu :bye:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...