Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Sedrak napisał:

A właśnie. Bo przy kredytach gotówkowych bank jest zobowiązany zwrócić zgodnie w wyrokiem TSUE, ale hipotecznych to się nie tyczy, więc jak to jest z tym oddawaniem?

 

A jednak pizda i się wychyliłem nie badając tematu na własnej skórze - coś w necie czytam, że musiałbym mieć kredyt brany po 2017.

Chodzi o tę ustawę:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000819

 

Nie wiem w takim razie, będę badał temat pod koniec roku.

 

Ludzie by na ulice wyszli? Nie przeceniajmy polaków :D może jak by 500+ zabrano, a tak bardzo dobrze, że golą bogatych i wreszcie jest rząd, który daje biednym!

Odnośnik do komentarza

Nie no, kredyt konsumencki może być też kredytem hipotecznym (czyli kredytem zabezpieczonym hipoteką). Wysokość kredytu konsumenckiego (w rozumieniu ustawy, która pozwala na żądanie zwrotu nadpłaconych kosztów) to 255 550 zł lub równowartość w walucie obcej. Konsumentowi, który dokona wcześniejszej spłaty takiego kredytu, przysługuje uprawnienie dokonania wcześniejszej spłaty umowy i skorzystania z obniżki całkowitego kosztu kredytu, na którą składają się odsetki i koszty przypadające na pozostały okres obowiązywania umowy, z wyłączeniem taksy notarialnej.

 

Co istotne, nie chodzi tylko i wyłącznie koszty, które są związane z czasem trwania umowy. Doprowadziłoby to bowiem do absurdalnej sytuacji, w której banki by narzucały opłaty manipulacyjne w wysokości, która miałaby rekompensować ryzyko wcześniejszej spłaty kredytu i związanych z tym obowiązków zwrotów.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gekon napisał:

Ale przecież spłacasz nie tylko swoje, w tym masz ubezpieczenia, marże, jakieś dodatkowe koszty i odsetki. Szacunkowo przy kredycie na 15 lat i mając ratę 1500 zł to te 500 zł to same odsetki i inne gowna. Po podwyżkach rata pewnie 1700 już, wiec to 700 miesięcznie samych dodatkowych gowien

 

Dajcie mi inwestycję, która pozwoli mi zarobić 700 zł miesięcznie. Wchodzę w to!

 

Ja rozwaliłem inwestycję dla spłaty kredytu i nie żałuję. Jakoś głupio by mi było cieszyć się z tych "zarobionych" 100 zł miesięcznie na inwestycjach mając do zapłaty 1700 zł raty kredytowe, z czego te 700 zł to czysty zarobek dla banku a moja starta 

 

 

 

 

Biorac pod uwage, ze jest zima, malo bydla w skali europejskiej brak restrykcji w lato, sezonowosc produktu

 

Kup wolowa poledwice kosztujaca w hurcie obecnie 80 pln. Zamroz ja.

W lato miekkim wackiem bedzie schodzila 100+ a moim zdaniem nawet 140+ za kg

Oczywiscie trzeba miec do tego uprawnienia itd. Ale tak spokojnie stopa zwrotu bedzie duzo wyzsza niz 700 pln

 

Ja wrzucam w to cala.moja wolna kase

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

To co @Observer pokazuje to z tego robi sie nuggetsy.

 

Tak, burgery przyjeżdżają mrożone, zresztą tak samo jak bułki.

 

Przykład tej polędwicy to oczywiście dość specjalistyczny przypadek. 

 

Ale ja to powiedziałem w kontekście, ze jeśli ktoś ma możliwości, to splata kredytu nie koniecznie jest dobrym wyjsciem.

Jeśli dzięki tej kasie jesteś w stanie przez rok.zarobic więcej pieniedzy niz oprocentowanie kredytu to oczywiście powinienem ta kasa obracać.

Ja tak nie zrobiłem i kupie teraz do mrożenia mniej polędwicy niz moglbym ;)

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ping napisał:


wiborki spokojnie dojdą do 8-9 w tym roku. Tak się goli mniej zasobnych. Za kilka lat wysokie katastralne, a na koniec golenia uwłaszczenie przez państwo komunistyczne i brak prywatnych nieruchomości (2040-2050).

Taaa już od dawna to wieszczyłem. Ludzie masowo będą niewydolni kredytowo i będą mili zadłużenia. 
Wtedy na białym koniu wjeżdża Kaczyński i cyk państwo za bezcen wykupuje dług, mieszkanie i wynajmuje dłużnikowi jego „mieszkanie” za 1/3 raty kredytu. Ofc jest to już wynajmem, a nie własność. Nawet po tym temacie i zdolnościach obliczeniowych oraz analitycznych widać kilku kandydatów :lapka:
 

Tak właśnie PiS zrealizuje ten program mieszkanie plus :yao:

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, balon said:

Taaa już od dawna to wieszczyłem. Ludzie masowo będą niewydolni kredytowo i będą mili zadłużenia. 
Wtedy na białym koniu wjeżdża Kaczyński i cyk państwo za bezcen wykupuje dług, mieszkanie i wynajmuje dłużnikowi jego „mieszkanie” za 1/3 raty kredytu. Ofc jest to już wynajmem, a nie własność. Nawet po tym temacie i zdolnościach obliczeniowych oraz analitycznych widać kilku kandydatów :lapka:
 

Tak właśnie PiS zrealizuje ten program mieszkanie plus :yao:

8-9 to już przesada, myślę, żę przy 5 już wywieźliby ten rząd na taczkach. Jeśli to ma być cena obalenia PiSu to mogę zapłacić.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Jotrazydwa said:

Powyżej 5 IMO nie podniosą bo ludzie wyjdą na ulice. Jak u was raty? U mnie 7 pak więcej do ratki wskoczyło. No nic, trzeba jedną sobote więcej robić - żona nie chce zmieniać miejsca zamieszkania na Tybet albo coś innego egzotycznego. :smutas:

 

U mnie póki co podwyższyli tylko w grudniu o 180zł, ale od tego czasu były jeszcze dwie podwyżki stóp i w marcu powinna przyjść mi nowa kalkulacja - Pekao SA. W piątek mam rozmowę o pracę w Berlinie :yao:

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Shago napisał:

8-9%.. chyba kogoś tutaj poyebało xD. Nawet nie chcę myśleć jak wielka katastrofa dla gospodarki by to była, bo ciekawe z czego ludzie i firmy miałyby spłacać zobowiązania :dunno:

Do tego powoli zbliżają się wybory, żadna partia nie popełni takiego seppuku.

 

Jak to mówią na forach ekonomicznych brukowców, to i tak by były jeszcze stopy ujemne przez inflację! xD

 

Odnośnik do komentarza

 

5 minut temu, ping napisał:

 

Jak to mówią na forach ekonomicznych brukowców, to i tak by były jeszcze stopy ujemne przez inflację! xD

 

 

Leję na takich ekspertów. Śmiem twierdzić, że połowa tej inflacji jest spowodowana czynnikiem zewnętrznym, na który rząd ma mały wpływ. Gdyby było inaczej, to na całym świecie by nie wywaliło w kosmos cen. 

Odnośnik do komentarza

Ale to też jest oczywistość. Po lockdownach większość świata ma problem z gospodarką/inflacją, u nas jest to bardzo widoczne jednak problem nie kończy się na Polsce.

Tyle że różne kraje w różny sposób sobie próbują z problemem radzić.

Mnie wiborek 8-9% nie zdziwi. Dlatego zamiast brać w tym roku krechę na bańkę, odpuszczam i czekam na rozwoj wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, ping napisał:

Mnie wiborek 8-9% nie zdziwi. Dlatego zamiast brać w tym roku krechę na bańkę, odpuszczam i czekam na rozwoj wydarzeń.

 

Jakoś kompletnie mnie nie dziwią obecnie takie kwoty na kredyt.. Znajomi w pracy właśnie złożyli wniosek na 900k na segment 95m2 gdzieś na Wawrze (taka dzielnica Warszawy na wygwizdowie). Ja się cieszę, że mam TYLKO 500k do spłaty za swoje 4 pokoje kupione w połowie zeszłego roku xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...