Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Il Brutto napisał:

Jak nie bedziesz zameldowany w Niemczech to pojdziesz na 6 klase podatkowa i na reke masz ledwie polowe z tego co zarobisz brutto. Zreszta powodzenia w szukaniu mieszkania w Berlinie, jakies problemy mieszkaniowe w Polsce i zalenie sie ludzi ze w Warszawie ogranizuja castingi na mieszkanie to smieszny zart w porownaniu z tym co sie dzieje tutaj. 

Raven jak szukal te 5 lat temu to to samo bylo i Lucki mu musialy pomoc.

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Czoperrr said:

Na immobilien widzę pełno ogłoszeń. Miałbym budżet na mieszkanie 1300 Euro warmmiete, a firma (Zalando) pomaga też coś znaleźć.

Zdajesz sobie sprawe z tego ze to miasto ma jakies 4mln mieszkancow i w 5 minut od zamieszczenia ogloszenia dostajesz 1000 telefonow? Chlopie, zobacz sobie jak sfrustrowani sa ludzie szukajacy mieszkania w miescie, niektorzy szukaja miesiacami a nawet latami mieszkaja w wynajmowanych pokojach. 1300 euro u mnie w budynku kosztuja 35mkw kawalerki. Na slupie kolo mojego biura wisi ogloszenie ludzi oferujacych jednorazowo 10k euro za mozliwosc wynajmu mieszkania 4 pokojowego. 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Il Brutto said:

Zdajesz sobie sprawe z tego ze to miasto ma jakies 4mln mieszkancow i w 5 minut od zamieszczenia ogloszenia dostajesz 1000 telefonow? Chlopie, zobacz sobie jak sfrustrowani sa ludzie szukajacy mieszkania w miescie, niektorzy szukaja miesiacami a nawet latami mieszkaja w wynajmowanych pokojach. 1300 euro u mnie w budynku kosztuja 35mkw kawalerki. Na slupie kolo mojego biura wisi ogloszenie ludzi oferujacych jednorazowo 10k euro za mozliwosc wynajmu mieszkania 4 pokojowego. 

To ty chyba mieszkasz na Unten den Linden. Mam sporo znajomych w Berlinie i nikt tyle nie płaci. Np. na Schöneberg wynajmują 75m za 1200.

 

Poza tym, jestem porządnym obywatelem Niemiec z jeszcze ważnym dowodem osobistym, także coś by się znalazło.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mcp napisał:

4,90 and counting :lapka: ludzie pognali do kantorów, pytanie czy to jest górka, czy dopiero początek? We wtorek stopy w górę to może spadnie. Co myślicie? 

 

Gorka? Wczoraj juz po 5.09 zl w kantorze sprzedawali.

 

Na razie zostaje przy złotówce i koncie oszczędnościowym opartym o wibor 3m, którego wzrost aktualnie jest mi na rękę.

Odnośnik do komentarza

PLNy dostają niestety rykoszetem w obecnej sytuacji, ale wynika z tych różnych analitycznych tekstów co były linkowane w temacie wojennym, ze to przejściowe i potrwa tyle, ile wojna. Powrot naszej waluty do normalnego poziomu prawdopodobnie dopiero po jakimś rozejmie czy innym zakończeniu walk. Wtedy inwestorzy mają przestać się bać naszej waluty i znów w nią wchodzić, odbudowując kurs w stylu 4,5 eurpln i 4 usdpln.

Wydaje się to logiczne i sensowne, tylko trudno powiedzieć jak dlugo potrwa wojna, a nie zanosi się chyba na rychłe zakończenie. 

Odnośnik do komentarza

Jak tam u Was WIBOR? U mnie w mBank 3M podnieśli na kolejny kwartał z 2,99 do 3,59 i ostatecznie rata nie uległa zmianie, co jest dziwne. Oprocentowanie nominalne pozostało na tym samym poziomie. 

 

Btw. Te ceny na stacjach :obama: pięknie jest w takich sytuacjach płacić flotówką i się nie przejmować. Choć nie zdziwię się, jak zaraz u mnie w firmie pójdzie info o prywatnych limitach. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, ginn said:

Jak tam u Was WIBOR? U mnie w mBank 3M podnieśli na kolejny kwartał z 2,99 do 3,59 i ostatecznie rata nie uległa zmianie, co jest dziwne. Oprocentowanie nominalne pozostało na tym samym poziomie. 

 

Btw. Te ceny na stacjach :obama: pięknie jest w takich sytuacjach płacić flotówką i się nie przejmować. Choć nie zdziwię się, jak zaraz u mnie w firmie pójdzie info o prywatnych limitach. 

U mnie w Pekao oprocentowanie kredytu hipotecznego wzrosło 1 marca z 3,58 na 5,32%. Rata wzrosła ~300zł

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mustang napisał:

Tak szczerze to też zarabiam w euro i się zastanawiam czy nie kupić sobie złotówek na zapas przez Revoluta, na dłuższą metę chyba kurs jednak wróci bliżej 4 niż 5?

 

Wiesz jak to mówią - na dłuższą metę wszyscy jesteśmy martwi. ;)

 

Innymi słowy - póki konflikt jest gorący, a rynek przestraszony naszego regionu świata, złotówka będzie słaba (w sensie to nie ja taki mondry jestem, tylko wyczytałem z analiz, głównie Macieja Samcika - Subiektywnie o finansach). Więc teraz wszelkie operacja na naszej walucie to jest tak naprawdę wróżenie na temat rozwoju konfliktu - wierząc w powrót euro czy usd do poziomu bliżej 4 niż 5, wierzysz tym samym w to, że wojna się skończy, ustalą jakieś pokojowe rozwiązania i że rynek się uspokoi - że uzna, że w PL jest znów bezpiecznie. Czy to jest w obecnej sytuacji możliwe? No kiedyś prędzej czy później skończą walczyć, pytanie jak będzie wyglądała nasza gospodarka, z milionowym napływem Ukraińców, socjalem, inflacją i tak dalej? 

 

Jakbym się sam miał bawić we wróżkę, to nie wróżyłbym szybkiego powrotu do euro za 4,50 - prędzej liczę na zahamowanie spadku wartości PLNów i ustabilizowanie gdzieś na 4,80, ale to w sytuacji dopiero jak skończą latać rakiety i jeździć czołgi u sąsiada. 

Odnośnik do komentarza

Zacznij podnosić ceny, bo zaraz będzie się opłacało brać z PERFECT BLUE na fakturkę i eksportować za granicę :))). Mi właśnie wskoczyło ~50k yen do zapłaty za kuriera, na starym kursie byłbym kilka stów do przodu.

 

Żeby nie było, żarcie też zdrożeje (dużo importowanego towaru, wyższe ceny paliw - droższa logistyka etc.). Zaraz znowu dodruk kasy, bo trzeba ogarnąć uchodźców. Bańka pykła w kilkanaście dni - to srogi wynik. A jak jeszcze zejdzie ludziom nastrój miłosiernej pomocy, bo okaże się, że uchodźcy jednak nie wrócą za tydzień-dwa do siebie, to dopiero zacznie się dym w Polska.

Czas zacisnąć pasa.

 

Dziś znowu dosypałem trochę grosza do mojego hipotecznego, bo stopy w górę lada chwila.

Odnośnik do komentarza

mówiłem, spłacać kredyty, bo będzie źle

 

a nie bawić się w jakieś dogcoiny:sapek:

 

 

zesrałbym się teraz z tym kredytem, a nie pasywny dochód i rentierstwo. Tym bardziej, że akcje siadły

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Figuś napisał:

Stopa stopa ale wibory beda jeszcze wyzsze.

 

Ciekawe czy kiedys ten wskaznik przestanie byc brany pod uwage. Na pytanie ale czemu wibor to kazdy odpowiada "a wibor to jest stopa po ktorej wymieniaja sie banki". Ale dlaczego wibor gra role przy kredycie to nikt chyba nie potrafi juz odpowiedziec. No jest i ch.uj.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...