Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku roku byłem stratny 3 koła na IKZE, teraz jestem 3 zł do przodu

 

rentierka kurła

 

ale ja to chcę wypłacić za jakieś 40 lat, więc może będzie lepiej :shieeet:

Odnośnik do komentarza

IKZE i OFE nie sprawdzam często bo to waha się jak pojebion, do odzyskania dopiero po 65 r.z. Aktualnie jest na czerwono oczywiscie (przynajmniej IKZE).

 

Dlatego IKE wolałem w czymś stabilnym, w miarę przewidywalnym, bez ryzyka. Czytam jednak, ze są pomysły na likwidację podatku Belki. Jakby to weszło to IKE traci sens kompletnie. 

 

IKZE też znacznie utraciło na korzyści przy spadku progu podatkowego z 17 na 12%.

Odnośnik do komentarza

Głosy o usunięciu podatku Belki bardzo często wracają. Widziałem też akcje społeczna Trading Jam Session na temat usunięcia go, ale czy to wypali zobaczymy. Byłoby to rewelacja, bo mógłbym w PKO mieć tylko obligacje, a ETF i akcje kupować gdzie indziej, a tak jestem skazany na nich :(

Ja mam ponad 67% w obligacjach. Wolę zarobić mniej, ale na spokojnie. Będę mógł odkładać więcej to wtedy będzie czas na ryzyko no i dopóki "młody" jestem ;)

Odnośnik do komentarza

Liczę, ze WIBOR urośnie, odzyskam w odsetkach za gofry.

 

Edit

o właśnie dostałem maila o zmianach w oprocentowaniu rachunków oszczędnościowych w Nest od listopada. Mój wariant konta sprzed stu lat będzie zdebuffowany o 1 p.p. względem WIBOR 3m. No to pora przenieść się większościowo w obligacje, które mają sztywne 6.5% w tym roku. Pozostaje jeszcze we wrześniu badać kroki Glapy w NBP.

Odnośnik do komentarza

Tak było, tata wracał z roboty u Niemca, dawał 10 pieniążków a można było nakupić chupa-chupsów i leys tazos jak za 20 pieniążków

 

pamiętam, jak wymieniałem się z bracholem - dawałem mu 13 polskich pieniążków za 10 niemieckich pieniążków, cieszył się głupi. Sytuacja win win

 

moja pierwsza styczność z ekonomią i inwestowaniem<3 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...