Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ping napisał:

W TOYOCIE tak.

Ale skoro wszystkie banki idą za Wiborem podnosząc koszt kredytu, to też wszystkie banki powinny podnosić oprocentowanie depozytów.

Instytucje, które żyją z kreacji pieniądza i dopisywania cyferek do rachunków bankowych - jakoś się to kręci.


Lokaty są na 7% i więcej, konta oszczędnościowe podobnie. 

https://www.najlepszekonto.pl/ranking-lokat-porownywarka
https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych

A co do kredytów to beka z ludzi próbujących się znowu zakładać z rynkiem. Stopy może spadną, może wzrosną, może przez najbliższe 2 lata będą się trzymać, a kredyt zawsze można refinansować jak poprawi się sytuacja. Nie chce im się ogarnąć zasad działania kredytu, a pakują się w zmienne :facepalm:

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ping napisał:

W TOYOCIE tak.

Ale skoro wszystkie banki idą za Wiborem podnosząc koszt kredytu, to też wszystkie banki powinny podnosić oprocentowanie depozytów.

Instytucje, które żyją z kreacji pieniądza i dopisywania cyferek do rachunków bankowych - jakoś się to kręci.

No nie bardzo. Nie ma chyba banku, który ma teraz mniej niż 5 procent na depozycie a widziałem już 8%. Na głupim koncie oszczędnościowym w Nest nawet mam 7% xD Jak w Twoim banku jest 0,01 to zmień bank. Znajdziesz 20, w którym oprocentowanie jest powyżej 5%. A, że do założenia konta wystarczy dziś minuta i dostęp do netu to chyba warto.

 

Już o tym wspominałem. Bank to firma, tu rządzą zasady rynku. Nie można tego centralnie kontrolować, bo robi się chujnia. A niestety pis macza w tym łapska. Zarobek banków w tej chwili jest praktycznie zerowy, bo pis wymyślił wakacje kredytowe. Depozyty są i tak sztucznie napompowane, bo też powinny być zerowe skoro bank nie zarabia. Ale największy mafijny bankster, Mateo Morawiecki już groził prywatnym bankom, że je wykupi za 1 zł jak nie będzie wysokich depozytów, bo zaraz wybory i to źle wygląda.

 

No i jest chujnia. Nie jestem analitykiem rynku, ale nie trzeba być geniuszem, żeby wyobrazić sobie, że bank będzie musiał kiedyś odrobić straty? Zapewne czekają nas znów płatne przelewy i płatne konta. Zapomnijcie o apkach, darmowych kartach i blikach. 

 

Nie mam żalu do banków. To są komercyjne firmy, które chcą zarobić. To rząd ustala głupie prawo, które dobrze wygląda tylko na paskach w TVP

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, gekon napisał:

No nie bardzo. Nie ma chyba banku, który ma teraz mniej niż 5 procent na depozycie a widziałem już 8%. Na głupim koncie oszczędnościowym w Nest nawet mam 7% xD Jak w Twoim banku jest 0,01 to zmień bank. Znajdziesz 20, w którym oprocentowanie jest powyżej 5%. A, że do założenia konta wystarczy dziś minuta i dostęp do netu to chyba warto.

 

Byłem jedną z pierwszych osób na forumku, które poszły z poduszką do Toyoty.

Inna sprawa, że te promocyjne oprocentowania często są dla śmiesznych kwot (10-20k), na śmieszne okresy (3 miesiące) etc.

No i oferty zaczęły się pojawiać stosunkowo niedawno, a dramat zakredytowanych trwa dłużej. Jak pisałem z pół roku temu do mojego 'dawnego' banku czy zamierzają podnieść procentaż depozytów w związku z większym wiborem to odpisali że nie :D

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, ping napisał:

No i oferty zaczęły się pojawiać stosunkowo niedawno, a dramat zakredytowanych trwa dłużej.


Ten "dramat" to też raptem może pół roku przed wprowadzeniem wakacji. Pierwsza podwyżka stóp była niecałe 11 miesięcy temu. WIBOR3M i 6M do poziomu sprzed "wyzerowania" wróciły dopiero w listopadzie, a przecież ludziom nie aktualizują rat z dnia na dzień. Jak ktoś miał kredyt na WIBOR6M to przy dobrych wiatrach pojechał na wakajki z oprocentowaniem na poziomie 6-6,5%.

Odnośnik do komentarza

Przewiduje wynik lub wygraną jednej z drużyn. Wystarczy obstawiać. Nie ma 100% skuteczności ale 7/10 typów wchodzi patrząc na statsy. Jest dziś fajna opcja na to żeby wyjebać 20K ale trzeba 700 postawić i mieć kurewsko dużo szcześcia i nie dostać zawału... ;/

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rudiok napisał:

Gdzieś mam jakąś grupkę na FB, gdzie parę razy jakieś drobniaki weszły, ale o telegramowej nie słyszałem, a takich kursów ~ 2,60 to dawno nie widziałem :)

 

https://zagranie.com/zaklady-laczone-co-to-i-jak-obstawiac/

 

:lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.08.2022 o 19:45, mitra napisał:

Założyłem IKE i IKZE i jestem 10 groszy w plecy :facepalm:

No jak przechodzisz na emeryturę za 2 godziny, to faktycznie może to uwierać. Ale w przypadku dłuższej perspektywy, nie powinno. Ja na swoim IKE jeszcze jakieś 2 miesiące temu byłem do tyłu ok 2 tys zł, dzisiaj jestem 50 groszy do przodu :kaz:

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza

Ogólnie ING ma spoko ofertę. Myślę, że jak teraz kupiłeś to spokojnie już za jakiś czas zobaczysz dużo na zielono, a w przeciągu 10-20 to już bardziej niż pewne. Trzeba się oduczyć zwyczaju ciągłego patrzenia, obrać jakaś strategie i jej się trzymać. Czas bessy jest bardzo dobry na zakupu, ale niestety nie mam teraz za bardzo nadwyżek finansowych, więc na tej nie skorzystam, ale na następnej już na pewno. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...