Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko weźmy pod uwagę, że przy inflacji 20% rok do roku, to nawet jeśli ceny nominalnie nie wzrosną, to pod względem siły nabywczej pieniądza już te mieszkania stanieją. Więc jeśli do tego mamy też nominalne obniżki, nawet w formie małej korekty, to w pewnym sensie to już jest podwójna obniżka, bo nominalna + spadek wartości pieniądza. :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak w listopadzie zmniejszą oprocentowanie w Nest o 1 p.p. to myślałem otworzyć ten omawiany tu nie raz rachunek w Toyocie. Z tego co czytam, tam jest nadal Wibor 3M jako baza oprocentowania (co prawda tylko do 100k, no ale lepsze niż nic).

Pytanko tylko o te koszty utrzymania - biorą 30 zł z góry, potem oddają jak nie było wypłat kasy. Czyli nawet jakbym potrzebował złotówkę, to zabiorą 30 zł, ale gdybym chciał zrobić kilka przelewów (na zewnątrz) to też tylko te 30 zł? 

W Nest mam po 7 czy tam 9 zł drugi i kolejny przelew, więc raz w miesiącu sobie przelewam na konto bieżące na życie, a tu trochę sobie zamrażam środki jeśli nie chcę kosztów.

Odnośnik do komentarza

Biorą 30 zł z góry i oddają w kolejnym miesiącu, jeśli nic nie ubyło z konta. Jak był przelew wychodzący to zachowują to 30 zl. Nie jest to powiązane z ilością przelewów chyba, tylko z samym faktem pomniejszenia salda.

 

7,18% teraz jest do 100k, powyżej 100k 4,18%. Ja sobie na nadwyżkę założyłem kolejne konto oszczędnościowe, tym razem w mBanku, bo była promocja na 7% na 3 miesiące, ale już się chyba skończyła. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
On 10/9/2022 at 6:14 PM, gekon said:

jak ostro chlałem i byłem biedny to miałem taki słoiczek, w którym odkładałem drobniaki. Zawsze w tygodniu nazbierało się miedziaków, dołożyło się jeszcze goldy w postaci butelek po browarze i była impreza

 

nie jestem z tego dumny, ale tak nauczyłem się oszczędzać:lapka:

 

 

Dalej mam taki zwyczaj, odkładam miedziaki, żeby nie nosić w portfelu. A że już nie piję i mam honor i godność człowieka to nazbierało mi się kilka takich słoików. Teraz nie wiem, co z tym zrobić, wstyd mi iść z miedziakami na zakupy. Chyba oddam to menelom

 

 

 

 

Schronisko 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mną targają wątpliwości czy spłacić kredyt w 3-4 lata nadpłatami i skromnym życiem, co by zaowocowało że mieszkanie by zostało dla młodego

 

Czy też sprzedać i polować na desperatów w segmentach co będą sprzedawać dociśnięci stopami i kosztami utrzymania 

Spirala płacowa się nakręca, za chwilę się spłaci kreche 3 wypłatami

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Adam GlapJńskJ napisał:

Tak w ogóle ci, co kredyt chcą przenosić do innego banku niech pamiętają o wykorzystaniu wakacji kredytowych bo z momentem startu krechy w nowym banku wakacje już nie przysługują. 

Czyli w nowym roku nie skorzystasz sobie z kolejnych 4 rat?

Odnośnik do komentarza

Zamiast toyoty otworze jednak niebawem bezpłatny ROR + konto oszczędnościowe w Pekao. Pół roku na 8% (w skali roku ofkors, bo zaraz jakiś gamoń pomyśli że to łącznie 16% na rok xd) do 200k, kapitalizacja miesięczna, przelewy wewnętrzne free z appki (Toyota 30 zł za ruszenie salda nawet raz). Dobra opcja się wydaje, pekao mam 200m od domu, a za pół roku jak będzie kiepska oferta to zamknę. Kiedyś to skakałem po bankach co chwilę by łapać oferty, dziś mi się już nie chce, ale i tak to wygodniejsza opcja niż te pożyczki inwestycyjne co z wekslami muszę jeździć osobiście oddawać.

 

 

Odnośnik do komentarza

PKO czy Pekao?

 

Z tego co tu piszą, da się wsio online 

https://bankobranie.blogspot.com/2022/10/pekao-konto-oszczednosciowe-8-procent.html?m=1

 

Wtedy jeszcze jakaś premia 200 zł wpadnie, ale to olewam bo nie chce karty płatniczej, poza tym jakoś w 2020 byłem już przez chwilę ich klientem w spadku po fuzji z Idea Bank 

Odnośnik do komentarza

Odebrałem nowy dowód.

Od razu wysłałem wniosek ze zmianą u pracodawcy, online wyklikalem zmiany w dwóch bankach, BIK, trochę więcej dłubania w OFE bo wydruk, podpis, skan, odesłanie. No a PKO BP obligacje ofkors trzeba iść do placówki i kurwa siedzę wśród 50 dziadków chcących wypłacić kasę, bo po chuj bankomatu użyć. Zdechnę od tej "cyfryzacji" PKO, kolega kilka postów wyżej nie kłamał w przypadku akurat tej instytucji xd 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, _Red_ napisał:

Odebrałem nowy dowód.

Od razu wysłałem wniosek ze zmianą u pracodawcy, online wyklikalem zmiany w dwóch bankach, BIK, trochę więcej dłubania w OFE bo wydruk, podpis, skan, odesłanie. No a PKO BP obligacje ofkors trzeba iść do placówki i kurwa siedzę wśród 50 dziadków chcących wypłacić kasę, bo po chuj bankomatu użyć. Zdechnę od tej "cyfryzacji" PKO, kolega kilka postów wyżej nie kłamał w przypadku akurat tej instytucji xd 

Ostatnio mnie też tam wołali w kwestii aktualizacji danych, to w kolejce była tylko jedna stara baba robiąca dym i drąca mordę, że ją oszukali na funduszu akcji :sapek: Reasumując: godzina drogi w obie strony z szukaniem parkingu i dojściem, tylko po to żeby w 3 min złożyć jeden podpis. Lepiej jak na poczcie.

Edytowane przez second
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.10.2022 o 14:58, _Red_ napisał:

Straciła na akcjach a w reklamach było+30% rocznie, wiadomo że trzeba reklamacje składać :kekyayaya:

30% to ja straciłem na akcjach

 

ale odbije

 

kiedyś

Odnośnik do komentarza

U mnie na ten moment
Różne fundusze akcyjne via Investors.pl -30% 

IKZE moje i żony -10%

Dobrze, że tam mamy małe kwoty, a IKZE i tak dopiero za -dziesiąt lat wyjmę. 

Za to obligacje już niektóre wskoczyły na 18.45%. Jakbym tak wszystko wpakował rok temu to państwo by mnie w tym roku w zasadzie utrzymywało z rentierstwa :sapek: Z drugiej strony, odsetki są po to by zachować wartość kapitału, a nie je zjadać, więc w sumie to nie, cofam to.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...