Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost cen energii to jest jakiś kosmos

 

Cytat

To reakcja na lawinowy wzrost cen energii, które dla krakowskiej uczelni wzrosły o 154 mln zł w stosunku do poprzedniego sezonu. Rektor już na początku września opowiadał o szoku, jaki towarzyszył mu po otwarciu koperty z rachunkiem. Liczył na 70 procentową podwyżkę, ale ta wyniosła aż 700 procent. Dlatego, jak tłumaczy, nie zdecydował się na podpisanie umowy z dostawcą energii elektrycznej na kolejny rok.

 

https://www.o2.pl/biznes/otworzyl-koperte-z-rachunkiem-za-prad-podwyzka-wyniosla-154-mln-zl-6817885552302944a

Odnośnik do komentarza

wig 20 kurwo szmato

 

co mnie podkusiło, żeby w to inwestować? przecież niby wiedziałem jak to będzie;/

 

 

ale jak to ktoś był mądry i pomijał ten cyrk to teraz chyba dobra opcja, żeby w to wejść. 

Odnośnik do komentarza

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/jest-polityczne-porozumienie-w-radzie-ue-w-sprawie-wysokich-cen-energii/jmret5b

 

Cytat

Państwa członkowskie zgodziły się ponadto na wprowadzenie obowiązkowej tymczasowej opłaty solidarnościowej od zysków koncernów działających w sektorach ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla i rafinerii


Wpływy z tej specjalnej opłaty popłyną na wsparcie finansowe gospodarstw domowych i przedsiębiorstw

 

Chyba nie tylko Sasin wpadł na pomysł opłaty solidarnościowej, przy czym nasz czempion wpadł na pomysł opodatkowania wszystkich, po co się rozdrabniać :yao:

Odnośnik do komentarza

 

14 minut temu, Ukukuki napisał:

Problemy w naszym kraju nawet się jeszcze nie rozkręciły :leo:  
 

Przyszły rok ładnie pokaże wszystkie słabości naszego rządu, następstwa inflacji oraz podwyżek i słabej złotówki. 

 

No niewesoło to wygląda. Jak już wydawało się, że takie wiborowe skarbonki oszczędnościowe to całkiem niegłupia opcja ochrony chociaż części kapitału, tak rozwój sytuacji sprawia, że nawet połowy inflacji to nie zabezpieczy. Coraz bardziej się skłaniam ku przerzuceniu części kasy w USD i EUR - fatalny moment, ale zaczynam mieć wątpliwości, czy lepszy się pojawi, bo na razie wygląda to tak, jakby miało być wyłącznie gorzej. :reggie:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shago napisał:

Nie wiem czy Euro to dobry pomysł. Osobiście chyba tylko dolar, bądź frank szwajcarski. Ale to tak patrząc pod kątem tego, jak niemal wszystkie najważniejsze waluty świata straciły -10% do dolara w ostatnim czasie.

 

No własnie, trudno cokolwiek przewidzieć. Samcik z Subiektywnie o Finansach pisze w tym kontekście tak (źródło https://subiektywnieofinansach.pl/niespodziewany-wzrost-inflacji-co-oznacza-lokaty-kredyty/): 

 

Cytat

Co do zakupów dolarów i innych walut obcych – z jednej strony wygląda na to, że złoty będzie słabł ze względu na nasze kłopoty z inflacją, a z drugiej np. dolar jest patologicznie silny i może to zacząć szkodzić gospodarce amerykańskiej (jak to się stanie – to „zielony” się osłabi). Być może lepszą opcją na teraz jest zakup euro lub założenie depozytu w tej walucie;

 

Tak czy inaczej w obecnej sytuacji każda decyzja to chyba loteria. Oczywiście najlepiej by się było załadować w te 4-letnie obligacje indeksowane inflacją, ale kto wie co będzie za miesiąc czy na wiosnę, a co dopiero za kilka lat. :D

Odnośnik do komentarza

Pytanie do posiadaczy konta oszczędnościowego w Toyota Bank. To normalne, że pobrali mi drugi raz z rzędu opłatę w wysokości 30 zł (poprzedniej nie zwrócili), mimo tego że nie wykonałem żadnej transakcji wychodzącej? Bo zakładam, że przelew przychodzący nie jest traktowany jako operacja na koncie? 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, ginn napisał:

Pytanie do posiadaczy konta oszczędnościowego w Toyota Bank. To normalne, że pobrali mi drugi raz z rzędu opłatę w wysokości 30 zł (poprzedniej nie zwrócili), mimo tego że nie wykonałem żadnej transakcji wychodzącej? Bo zakładam, że przelew przychodzący nie jest traktowany jako operacja na koncie? 


Zapytaj banku bo teoretycznie opłata za przelew przychodzący również jest  czasem w TOiP wiec może to być to, chociaż bardzo rzadko jest stosowany. Nie ma co gdybać, musisz zapytać. 

Edytowane przez LiŚciu
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, ginn napisał:

Pytanie do posiadaczy konta oszczędnościowego w Toyota Bank. To normalne, że pobrali mi drugi raz z rzędu opłatę w wysokości 30 zł (poprzedniej nie zwrócili), mimo tego że nie wykonałem żadnej transakcji wychodzącej? Bo zakładam, że przelew przychodzący nie jest traktowany jako operacja na koncie? 

Normalne, oni pobierają szybciej niż maja czas na zwrot.

Jak wykonasz przelew, to po prostu nie zwrócą tych 30.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja już nie mam żadnych złudzeń od czasów odpowiedzi na covida. Tak będzie wszędzie dopóki ktoś się nie zorientuje, że obecna klasa polityczna jest zbyt skorumpowana i niekompetentna, żeby mieć tak dużą kontrolę nad pieniądzem. Na razie wszyscy chowają głowę w piasek i "jakoś to będzie".

 

Dlaczego mieliby nie dewaluować pieniądzy i jednocześnie przyznawać sobie podwyżki? Do tego byle wsiur może być elitą jak tylko dostanie wystarczającą ilość głosów od debili. A debili jest masa jak ostatnie kilka lat pokazało.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...