Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam, bier uncje jak możesz. Ja się troszkę pośpieszyłem i kupiłem 3x10g. Swoją drogą malutkie te sztabki, spodziewałem się że duże nie będą, ale są dosłownie tyci tyci. Jednakże piękne są tak, że aż przyjemnie na nie czasem zwyczajnie popatrzeć.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Miałem takiego koleżkę w robocie kiedyś co przed wypłatą zbierał od nas drobne i mówił "grosz do grosza i będzie na piwko dla Miłosza". Urodzony alkoholik z rodzinną tradycją, co przyjechał ze wsi do wielkiego miasta i... został alkoholikiem. 

Odnośnik do komentarza

jak ostro chlałem i byłem biedny to miałem taki słoiczek, w którym odkładałem drobniaki. Zawsze w tygodniu nazbierało się miedziaków, dołożyło się jeszcze goldy w postaci butelek po browarze i była impreza

 

nie jestem z tego dumny, ale tak nauczyłem się oszczędzać:lapka:

 

 

Dalej mam taki zwyczaj, odkładam miedziaki, żeby nie nosić w portfelu. A że już nie piję i mam honor i godność człowieka to nazbierało mi się kilka takich słoików. Teraz nie wiem, co z tym zrobić, wstyd mi iść z miedziakami na zakupy. Chyba oddam to menelom

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gekon napisał:

jak ostro chlałem i byłem biedny to miałem taki słoiczek, w którym odkładałem drobniaki. Zawsze w tygodniu nazbierało się miedziaków, dołożyło się jeszcze goldy w postaci butelek po browarze i była impreza

 

nie jestem z tego dumny, ale tak nauczyłem się oszczędzać:lapka:

 

 

Dalej mam taki zwyczaj, odkładam miedziaki, żeby nie nosić w portfelu. A że już nie piję i mam honor i godność człowieka to nazbierało mi się kilka takich słoików. Teraz nie wiem, co z tym zrobić, wstyd mi iść z miedziakami na zakupy. Chyba oddam to menelom

 

 

 

 

Idziesz do marketu i płacisz w kasie samoobsługowej :)

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy kiedyś w banku liczarkę do bilonu. I to taką dojebaną, kosztowała ponad 10k. I to gówno nie potrafiło nawet poprawnie policzyć tego bilonu :facepalm: W kasetach notorycznie lądowało po kilka monet z innego nominału. Serwisant to już wchodził potem jak do siebie a i tak za każdym razem stwierdzał, że wszystko jest ok :D A obsługa musiała i tak ręcznie te monety potem na drugą rękę dodatkowo sprawdzać. 

 

Także zawsze wrzucając bilon do takiej maszyny mam w pamięci tego żarłocznego smoka produkcji niemieckiej, który możliwe, że został specjalnie tak zaprogramowany :szekle:

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Rudiok napisał:

Mieliśmy kiedyś w banku liczarkę do bilonu. I to taką dojebaną, kosztowała ponad 10k. I to gówno nie potrafiło nawet poprawnie policzyć tego bilonu :facepalm: W kasetach notorycznie lądowało po kilka monet z innego nominału. Serwisant to już wchodził potem jak do siebie a i tak za każdym razem stwierdzał, że wszystko jest ok :D A obsługa musiała i tak ręcznie te monety potem na drugą rękę dodatkowo sprawdzać. 

 

Także zawsze wrzucając bilon do takiej maszyny mam w pamięci tego żarłocznego smoka produkcji niemieckiej, który możliwe, że został specjalnie tak zaprogramowany :szekle:

10K za maszynę do liczenia bilonu dla banku to wydaje się śmiesznie mało. U mnie w firmie za skaner dokumentów który nie przegrzewa się po kilkuset stronach daliśmy 60 000 zł dwa lata temu. 

 

A tutaj bank kupuje maszynkę do bilonu tańszą od plotera ze skanerem :dafuq:

Odnośnik do komentarza

Podobny skaner jest w biurze w robocie u mnie. Tęgie głowy też miały z tym problem i wymyśliły rewolucyjne rozwiązanie. Nosiliśmy ostatnio meble do biura szefa i widok skanera, który ma otwarty bok i wieją na niego 3 wiatraki na trzecim biegu specjalnie mnie nie zdziwił. Inżynier potrafi!:notbad:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

10K za maszynę do liczenia bilonu dla banku to wydaje się śmiesznie mało. U mnie w firmie za skaner dokumentów który nie przegrzewa się po kilkuset stronach daliśmy 60 000 zł dwa lata temu. 

 

A tutaj bank kupuje maszynkę do bilonu tańszą od plotera ze skanerem :dafuq:

 

Akurat liczarki do bilonu nie są jakieś mega skomplikowane i już naprawdę dobrej jakości urządzenie kupi się za cenę 2x niższą. Te 10k to jest taki overkill jeśli chodzi właśnie o liczarki do bilonu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zaktualizowali mi ratę i co prawda nie jestem w takim kiepskim położeniu jak inni z ratami po 2-3k.

Ale jak się patrzy na proporcje kapitał do odsetek to normalnie :balon:

Rata 1432,99zł kapitał 246,81zł odsetki 1186,18zł :gayos:

Zły jestem na siebie, że na początku całego tego podnoszenia stóp nie wziąłem stałych na 5 lat :whyyy: 

Odnośnik do komentarza

Może ktoś mi potwierdzić, że faktycznie wzięcie wakacji kredytowych przesunęło mi okres karencji (3% od każdej nadpłaty przed upływem 3 lat od wzięcia kredytu?). We wrześniu minęło mi 3 lata i miałem mieć możliwość nadpłaty samego kapitału bez oplat jednak moje wnioski są odrzucane bez podania przyczyny. Niestety Bank PEKAO to straszne kurestwo i nie odbierają telefonu (czekam na linii godzinę, dwie), a na maile NIGDY mi nie odpisują. Muszę się wybrać do placówki z siekierą ale nie mam kiedy.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Kalel said:

jesli chcialeś nadpłacić w trakcie wakacji kredytowych to pizda chyba. Przynajmniej tak w mBank jest, że na czas trwania wakacji nie możesz robić operacji na kredycie.

Wydaje mi się, że jednak te wakacje przedłużyły mi okres karencji. Nadpłacić chciałem teraz w październiku, wakacji kredytowych już nie miałem bo jeszcze nie złożylem wniosku na kolejne 2 miesiące. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...