Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

Ma ktoś te 4letnie obligacje indeksowane inflacja? Red? Bo mam pytanie o księgowanie odsetek. One są rozliczane po uplynieciu całego rocznego okresu odsetkowego (czyli wpływają 4 razy w trakcie posiadania tych obligacji), czy co miesiąc? 

 4latki co rok mają wypłacane odsetki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak wyżej. W przypadku COI 4-letnich co rok odcinane są odsetki i wpływają Tobie na konto, a oryginalny kapitał pracuje od nowa na kolejny rok.
EDO 10-latki są kumulowane, tj. odsetki dopisywane są do inwestycji na kolejny rok i działa efekt procentu składanego. Podobnie te pińcetplusowe. 

 

Godzinę temu, Mejm napisał:

Przykro mi Red :( 


To jutro wiborek na czerwono xD Nest dopiero 15.11 aktualizuje % na kolejny miesiąc, więc pewnie już zdąży spaść sporo ;(

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A kto to mógł wiedzieć. Ja nie wspieram partaczy, nie mam zaufania do tej firmy

 

Nie to, co do spółek zarządzanych przez pis:rotfl:

 

Swoją drogą to ciekawe, czy lekka korekta, czy już koniec kryzysu i wreszcie będzie zieleń? Bo jak jeszcze z 2 miechy temu byłem 10k na minusie przez ten dziadowski wig20 tak teraz tylko 89 zł w plecy:potter: Jeszcze trochę i może nawwet wyjdę na plus

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, gtfan napisał:

sam sprzedawałem teraz mieszkanie - sprzedałem w końcu, po 5 miesiącach, przy praktycznie zerowym zainteresowaniu, ostatnie miesiące miałem jednego oglądającego który jako jedyny złożył ofertę, zszedłem z ceny sporo niestety ale sprzedałem.

 

Możesz zdradzić ile % z ofertowej ceny uciąłeś? Ciekaw jestem ile realnie można teraz zaoferować, żeby sprzedającego za mocno nie skrzywiło. ;)

Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od miliona czynników, ale zawsze jakiś realny przypadek wartościowy do przyszłych transakcji, bo sam zamierzam na wiosnę już się na poważnie za czymś rozglądać. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mcp napisał:

Dalej trzymacie pieniądze w Toyocie? Bo się zastanawiam nad kontem, są i takie z 8%, ale wymagają konta osobistego, a to jest mi niepotrzebne. 

 

Ja się przymierzam do któregoś z tych, co oferują 8% (teraz chyba Pekao, Millenium, ING, Alior, nie wiem czy jeszcze jakiś?). Tyle że to są oferty promocyjne i nie wiadomo co będzie jak się skończą. :) Dlatego Toyotę zostawiam, bo coś czuję, że na dłuższą metę ta ich oferta będzie musiała być konkurencyjna, bo jako niewielki bank chyba muszą jakoś ludzi kusić. 

 

No i jak tak sobie patrzę na te 8-procentowy oferty, to chyba Millenium mnie najbardziej kusi, tylko trzeba założyć konto osobiste. Ale z tego co widzę jest nawet opcja założenia konta online za pośrednictwem konta w innym banku, ciekawe. Ktoś korzysta z Millenium i ma jakieś opinie, komentarze? :)

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...