Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.money.pl/pieniadze/adam-glapinski-powiedzial-herezje-konsumenci-maja-za-duzo-pieniedzy-6820151019789152a.html

 

Pierwszy krok do wprowadzenia jakiegoś greckiego podatku od zadużopieniedzy? Panie glapa, ja już żywię się mielonym z buraczkami z biedry za 8 zl, a zbierany kapitał wyłącznie oszczędzam na pana obligacjach, bojkotuje burgerki po 35 zł itp. Daruj mi kary :(

 

Odnośnik do komentarza

Ja tam dalej jestem zdania że dalsze podwyżki stóp nie wskórają nic oprócz dojechania kredyciarzy i firm jeśli nie idą w parzę z polityką fiskalną. Rozpierdalanie kasy na głupoty i tworzenie kolejnych funduszy pozabudżetowych to jest problem, a nie czy stopa będzie wynosić 6.75 czy 7.5%. To że złotówka czy czas słabnie to cóż, prawie cały kapitał świata idzie teraz w dolara.

 

Załatwcie pisowskich skurwysynów co ograbiają kraj to ja jestem skłonny poprzeć i dwucyfrowe stopy procentowe jeśli da mi to gwarancje że tendencja się odwróci.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MaZZeo napisał:

Załatwcie pisowskich skurwysynów co ograbiają kraj to ja jestem skłonny poprzeć i dwucyfrowe stopy procentowe jeśli da mi to gwarancje że tendencja się odwróci.

Bezkitu. Dzisiaj w tvn licznik kar dla polski 350mln € i info, ze inne kraje juz sobie wydaja pieniadze z KPO. Ale wiadomo "za PO tez kradli, wszyscy tacy sami".

Odnośnik do komentarza

akurat z tym KPO to nie jest 0-1 sytuacja. UE tez ma sporo za uszami w takich kwestiach , czego potwierdzeniem bylo słynne

" jeśli Włosi wybiorą źle to mamy narzędzia aby ich dyscyplinować".

 

Niemniej pisowskie skurwiele powinni przestac rozdawc pieniądze, w dodatku te, których nie maja, bo śmierdzi scenariuszem Greckim za pare lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Welna napisał:

jeśli Włosi wybiorą źle to mamy narzędzia aby ich dyscyplinować".

Obecnie zdecydowanie wolałbym rząd „narzucony” przez UE niż Kaczyńskiego i jego przydupasow.

 

W ogóle dzięki Bogu, że jesteśmy w tej Unii i mają oni jakiekolwiek narzędzia (hajs), aby stopować Kaczyńskiego. W innym przypadku to byłaby masakra i jazda na maxa. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MaZZeo napisał:

Ja tam dalej jestem zdania że dalsze podwyżki stóp nie wskórają nic oprócz dojechania kredyciarzy i firm jeśli nie idą w parzę z polityką fiskalną. Rozpierdalanie kasy na głupoty i tworzenie kolejnych funduszy pozabudżetowych to jest problem, a nie czy stopa będzie wynosić 6.75 czy 7.5%. To że złotówka czy czas słabnie to cóż, prawie cały kapitał świata idzie teraz w dolara.

 

Załatwcie pisowskich skurwysynów co ograbiają kraj to ja jestem skłonny poprzeć i dwucyfrowe stopy procentowe jeśli da mi to gwarancje że tendencja się odwróci.

 

Ale moim zdaniem tu nie chodzi o to, żeby stopy podnosić dla bezposredniego obnizenia inflacji. To jest oczywiste i nie rozumiem skad to spojrzenie wsrod niektorych tutaj. Tu chodzi o próbę bilansowania rozdawniczej polityki rządu, która jest jaka jest i prawdopodobnie nic jej nie zmieni. A jakie jeszcze jest inne narzędzie mogące to chociaż trochę zrównoważyć prócz zacieśniania polityki fiskalnej i ściągania tej kasy z rynku? 

 

Glapinski mowil wczoraj, że Polska nie wydaje dużo na socjal (!), a wcześniej stwierdził, że ludzie mają za dużo pieniędzy (!). Między wierszami łatwo wedlug mnie wyczytać, że być może chodzi teraz o zubożenie tych, którzy tych pieniędzy mają "za duzo", bo chcieli do czegoś dojść własną pracą i zaradnością, a nie życiem na krechę. :reggie: 

 

Zresztą przeciez nie jest wykluczone dalsze podnoszenie stóp, bo była mowa o podejściu "wait and see" w oczekiwaniu na odczyty w listopadzie. Nie wiem gdzie tam upatrywac nadziei, że do listopada sytuacja się poprawi, ale może jestem człowiekiem małej wiary. :)

 

Wychodzi na to, że najlepiej było przy pierwszej umowie o pracę brać kredyt pod korek i yolo. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Tłumacząc z glapińskiego na nasze:

- "ludzie mają za dużo pieniędzy" - klasa średnia i prywaciarze pływają w hajsie i trzeba im dojebać nowymi podatkami i daninami (Sasin lubi to), 

- "socjal musi być, ludzie mają za mało socjalu" - zaraz będzie ogłoszenie kolejnych tarcz i 16. emerytury więc śpijcie spokojnie nasi wyborcy. 

 

Gospodarka? A daj spokój, kto to słyszał. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak ja kurwa nienawidzę tych pisowskich dziadów jebanych idiotów złodziei i matołów

 

nie jestem wierzący, ale każdego dnia modlę się o to, żeby podbili nas Niemcy i dziękuję za UE, która robi co może, żeby stopować totalitarno-idiotyczne zapędy obszczanego dziada kaczyńskiego i jego bandy przydupasów

 

tak, za PO było miliard razy lepiej

 

niech zdychają w męczarniach kurwy jebane z pisu

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W sensie, jak wysyłka do chaty? Normalnie przyjeżdża opancerzony wóz, 2 radiowozy. Zamykają ulicę na chwilę, dwóch policjantów w kamizelkach i z karabinami obstawia wejście do bloku. Dwóch pozostałych niesie walizkę z towarem do mieszkania. U mnie jeszcze było dwóch snajperów na dachu, ale ja zamawiałem dwie monety, więc większe zagrożenie.

 

Tak normalnie to ubezpieczona wysyłka kurierem, albo pocztą. Chociaż ja zawsze wolałem sam odebrać w punkcie.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...