Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, osrałem się na miętowo i sprzedałem krechę innemu bankowi i stała rata 4,5 k przez następne 5 lat dla mnie rozsądny kompromis. Nie dla mnie taka nerwówka co będzie za miesiąc czy rok a tak czuje się bezpieczniej...

 

... ale mnie te kurwy z banków urobiły. Jestem szczęśliwy, że będę płacić jebane cztery i pół koła a nie dwa trzysta. o__O

Odnośnik do komentarza

Jak nie podniosą teraz chociaż o 50 punktów to już chyba ostatecznie tracę nadzieję, że coś będzie z tych PLNów i uciekam w waluty z dużą częścią skarbonki. :reggie: 

Jakoś do tej pory uważałem, że trzeba być dobrej myśli i unikać gwałtownych ruchów, bo jakoś to będzie, ale no kvrwa, słabe jest to poczucie siedzenia na tonącej łajbie. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie no, dlaczego tak? Tak wysoka podwyżka raczej wzmocniłaby PLN, zresztą dolar dzisiaj już wyraźnie traci 

 

Własnie to co wyżej napisałeś. Taka podwyżka z jednej strony realnie uderza w inflację, ale z drugiej łączy się w tym pojebanym rządzie z kolejną falą tarcz i obniżek dla elektoratu, który działa z kolei znów proinflacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Czoperrr napisał:

Co z tego, że podniosą o 50pp?

 

No przerąbane jest właśnie to, że ich działania się znoszą - wygląda to jakby RPP parła w jedną stronę, a rząd w drugą. Jak RPP przestanie przynajmniej w ten sposób próbować ratować wartość złotówki, to wydaje mi się, że jesteśmy ugotowani i na prostej drodze do "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy". Do wiosny może być po wszystkiemu - spirala inflacyjna, Turcja, Wenezuela i te wszystkie inne rzeczy, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się trollingiem, szuryzmem i żartami. O ile w ogóle już na tej ścieżce nie jesteśmy. :yao:

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, balon napisał:

Uuuaaa wuja 4,5 kloca, no niezłe zobowiązanie. Deko współczuje, chociaż trochę wiedziao ciao co chciao. 

 

4,5 to nie 5 ani 6, które zaraz wjechało by po podwyżkach kolejnych a patrząc na podwyżki płac u mnie w robocie i u żony to nie jest najgorzej. Wiadomo, że na tshirt off white trzeba teraz odkładać 2 miechy a nie kupować od razu po wypłacie ale jakoś daje radę. xd

 

I czy ja wiem czy "widziao ciao co chciao" - raczej "Covid i Putin wy chuje". ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Spoko macie z tymi podwyżkami, u mnie w jednej i drugiej korpo w której pracowałem to żeby dostać podwyżkę to trzeba awansować (podwyżki i tak słabe) albo się zwolnić i iść do innej firmy gdzie dają więcej na start. W obecnej sytuacji będę zmieniał firmę co rok.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Czoperrr napisał:

Spoko macie z tymi podwyżkami, u mnie w jednej i drugiej korpo w której pracowałem to żeby dostać podwyżkę to trzeba awansować (podwyżki i tak słabe) albo się zwolnić i iść do innej firmy gdzie dają więcej na start. W obecnej sytuacji będę zmieniał firmę co rok.

 

To ile się w takiej korpo u cb zarabia ekolego? Jakieś widełki chociaż podaj. ;>

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Ukukuki napisał:

Ja się wojny wystraszyłem i 80% oszczędności w marcu poszło w dolara. Teraz dzięki temu trochę mniej martwię się słabą złotówką poza tym ,że wypłatę mi to zjada plus inflacja.

 

Ja się niestety aż tak nie przestraszyłem, poczytałem trochę analiz i opinii ekspertów, którzy mówili, że dolar po 4,40 - 4,50 wtedy to tylko efekt paniki, a nie realnych uwarunkowań... No to Ty się załadowałeś pewnie po ok. 4,50, a ja się będę ładował po ok. 4,90. :

Je%^na ruletka. :/ 

Odnośnik do komentarza

Chciałem wczoraj nadpłacić trochę kapitału i Pekao SA odrzuciło mi wniosek bez podania przyczyny :/ Dodzwonić się do nich nie idzie a nie odpisują na maile od miesięcy. Podejrzewam, że chcieli pobrać mi opłatę karną za nadpłatę, a nie miałem na to środków. Po 3 latach od wzięcia kredytu miałem mieć możliwość nadpłaty bez dodatkowych opłat (3 lata minęło we wrześniu) więc zaznaczyłem w opcji spłaty, że spłacam tylko kapitał ale wakacje kredytowe mogły ten okres przesunąć o odpowiednią ilość miesięcy i ze spłacania dupa :/

 

 

Człowieku, zmień ten avatar i nie wklejaj tutaj tej mordy bo mam depresję od tygodni i już dłużej nie wytrzymam.

 

16 minutes ago, Adam GlapJńskJ said:

Mam dziwne wrażenie, że 

 

472762184_Adam_Glapiski.thumb.jpeg.49203f292eefd72a0f7a8dc6f25f90cd.jpeg

 

ogłosi dzisiaj podniesienie stóp kosmetycznie o 25 pb. Miało ich co prawda nie być jak ogłaszał jakiejś kobiecie na Sopockim molo ale taką małą podwyżeczką kto się tam przejmie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...