Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

suma sumarum własnie do tego dąże, przy pikowaniu btc wymieniłem całość na ripple, teraz wymieniając te ripple na btc mam o 0,01 bitcoina więcej XD poczekam do 16stej może ripple jeszcze bardziej sie rozrusza, a jak nie to wymieniam na btc.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ile ten bitcoin może rosnąć? Jeszcze chwilę i by się okazało, że jest na świecie tysiące nowych milionerów, bo 1btc byłby warty ze $100,000 albo i więcej przy tym wzroście. A na bitcoinie krypto się nie kończy. $20,000 było osiągnięte przy absolutnej gorączce medialnej, nie dało się włączyć telewizji śniadaniowej by ktoś o krypto nie mówił. Dość powiedzieć, że w nawet na forum temat wybuchł właśnie teraz, choć kilku wcześniej już się tym interesowało. Ludzie zastawiali domy, by kupować bitcoiny xD. Jasne, historia póki co pokazywała, że zawsze po świętach były spadki i je,baniutki się odbijał i nigdy nie wracał do starych poziomów. Ale ile jeszcze?

A może to tylko ostatnie spadki zrobiły ze mnie sceptyka. BTC albo ogólnie kryptowaluty i idea blockchainu nie znikną, pytanie tylko czy idea będzie warta tyle, co niedawna bańka spekulacyjna (bo nie oszukujmy się, nikt tego nie kupuje dla idei, w tym ja).

 

W sumie to jak zawsze, na dwoje babka wróżyła xD. Albo urośnie albo spadnie.

Odnośnik do komentarza

Z tymi milionerami nowymi to chyba tak nie do konca bo taki profit o ktorym mowisz dodajacy jedno zero do wkladu to ile moze byc? Przecietny kryptus raczej nie inwestuje 100 tysiecy zlotych czy 50 tys. Szastac milionami to moga inwestorzy, a jak wlozysz te 10 czy 20 nawet tysiecy wyjmiesz 200 tys to co w tym jakiegos nadzwyczajnego w skali swiata?  pewnie jakby policzyl to wiecej osob wygrywa na loterii albo w rmf fm. A takie zyski w postaci podobnej ilosci dolarow na amerykanskiej gieldzie to pier.dniecie. Oczywiscie i w druga strone, straty tak samo.

 

Piszesz tak jakby co trzecia osoba w domu miala cieplutko odlozone 50 tysiecy na gieldzie.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

imo do czasu wprowadzenia regulacji na kryptowaluty to bedą sie działy cuda, to jest na tyle duży biznes aktualnie i tyle kasy zamrożone/zainwestowanie czy to w koparki czy same projekty, że to raczej nie (pipi)nie z dnia na dzień. chyba. xd

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

Piszesz tak jakby co trzecia osoba w domu miala cieplutko odlozone 50 tysiecy na gieldzie.

 

Nie co trzecia osoba, ale sporo jest tych posiadaczy znacznych sumek BTC mimo wszystko. Dla mnie to trochę takie pieniądze znikąd i o ile sam trochę z tego mam i oczywiście się cieszę, to nie wiem, czy na dłuższą metę to ma pokrycie w rzeczywistości. Żeby ktoś mógł z tego wypłacić zyski, to ktoś wcześniej musi wpłacić prawdziwą kasę. W okolicach świąt pełno ludzi dało się nagonić i powpłacali mnóstwo by zaraz połowę z tego potracić, a kto był szybszy ten wypłacił to co wsadził z rok temu i się udało. Dopóki nie będzie znowu takiego szału piz,dy to nie wiem, czy aż tak urośnie. Ale to tylko moje gdybania, jak cały czas mówię - ch,uja się na tym znam. O ile jednak przed grudniową gorączką byłem mocno przekonany co do wzrostów, bo skok z $1000 do $5000 w ciągu roku nie był wcale taki dziwny, tak w grudniu to osiągnęło niesamowite ceny i zacząłem się zastanawiać gdzie jest sufit. Jasne, można zawsze grać na wahaniach, ale co do trzymania tego długofalowo to sam nie jestem przekonany. Ewentualnie swoje wyciągnąłem, więc już powinienem zm xd.

Odnośnik do komentarza

Obecnie mamy taki sam dylemat jak w 2013 (czy tam 2010) mieli ci, ktorzy widzieli jak btc z 3$ poszlo na 200$ a potem na 1000$ zeby je.bnac na 300$. Tylko, ze wtedy o btc nie pisalo tvn24 i ludzie raczej mieli btc w doopie (zreszta jeszcze 2-3 miechy temu byla dyskusja z Mazzeo, ktory byl bardzo sceptycznie nastawiony). Czy reflektory skierowane na rosnaca cene btc spowodowaly jego jeszcze wiekszy wzrost w grudniu? A moze to banksterka dolaczyla do gry? A moze jeszcze co innego? Ch.uj wie. Na wykresie widac, ze od roku 14 do polowy 15 byl po prostu spadek. 1,5 roku spadku. Czy to sie powtarza teraz? Ch.uj wie. Niby szkoda ludzi, ktorzy kupowali jak bit coin byl po 20k ale to samo mozna powiedziec o tych co kupowali po 1000$ i przeczekali do grudnia 2018. Mysle, ze gramy na tyle malymi kwotami ze teraz to pozostaje tylko zajac sie swoimi sprawami i wrocic do tematu za czas jakis. Bo osobiscie nie sadze zeby to w ciagu miesiaca odbilo na 12k, o 20k nie mowiac. A jesli tak sie stanie to znaczy, ze ktos manipuluje rynkiem. Ale o tym przekonamy sie za 10dni.

Odnośnik do komentarza

No, że spadki już były to ja doskonale sobie zdaję sprawę. Pamiętam, jak lata temu obserwowałem jeden z takich krachów i sobie myślałem jak taki typowy polak.jpg, że "ch,uj, teraz to już tymi wirtualnymi pinionżkami to nie ma się co interesować". Tylko jak już nawet mój stary mi się pytał w grudniu jak te bitcoiny się kupuje to wiedz, że coś się dzieje.

BTW znowu ładnie leci, ciekawe, czy 8k dzisiaj/jutro przebijemy :usmiech:

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, raven_raven napisał:

 

Nie co trzecia osoba, ale sporo jest tych posiadaczy znacznych sumek BTC mimo wszystko. Dla mnie to trochę takie pieniądze znikąd i o ile sam trochę z tego mam i oczywiście się cieszę, to nie wiem, czy na dłuższą metę to ma pokrycie w rzeczywistości. Żeby ktoś mógł z tego wypłacić zyski, to ktoś wcześniej musi wpłacić prawdziwą kasę. W okolicach świąt pełno ludzi dało się nagonić i powpłacali mnóstwo by zaraz połowę z tego potracić, a kto był szybszy ten wypłacił to co wsadził z rok temu i się udało. Dopóki nie będzie znowu takiego szału piz,dy to nie wiem, czy aż tak urośnie. Ale to tylko moje gdybania, jak cały czas mówię - ch,uja się na tym znam. O ile jednak przed grudniową gorączką byłem mocno przekonany co do wzrostów, bo skok z $1000 do $5000 w ciągu roku nie był wcale taki dziwny, tak w grudniu to osiągnęło niesamowite ceny i zacząłem się zastanawiać gdzie jest sufit. Jasne, można zawsze grać na wahaniach, ale co do trzymania tego długofalowo to sam nie jestem przekonany. Ewentualnie swoje wyciągnąłem, więc już powinienem zm xd.

Nie no to jasne co piszesz, zgadzam sie, w koncu przeciez juz bedzie trzeba wyjac ten zysk. Tyle ze taka sytauacja ze JUZ NAPEWNO PENKLO bylo tyle razy. To jak z ruchaniem , albo sie uda wyciagnac w odpowiednim momecie albo bedzie przeje,bane :kaz:

 

Kazdy liczy ze sie uda przeciez. No jak narazie ci co zainwestowali na przelomie roku raczej niepocieszeni. 

Oczywiscie mowie o dlugofalowej inwestycji, bo na wahaniach wiadomo ze mozna bylo przylepic

Odnośnik do komentarza

Oj kłopoty, kłopoty bitcoina :obama:

 

Ale jest je,bitna ściana na 7800, prawie 3000btc widzę na bitfineksie. Nie żeby podobne nie padały w kilka minut przy poprzednich spadkach, ale póki co kto wie, może nie przebije niżej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...