Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj popadalo wiec zalaczyla mi sie alergia. Noc jako tako przespalem z pol zatkanym nosem ale dzisiaj to sobie profilaktycznie zyrtec je.blem. Mieli racje zeby brac to na wieczor bo okolo poludnia mialem ladny zjazd. Jeszcze jakis swiatlowstret mi sie wlaczyl i mruzylem ciagle oczy na dworze.

Odnośnik do komentarza

Zyrtec w 2022 roku jak są nowoczesne leki już? Ja biorę Lirra Gem, działa dobrze i nie ma efektów ubocznych.

 

Ja były te gorące dni to z rana jakoś mi się alergia wzmocniła. Rano mi oskrzela ściska i świszczę przy oddychaniu, gorzej ogólnie mi się oddycha. Tabsa biorę dopiero po śniadaniu, więc chwilę bywało niekomfortowo. Raz wziąłem przed snem to rano jakiś ciężki łeb miałem.

 

W okresie alergii warto odstawić nabiał, bo może nasilać objawy. Warto sprawdzić u siebie.

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko jakies takie kokorowe pudelko, ja mialem chyba take typowe  biale bez udziwnien.

 

A co sie zadzialo, ze zyrtec taki na nie? Bralem sporadycznie i nie mialem jakichs krzywych akcji oprocz tej ostatnio ale to moja wina bo jego sie bierze na noc. Chyba ze kto musi prowadzic no to lipa.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, krupek napisał:

Mi się zawsze kojarzył ze zmułą i ciężką banią, taki cięższy specyfik, a niekoniecznie dobrze tłumił reakcje na alergeny.

Ok. Moze zalezy od organizmu. Ja od paru lat mam alergie po deszczach. Jakby cos wzmagalo pylenie albo jakies plesnie moze sie aktywowaly. A zawsze bylo ze deszcz sprzyja alergikom bo splukuje pylki xD Wczoraj wzialem na noc zyrtec glownie w nadziei ze bede spal grobowo (fail, budzilem sie) ale dzis po deszczach jest luzik, zero objawow.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, byłem dzisiaj na USG jamy brzusznej i wyszło, że mam w woreczku żółciowym albo mały polipy albo kamienie i chociaż nie są wystarczające aby mi ów pęcherz usuwać to wolałbym zachować integralność mojego ciała. :/ Miał ktoś już coś takiego? Wiem, że zaleca się leki żółciopędne, ale może coś jeszcze co by mogło pomóc?

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, byłem dzisiaj na USG jamy brzusznej i wyszło, że mam w woreczku żółciowym albo mały polipy albo kamienie i chociaż nie są wystarczające aby mi ów pęcherz usuwać to wolałbym zachować integralność mojego ciała. :/ Miał ktoś już coś takiego? Wiem, że zaleca się leki żółciopędne, ale może coś jeszcze co by mogło pomóc?

 

ja miałem usuwany woreczek żółciowy laparoskopowo. W sumie taka basic operacja z tego wyszła, mam 2 malutkie blizny po tym.

Odnośnik do komentarza
Teraz, MaZZeo napisał:

ja miałem usuwany woreczek żółciowy laparoskopowo. W sumie taka basic operacja z tego wyszła, mam 2 malutkie blizny po tym.

 

No właśnie kompletnie nie chciałbym usuwać jeśli nie ma takiej potrzeby, woreczek żółciowy to bardzo istotny narząd - pomijam już nawet kwestie trawienne, ale wpływa on na detoksykację i przyswajalność substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. :/ Na razie spróbuję dietoterapią, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem woreczek usuwany bo przez większość życia miałem wirusa wątroby HCV, więc zaległy się kamienie. Ale bez woreczka żyje kompletnie normalnie, w sumie nie mam też śledziony bo wycięli mi ją 30 lat temu :dunno:

 

weź skierowanie do odpowiedniego lekarza i niech ci przypisze leki i tyle.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...