Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Adam GlapJńskJ napisał:

Ja jutro mam lipidogram od rana po 2 miechach od złych wyników prób wątrobowych. Ostatnio było - cholesterol całkowity 327 (norma 115-160). :smutas:

 

Od 60 dni prawie zero fast foodu, jasnego pieczywa, a zamiast tego sałaty, ryby i owoce + inne zdrowe rzeczy. Zgrzeszyłem bo wypiłem przez ten czas 3 piwa i raz ojebałem z kfc cheesburgera. Waga zjechała z 94 kg do 88,5. Ciśnienie potrafię mieć 118/60 przy pulsie 60 więc diametralna zmiana.

 

Jak jutro na tym pierdolonym pobieraniu krwi wyjdzie chujnia to zapewne zasługa łuszczycy i trzeba będzie zacząć do diety dołożyć tabletki na wątrobę bo nic innego nie da rady. Trzymajcie kciuki. :lapka:

 

I nie wiem juz ile ale żadnego energola na oczy nie widziałem. Bycie zdrowym boli. ;(

Ja po 3 miechach odstawienie alko, fast foodów itp:. wyniki takie same, głównie przekroczone GGTP przy wątrobie i Trójglicerydy. Może już tak rozjebana, że się nie zregeneruje xd

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza

Ja też od miesiąca walcze z cholesterolem, całkowity 270, triglicerydy 125, odstawiłem całkowicie chipsy, mniej z patelni i ogólnie tłustego, masło zastąpiłem margaryną i kupiłem to, na ziołach pojem 3msce i zobacze czy będzie jakaś różnica

 

https://allegro.pl/oferta/cholesterol-monakolina-k-b1-b6-b9-b12-wege-120-kap-9630038898

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szermac napisał:

Ja po 3 miechach odstawienie alko, fast foodów itp:. wyniki takie same, głównie przekroczone GGTP przy wątrobie i Trójglicerydy. Może już tak rozjebana, że się nie zregeneruje xd

 

U mnie wyniki są minimalnie gorsze niż 2 miechy temu. Cholesterol całkowity 335 przy normie 115-190. :obama: Trzymam diete dalej i zaczynam żreć tabletki na noc zapisane przez lekarza. Odezwe się za 2 miechy jak dożyje.:lapka:

 

@Szermac Regeneracja wątroby i poprawa wyników to długa droga.

Odnośnik do komentarza

Badanie samego całkowitego cholesterolu to połowiczne diagnozowanie. Musi być pełen lipidogram z HDL i LDL, których konwersja ~3:1 jest większym wyznacznikiem tego, czy jest dobrze czy źle. 

 

To samo z tarczycą. Samo TSH to 30% badania i diagnozy. Oprócz TSH to FT3, FT4, aTPO uzupełniają cały obraz. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Adam GlapJńskJ napisał:

Statyny. :lapka:


No to spadnie ci, ale przestaniesz brać i z powrotem skoczy, to dziadostwo jest ogólnie.
Mi lekarz powiedział że jak brać to już do końca :(

 

Kup sobie coś co zawiera MONAKOLINE, to jest naturalne z czerwonego ryżu, wyżej podawałem link.

Odnośnik do komentarza

Powinienem zbadać słuch :/ po tych wszystkich covidach mam ubytek słuchu w lewym uchu i słabo słyszę dźwieki 6kHz. Tak mi przynajmniej powiedział test online :shieeet: a do zrobienia go skłoniła mnie lekka kłótnia z moją jak mierzyłem temperature po lewa pachą. Twierdziła, że termometr już piszczy, że zmierzył a ja, że jeszcze nie piszczy :) po przystawieniu do ucha okazało się, że nic nie słyszę pikania i dopiero pod odpowiednim kątem coś usłyszałem. Z prawym uchem nie mam tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Homelander napisał:

U mnie kamienie nerkowe. No kurwa nie mogę złapać przerwy. Przedwczoraj spędziłem cały dzień w szpitalu, wczoraj w domu na oxydocine. Postanowiłem to pierdolić, idę od jutra na 5 tygodni disability. Mam w pełni płatne więc niech płacą. I albo się wyleczę do końca te gówna albo strzele se w łeb, bo już mam dość

 

Mój ojciec miał problem z kamieniami w nerce i jak "rodził" to cała kamienica słyszała. Masakra. Współczuję na maxa. :(

Odnośnik do komentarza

Zawał :/

 

Szczęśliwie los chciał bym nadal był świadkiem potęgi pewnego producenta konsol :)

 

Ale eldorado żywieniowe się skończyło. Temat z energy drinkami w KS leci do ignorowanych.

 

Rada? Jeśli myślisz, że jesteś jeszcze wystarczająco młody i możesz nadal sobie folgować, to jest to potencjalnie zabójcza ułuda... :/

  • Smutny 11
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Mejm napisał:

A ile zlopales tych energoli?

 

Po której dawce jesteś szczepionki i jaki producent @Mendrek ???

 

I trzymaj się chlopaku. Ja po 20 latach picia energoli mam rozjebaną wątrobę i walczę o wyprostowanie prób wątrobowych. Dieta, więcej ruchu i zero powerów. Będzie dobrze dzieciak!

 

 

  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...