Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja od pracy fizycznej w sumie od 17 lat mam różne bóle. Głównie plecy i kark, rzadko ręce. Najgorzej, że potrafi mnie przewiać jak totalnego amatora a mam dużo roboty na dworze. Czasami nie dźwigając dużo alę będąc ciągle owiewanym potrafi mi tak powykrzywiać szyje i plecy, że ani się obrócić ani zgiąć. Obecnie sezon jesień/zima więc nieustannie kapie z nosa, zatoki zawalone. 40tka za pół roku. Aż strach pomyśleć co na bilansie wyjdzie. :unsure:

Odnośnik do komentarza

Mnie póki co nic nie boli, dolegliwości większych nawracających tudzież postępujących brak, ale tak się zastanawiam trochę nad sobą. Marek, lewel 37.

W pracy raczej stresu brak, ruchu odrobinę, w domu zero, gierki, TV... 182cm, 98kg, nieco dużo. Kalkulator BMI każe schudnąć.

Jakoś mega niezdrowo się wcale nie odżywiam. Żonka gotuje zbilansowane rzeczy, chyba. Ale sporo alko tygodniwo wjeżdża, lubię trochę. Ile zostało do pierwszego zawału? Albo raka?

Ale tak serio, wielu ludziom taki tryb życia może się wydawać... osobliwy, ale lubię alko i nie odmawiam sobie sączyć driny, piwka do nocnych siest gierkowych. Zdażało się zasypiać na kanapie. Nie, że gierka nudna, tylko odcięcie.

Oprócz oczywistych rad typu poradnia, klub AA... jakie badania polecilybyście zrobić, żeby wykryć czy wszystko jest w miarę dobrze w środku?

Ciśnienie jest super. Krew, kał, mocz na początek? Czy od razu rezonans? Pytam serio.

Odnośnik do komentarza

To uczucie, gdy wiesz, że coś głęboko w zatokach siedzi bo aż głowa boli przy schylaniu, ale jedyne co z nosa leci to zwykły wodnisty katar i nic więcej. Leżę sobie i nagle czułem jak oddech z nosa zaczyna robić się "mokro-charczący", więc myślę że zbliża się trochę kataru znowu, wziąłem chustkę, wydmuchałem i boziu, nagle chyba cala tygodniowa infekcja wyszła w końcu w postaci olbrzymiego stałego gluta. Po czymś takim aż ciśnienie w czaszce zaczęło mi się normować, a głowa momentalnie przestała boleć. Ile to tam zalegało.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ciekawe czy zrobił zdjęcie tego co wydmuchał :usmiech:

 

Nie pomyślałem :smutas: Nie wiecie jakie to czyszczące uczucie jak nagle po dmuchaniu samym powietrzem znikąd wylatuje taka materia.

9 minut temu, mitra napisał:

Jeszcze wypadające zęby, gdzie żona dentystka.

 

Jeszcze niech hemoroidy dojdą to w ogóle będzie heca. Ale proktologa w rodzinie nie mam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.10.2022 o 00:58, MarekCol napisał:

 

Ciśnienie jest super. Krew, kał, mocz na początek? Czy od razu rezonans? Pytam serio.

 

Jakk chcesz robić prywatnie to laboratoria mają różne pakiety z badaniami do wyboru. Możesz coś z tego wziać. Jak nie to co tu dużo pisać, podstawowa morfologia, cukier, cholesterol calkowity, cholesterol hdl i ldl, hormony tarczycy tsh, ft3, ft4, badanie moczu, jak chcesz to kaka też na obecność krwi, ekg, do rtg potrzebujesz skierowania, wiec raczej odpada, rezonans i tomografia łba dajmy na to też chyba wymagają skierowania. To taka podstawa. Poza tym jak masz za dużo kasy to możesz iść prywatnie do kardiologa i zrobić echo serca, wysiłkowe, ekg.

Odnośnik do komentarza

Przerabiałem to, tylko masakra by to wszystko umówić. Baba na infolinii totalnie nie umiała ułożyć mi planu co ma być pierwsze, z jakimi wynikami iść do kogo potem. A jeszcze znajdź wolne terminy na każdą ze specjalizacji i łącznie ten pakiet zajął mi z 2 miesiące :F

To było wtedy, co pisałem o urologu dr Sausage Finger, ale na szczęście wystarczył mu wywiad i wyniki. Ogólnie wsio wyszło znakomicie, nic do leczenia w żadnej części ciała na tamten czas.

Odnośnik do komentarza

No tak, tego nie da sie zrobic w tydzien na wizytach po pracy. Mi zajelo miesiac i fajnie wyszlo bo tak max 3 wizyty na tydzien przypadaly. Mialem to szczescie, ze trafilem na mocno ogarnieta laske i sprawnie wyszukiwala mi te terminy (co i tak wiazalo sie wychodzeniem w czasie roboty). Pozniej musialem cos jeszcze dograc i trafilem na jakas sluzbistke, wiec cieszylem sie w duchu, ze wpierw byla tamta. Nawet mi powiedziala, ze tu i tam musze wziac z recepcji dodatkowe skierowanie w dniu badania. Niestety ominela jeden przypadek i prawie nie zdazylem na probe wysilkowa. Takze, organizacja na maly minus ale pakiet ok, duzo badan z krwi jest i serca jak ktos ma problemy (moim zdaniem holter jesli masz dobre usg jest zbedny).

 

No i klate trzeba golic ;F

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...