Skocz do zawartości

Red Dead Redemption 2


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kyo napisał:

Małe podsumowanie:

 

Czy GOTY? - Masorz wczoraj pytał. Jeśli RDR dla kogoś był GOTY to tutaj jest wszystkiego więcej, lepiej, ładniej i more badass. Można powiedzieć że względem RDR dwójka jest poprawiona pod każdym względem. Jest dodane dużo statystyk, trzeba dbać o zdrowie Artura, jeść, spać itp. Jest też sporo zależności, pełno wyzwań itp. No i mamy wybory!

Są barwne postacie (Wielebny xD) i jak można było się domyślać będą misje z nimi związane. Jest cała masa interakcji i jak to w sandboksach bywa tutaj po spuszczeniu ze smyczy nie wiadomo za co się zabrać ale efekt jest potęgowany OGROMEM samej mapy. Co mogę powiedzieć to to że mapa nie jest tak pusta jak w jedynce (co chwila jakiś domek, mała stacja kolejowa, punkt napełniania wody dla parowozów itp.) Ale tutaj zaznaczam że mogę się mylić bo widziałem tylko jej cząstkę.

ALE co najważniejsze mapa jest zróżnicowana tak mocno jak to tylko możliwe. Myślę że będzie tylko brakować Rainbow Kingdom.

Muzyczka i dźwięki zasługują na oddzielny akapit - jest fenomenalnie, przygrywające brzdękania pozwalają wczuć się w klimat, jeden utworek jak wszedł to od razu "Domek na prerii" xD Efekty wystrzałów, wybuchów - tutaj to pierwsza liga. Same odgłosy przyrody też dają radę.

 

Fałny jest tyle że można niezłego rzeźnika otworzyć i tylko na tym się dorobić. Co chwilę przebiega jakiś zając, borsuk albo inny jeleń. Jest tego pełno i widać że świat żyje.

 

Grafika - niech kurtyzany graficzne zmykają na inne forum z pytaniami - w grach R chodzi o coś więcej: fabuła, otoczka, klimat, postacie, dialogi. Grafika jest, jest za(pipi)ista, sugestywna i to powinno wystarczyć za komentarz. Samo oświetlenie to najwyższa liga - zmienia miejscówki NIE DO POZNANIA.

 

Wjazd do pierwszego miasteczka i... jakie to rozległe. Pełno NPCów, byłem tak oszołomiony że nawet nie zanotowałem ile jest aktywności. Przy okazji @Bansai prosił sprawdzić czy da radę podejść do NPC i strzelić mu w łeb aby krew została na ścianie - 2 próby i... mi się nie udało ale nie twierdzę że się nie da. Może trzeba większy kaliber, albo się inaczej ustawić. Potem mnie już tak cisnęli że musiałem się zawijać. @Masorz nie wiem czy można zabijać dzieci - jak dzisiaj spotkam to dam znać xD

 

Cóż ja mogę więcej napisać? Od pierwszych chwil gra daje niezłego kopa z klimatem. Nie będę się rozpisywał bo zaraz każdy sam sobie to sprawdzi. Ale też się nie zdziwię jak nie każdemu początek się spodoba :PI to tyle chyba :D

 

 

Garść odp. na pytania które się przewijały przez temat w jednym miejscu:

- można zmieniać (oddalać) kamerę więc obawy że dla jednego za blisko a dla drugiego za daleko są bezzasadne

- można zwiększyć, wyłączyć minimapę albo włączyć tylko kompas ze strzałką

- postać jest wyważona dobrze imo - jest ciężkie strzelanie (subiektywne odczucie)

- efekty zabójstw można wyłączyć (rozbłyski)

- można mienić celownik z kółka i kropki na standardową kropkę albo w cholerę go wyłączyć :D

- gra na Pro chodzi stabilnie, nic nie rwie, klatki nie spadają a sam Prosiak chodzi ciuchutko (przynajmniej moja sztuka która przy God of War potrafiła hałasować).

- jakieś bugi? Przy szybkim galopie przy skałach koń czasem nie łapie co ma zrobić - wywalić się, skoczyć, zatrzymać itp.

- fizyka fenomenalna - w pełnym galopie koń nagle się zatrzymał a Artur przeleciał przez siodło xD

- nie wiem czy końskie jaja się kurczą i nie, nie będę tego sprawdzać xD

 

Sorry za chaos.

 

To w ogóle nie brzmi jak GOTY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To kurwa brzmi jak GOTG.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Starh napisał:

Polecam zobaczyć ten fragment jak koleś chodzi po tym małym jeziorze - nie wierze, ze to tak wyglada :o

 

https://youtu.be/Zu1GH6sXMBw?t=1h57m52s

Obejrzałem mały fragment jak Morgan chodzi po obozie i przyjmuje misję ściągnięcia długu od... To może być uznane jako spoiler ale powiem tylko tyle, że spadłem z krzesła. NIESAMOWITE.

 

Wystarczy. O północy kupuję grę, instaluję, ściągam update a jutro z samego rana się zacznie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...