Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Po co się kupuje te rogale w end game? Nie da się samemu wszystkich zdobyć?

To samo z tym kamieniem księżycowym - rozwalac go w każdym etapie czy idzie bez niego znaleźć resztę rogali?

 

wszystkich księżyców do zdobycia jest 800 ileśtam, koło 900. żeby dobić do 999 musisz dokupić brakujące.

kamień księżycowy? mówisz o małym kamieniu który ma w sobie księżyc i rzeba go kopać wielokrotnie? nie każdy level go ma o ile pamiętam,ale one się wliczają normalnie do listy ksiezycy danego poziomu, więc rozwalić musisz

Odnośnik do komentarza

Indyki w tej samej skali sa czesto lepsze niz duze gry, bogatsze, dluzsze, z ciekawszym gamepleyem, fabula, mechanikami, tylko w teorii grafika doluja ale jak to w twojej ocenie sprawia, ze indyk moze w starciu z duza gra miec max 5/10 to twoja sprawa

Nigdzie tego nie napisałem, znowu nadinterpretujesz. SMO jest świetne, ale nie tak dobre jak niegdyś SM64. W mojej opinii mogli się skupić na tych najlepszych pomysłach i dodać więcej elementów platformowych, połowę rzeczy bym wywalił, 6 dokładnie 6 postaci, które można przejąć jest fajnych, ze zmarnowanym potencjałem, a levele są nierówne.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Uuu, ciekawa recenzja od arnh.eu, pozytywna, ale trochę krytyki poleciało jednak

 

Aż z ciekawości obejrzałem. Ogólnie - nic nowego nie wniósł. Wszystkie zarzuty były już poruszone na forach:

- niespójny styl graficzny (tutaj słusznie zauważył, że wadą takich projektów jak ludzie w New Donk City, czy T-Rex, jest szybkie "starzenie się" takiej oprawy),

- jest zbyt łatwo (wszystkie elementy są podane na tacy - będziesz potrzebował dolecieć do jakiegoś miejsca - spoko, obok jest wyrzutnia Bullet Billa, itd.),

- model sterowanie faworyzujące motion-control w trybie stacjonarnym, w konsoli hybrydowej, gdzie w założeniu tryb mobilny powinien być równouprawniony (wspomina, że jakichś ruchów nie da się zrobić, lub strasznie trudno jest je wykonać bez machania joy-con'ami).

 

Psuedorealistyczny styl był jako pierwszy krytykowany przy pierwszych zwiastunach gry - że miasto brzydkie, że nie pasuje, że te pastelowe, plastikowe, "marianowe" plansze lepsze. Wiadomo - jednym się taka zagrywka podoba, drugim aż kłuje w oczy, jeszcze innym to nie przeszkadza, itd. Ja należę do tych, którzy doceniają pomysł, ale wolałbym "rysunkowy" styl. Argument Archona o nie-wytrzymaniu próby czasu takiej grafiki trzeba mieć jednak na uwadze. Jak dzisiaj odpalę Galaxy, czy 3D World, oprawa nadal robi swoje. A jak będzie np. z elementami Metro Kingdom za kilka lat?

 

Czy gra jest łatwa? Tak - na pewno jest tak skonstruowana, by przy pierwszym przebiegu była łatwiejsza względem poprzednich odsłon. Po endgame sytuacja (niekiedy) wraca do staro-szkolnego poziomu serii.

 

Jak naprawdę jest z tym modelem sterowania, to nie wiem? Naparzam w gierkę cały czas na dużym ekranie telewizora, z joy-conami w trybie wiilotów. Ktoś gra wyłącznie w trybie handheldowym, bez motion-control??

Odnośnik do komentarza

skończyłem część fabularną i mocno teraz żałuję każdych 10 straconych monetek [*]

 

 

Jak naprawdę jest z tym modelem sterowania, to nie wiem? Naparzam w gierkę cały czas na dużym ekranie telewizora, z joy-conami w trybie wiilotów. Ktoś gra wyłącznie w trybie handheldowym, bez motion-control??

 

Nie grałem wyłącznie, ale kilka razy przełączyłem się na handheld. Pewnie gdybym cały czas tak grał nie byłoby problemu, ale brak możliwości wykonania niektórych czynności (np dalszy lot przejętym stworkiem) jest mocno odczuwalny przy zmianie. To akurat jak dla mnie duży minus designu, że nintendo nie przeniosło tego na klawisze.

Edytowane przez Kinoji
Odnośnik do komentarza

Recka arhona jest słuszna, ale skupia się tylko na negatywach mocno, przez co wydaje się, że objeżdża gierkę. A wydaje mi się, że on chciał przekazać, że to takie 9-9+/10 i może miejsce najwspanialszej gry wszechczasów jest przesadzone, ale spokojnie zalicza się do ekstraklasy.

 

Ja wczoraj skończyłem fabułę i zajęło mi to niecałe 10h, a właściwie pędziłem przed siebie. Nie mam nawet dwustu księżyców. Pozdrawiam więc recenzentów, co uważają, że ta gra starczy na 10h jak po 10h to ja dopiero mogę zaczynać prawdziwą zabawę.

 

No, ale mniejsza o to, może jakieś małe wrażenia. Przez tyle lat się słyszy, że "łeee milionowe Mario", że klepią to samo do zarzygania itd. i kiedy N w końcu zmienia mocno serię nie tracąc przy tym niesamowitych walorów rozrywkowych, to też znajdują się marudy sądzące, że kiedyś to jednak było lepiej. Nikomu nie dogodzisz. Po klasycznym SM64, SMS i odjechanym, majestatycznym i już innowacyjnym SMG jak się okazuje można odkryć jeszcze inne możliwości rozwoju serii. Bardzo mi się podoba zarzucenie powerupów na rzecz czapki. Nie uważam, by gra była nadmiernie łatwa. Jest tak zrobiona, że jak laik nie będzie się irytował, a kozak zacznie używać przebogatych możliwości ruchowych i wszystko ogarnie bocznymi drzwiami mając przy tym wyzwanie. Jest tak trudna jak trudną ją sobie uczynisz, a to niemałe osiągnięcie.

Przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że gra na dobrą sprawę ciężko porównuje się czy to do SM64 czy to do SMG. Ma inną konstrukcję rozrywki i ciężar zabawy też spoczywa gdzie indziej. Jest czymś innym, czymś co stoi obok SM64/SMG w rzędzie najwspanialszych platformówek. Po przejściu SMO pozostałe części 3D nie tracą na swojej wartości, ani też SMO nie jest powtórką z rozrywki. Śmiało można brać się za SMG po ograniu SMO i nie czuć, że się gra w część sprzed 10 lat. Mielibyście tak z Gran Turismo, Uncharted, Killzone czy jakimiś innymi tasiemcami? I za to N i gierkę szanuję. Ktoś, kto chciał mieć klasyczne przeżycia z Mario miał całkiem niedawno zarówno bardzo dobre NSMB U jak i SM3DW.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja na Switchu grałem 100% w handheld mode az do kupna pro controllera i premiery Mariana. Co to jest za cudowne kombo :fsg: Gra na TV też wygląda bardzo dobrze. Przy okazji odpaliłem Zelde i Fifę 18 i też byłem miło zaskoczony ile się udało wyciągnąć z Tegry i to już na start konsoli.

Odnośnik do komentarza

Duzo tekstu

 

No ja wlasnie mysle ze zatwardziali fani Mario, którzy pykaja w kazda czesc na 100% najbardziej narzekaja bo podświadomie boja sie zmian ulubionej serii. Za to osoby takie jak ja co za Mario nie za bardzo przepadaly odnajduja w tej gierce geniusz. Ja sie wciagnalem jak w bagno, oderwac sie nie moge.

 

S Z T O S :banderas:

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Czy jest jedna grająca osoba prócz Rayosa, która faktycznie jest zawiedziona grą albo ma jakieś poważniejsze zarzuty? Najbardziej tymi "problemami" jakie wytykają wspólnie recenzenci jak długość, poziom trudności czy niespójny design zdają się podniecać osoby, które ze Switchem mają najmniej wspólnego.

Odnośnik do komentarza

Czy jest jedna grająca osoba prócz Rayosa, która faktycznie jest zawiedziona grą albo ma jakieś poważniejsze zarzuty? Najbardziej tymi "problemami" jakie wytykają wspólnie recenzenci jak długość, poziom trudności czy niespójny design zdają się podniecać osoby, które ze Switchem mają najmniej wspólnego.

 

Gram od premiery, wiec juz tydzien. Jestem na 4 mapie teraz? Podobno jeszcze drugie tyle przedemna. Pewnie jak sie leci przed siebie na pałe to w 10h mozna skonczyc,ale w takim razie czy to malo? Moim zdaniem nie, ja szukam, zbieram i korzystam z tego co gra oferuje a 10h juz napewno dawno pykło.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...