Skocz do zawartości

Super Mario Odyssey


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

odyssey 10/10, ratchet teraz? np ten redux? dalej mocna 8, przeciez ratchet to nie platformowka tylko strzelaninka w bajkowym klimacie i gra sie w to swietnie, nie ma co porownywac obu gierek

 

sony zreszta chyba od czasu pierwszego jak and dexter nie probuje robic pelnoprawnych platformerow 3d

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, co chwila cos ciekawego, oderwac sie nie mozna. Juz wiem dlaczego bateria w Switchu trzyma tyle ile trzyma, bo dopiero jak zaczelo migać to wylazlem z wanny cały lodowaty, gralem jak w transie qwa, normalnie jak za dzieciaka na PSX :banderas:

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Mario Odyssey: Buy A Swicth Already You Coward

 

A właśnie niedawno znajomy zielony w temacie poprosił mnie o radę w sprawie kupna konsoli na zbliżające się święta. I odradziłem zakup Switcha. Z powodu... "braku gier" ;). Bo prócz Odyssey (i Zeldy), nie znalazłem gry, która przyciągnęła by na dłużej jego i jego rodzinkę. Powiedziałem mu prosto - że jest to bardziej "inwestycja" na przyszłość, bo zainteresują go może 3 gierki, potem będzie musiał czekać na pojawienie się kolejnych. Oczywiście zasugerowałem PS4, bo popularny nad Wisłą, ale uparł się, że Nintendo, bo Mario ostatnio chwalą mocno. Poleciłem zatem emerytowane WiiU, bo tam takich gier jak Odyssey jest sporo, i na pewno nie będzie się nudził. Odyssey rzeczywiście przyciągnie na dłużej, Splatoon2 to sieciowa strzelanka, a Kórliki to turówka - nie dla każdego, Xenoblade2 to jRPG - jeszcze bardziej nie dla każdego, natomiast Breath of the Wild, Mario Kart 8, Pokken, Rayman Legends, Lego City Undercover, Splatoon, czy Fast Racing Neo - dostanie w pakiecie z WiiU. Mam nadzieję, że w następnym roku będę miał argumenty by polecić mu z czystym sumieniem kupno pierwszej hybrydy od Nintendo.

 

 

Czy dla samego singlowego Super Mario Odyssey warto kupić Switcha? TAK.

Tak samo jak warto było kupić WiiU dla samego kooperacyjnego Super Mario 3D World... :reggie:

Odnośnik do komentarza

Ja jestem po weekendzie z gierką i jak dla mnie obok zeldy najlepsza gra jaką grałem od dawna. Nie ma się co rozpisywać za bardzo bo tutaj wszyscy już wyczerpali temat ale czuję że gierka mi sporo czasu z życia zabierze bo odkrywanie wszystkiego jest genialnie rozwiązane tutaj.

Odnośnik do komentarza

Czekałem na ten dunkview. W okolicach 1:25 mówi o najsilniejszej zalecie tej gry, zamiast wyciskać coś z jednego patentu gra cały czas przemieszcza się do nowych. Nie ma miejsca na nudę, kolejna ciekawa rzecz jest zwykle w zasięgu 5 sekund.

No ale tylko na 10h i już po zabawie panie :smutas:

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko że te ciągle nowe patenty są zazwyczaj co najwyżej poprawne a naprawdę dobre można policzyć na palcach jednej, może dwóch rąk. liczę na to że w odyssey 2 pokażą na co ich stać, bo odyssey było dobrym krokiem na przód ale parę rzeczy nie zagrało do końca, Nintendo ma bardzo solidną bazę do pracy, nie mogą tego zepsuć. Chyba że nie będzie sequela, a zrobią coś znowu nowego...

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko że te ciągle nowe patenty są zazwyczaj co najwyżej poprawne a naprawdę dobre można policzyć na palcach jednej, może dwóch rąk. liczę na to że w odyssey 2 pokażą na co ich stać, bo odyssey było dobrym krokiem na przód ale parę rzeczy nie zagrało do końca, Nintendo ma bardzo solidną bazę do pracy, nie mogą tego zepsuć. Chyba że nie będzie sequela, a zrobią coś znowu nowego...

Całkowita zgoda, z tym że były też patenty huiowe, a te dobre nie zostały należycie wykorzystane. W Galaxy na każdy patent były jakieś zręcznościowe levele, z bańką wodną chyba trzy itd., każdy inny. Osobiście lubię różnorodność, ale różnorodność, a nie mieszanie styli graficznych, oprócz NY, który był niejako hołdem, reszta miejscówek mogła być spokojnie wykonana w stylu seaside kingdom, gra by nie straciła, a NY by się jeszcze bardziej wyróżniał.

 

Mam podobne uczucie jak z Zeldą, obie gry są ogromne, obie mają multum dobrych rzeczy, które przyćmiewają te słabsze elementy, ale co by było, gdyby tych słabszych elementów nie było w ogóle?

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

To, które patenty Wam nie podeszły ?

Zacznę od tych, które mi podeszły:

 

rakieta jest niezła, ale co z tego jak jest chyba tylko jeden level, gdzie trzeba się trochę wysilić?

 

podobnie z prądem

a także ośmiorniczką z wodą

oraz moimi ulubionymi, czyli cebulą, stonogą i dzięciołem.

 

Reszta była średnia, z czego ten skaczący żółw, rzucający patelniami był słaby, to strzelające monetami coś to nieporozumienie, dino był huiowy, czołg taki se.

 

Gra jest bardzo nierówna niestety, pod każdym względem, nie tylko patentów, gra ze zmarnowanym potencjałem na elementy czysto platformowe, takie jakie były w obu Galaxiach.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

 

Mam podobne uczucie jak z Zeldą, obie gry są ogromne, obie mają multum dobrych rzeczy, które przyćmiewają te słabsze elementy, ale co by było, gdyby tych słabszych elementów nie było w ogóle?

 

 

Wtedy zawsze by sie znalazly jakies inne. Nie ma gier bez "slabszych elementów", wszystko mozna jakos usprawnic i cos dodać.

Odnośnik do komentarza

 

Mam podobne uczucie jak z Zeldą, obie gry są ogromne, obie mają multum dobrych rzeczy, które przyćmiewają te słabsze elementy, ale co by było, gdyby tych słabszych elementów nie było w ogóle?

 

Wtedy zawsze by sie znalazly jakies inne. Nie ma gier bez "slabszych elementów", wszystko mozna jakos usprawnic i cos dodać.

Mówię o konkretnych słabszych elementach, jak choćby bossowie w Zeldzie, gdzie seria przyzwyczaiła nas do zaje...bistych. Nie czułem, żeby były słabsze elementy w Galaxiach, oki komuś mogło nie podejść sterowanie, ale już taką konsolą było Wii, kto kupił musiał się z tym liczyć, za to nie pamiętam, żeby ktoś narzekał na grafikę, soundtrack, bądź nietrafione pomysły.

Odnośnik do komentarza

 

Mario Odyssey: Buy A Swicth Already You Coward

A właśnie niedawno znajomy zielony w temacie poprosił mnie o radę w sprawie kupna konsoli na zbliżające się święta. I odradziłem zakup Switcha. Z powodu... "braku gier" ;). Bo prócz Odyssey (i Zeldy), nie znalazłem gry, która przyciągnęła by na dłużej jego i jego rodzinkę. Powiedziałem mu prosto - że jest to bardziej "inwestycja" na przyszłość, bo zainteresują go może 3 gierki, potem będzie musiał czekać na pojawienie się kolejnych. Oczywiście zasugerowałem PS4, bo popularny nad Wisłą, ale uparł się, że Nintendo, bo Mario ostatnio chwalą mocno. Poleciłem zatem emerytowane WiiU, bo tam takich gier jak Odyssey jest sporo, i na pewno nie będzie się nudził. Odyssey rzeczywiście przyciągnie na dłużej, Splatoon2 to sieciowa strzelanka, a Kórliki to turówka - nie dla każdego, Xenoblade2 to jRPG - jeszcze bardziej nie dla każdego, natomiast Breath of the Wild, Mario Kart 8, Pokken, Rayman Legends, Lego City Undercover, Splatoon, czy Fast Racing Neo - dostanie w pakiecie z WiiU. Mam nadzieję, że w następnym roku będę miał argumenty by polecić mu z czystym sumieniem kupno pierwszej hybrydy od Nintendo.

 

 

Czy dla samego singlowego Super Mario Odyssey warto kupić Switcha? TAK.

Tak samo jak warto było kupić WiiU dla samego kooperacyjnego Super Mario 3D World... :reggie:

To źle zrobiłeś, mam nadzieję, że jednak wziął Switcha, i tak ma sporo gier do nadrobienia, a dojdą nowe.

Odnośnik do komentarza

 

Mario Odyssey: Buy A Swicth Already You Coward

 

A właśnie niedawno znajomy zielony w temacie poprosił mnie o radę w sprawie kupna konsoli na zbliżające się święta. I odradziłem zakup Switcha. Z powodu... "braku gier" ;). Bo prócz Odyssey (i Zeldy), nie znalazłem gry, która przyciągnęła by na dłużej jego i jego rodzinkę. Powiedziałem mu prosto - że jest to bardziej "inwestycja" na przyszłość, bo zainteresują go może 3 gierki, potem będzie musiał czekać na pojawienie się kolejnych. Oczywiście zasugerowałem PS4, bo popularny nad Wisłą, ale uparł się, że Nintendo, bo Mario ostatnio chwalą mocno. Poleciłem zatem emerytowane WiiU, bo tam takich gier jak Odyssey jest sporo, i na pewno nie będzie się nudził. Odyssey rzeczywiście przyciągnie na dłużej, Splatoon2 to sieciowa strzelanka, a Kórliki to turówka - nie dla każdego, Xenoblade2 to jRPG - jeszcze bardziej nie dla każdego, natomiast Breath of the Wild, Mario Kart 8, Pokken, Rayman Legends, Lego City Undercover, Splatoon, czy Fast Racing Neo - dostanie w pakiecie z WiiU. Mam nadzieję, że w następnym roku będę miał argumenty by polecić mu z czystym sumieniem kupno pierwszej hybrydy od Nintendo.

 

 

Czy dla samego singlowego Super Mario Odyssey warto kupić Switcha? TAK.

Tak samo jak warto było kupić WiiU dla samego kooperacyjnego Super Mario 3D World... :reggie:

 

 

>> na Switchu nie ma gier

>> wymień gry na Wii U, które są też na Switchu (MK8D, Pokken, Rayman Legends)

>> zapomnij o Snipperclips, Puyo Puyo Tetris, Overcooked, Death Squared i wielu innych dostępnych na kilka osób

>> profit

 

Przecież to się kupy nie trzyma :o Rozumiem, że Wii U można kupić taniej, ale chyba głównie sentymenty przez Ciebie przemawiają.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

To, które patenty Wam nie podeszły ?

Zacznę od tych, które mi podeszły:

 

rakieta jest niezła, ale co z tego jak jest chyba tylko jeden level, gdzie trzeba się trochę wysilić?

 

podobnie z prądem

a także ośmiorniczką z wodą

oraz moimi ulubionymi, czyli cebulą, stonogą i dzięciołem.

 

Reszta była średnia, z czego ten skaczący żółw, rzucający patelniami był słaby, to strzelające monetami coś to nieporozumienie, dino był huiowy, czołg taki se.

 

Gra jest bardzo nierówna niestety, pod każdym względem, nie tylko patentów, gra ze zmarnowanym potencjałem na elementy czysto platformowe, takie jakie były w obu Galaxiach.

 

Te złe patenty o których piszesz zajmują jakieś 0,0001% ogólnego gameplayu, mniej więcej. Rozumiem, że w SMO nie wszystko jest tip-top, ale nie znam ŻADNEJ gry w środkowisku 3D, w której wszystko jest absolutnie fantastyczne i nie znajdziesz żadnego tak mało znaczącego patentu, który nie będzie słaby/zły/ujowy. 

Odnośnik do komentarza

 

 

To, które patenty Wam nie podeszły ?

Zacznę od tych, które mi podeszły:

 

rakieta jest niezła, ale co z tego jak jest chyba tylko jeden level, gdzie trzeba się trochę wysilić?

 

podobnie z prądem

a także ośmiorniczką z wodą

oraz moimi ulubionymi, czyli cebulą, stonogą i dzięciołem.

 

Reszta była średnia, z czego ten skaczący żółw, rzucający patelniami był słaby, to strzelające monetami coś to nieporozumienie, dino był huiowy, czołg taki se.

 

Gra jest bardzo nierówna niestety, pod każdym względem, nie tylko patentów, gra ze zmarnowanym potencjałem na elementy czysto platformowe, takie jakie były w obu Galaxiach.

 

Te złe patenty o których piszesz zajmują jakieś 0,0001% ogólnego gameplayu, mniej więcej. Rozumiem, że w SMO nie wszystko jest tip-top, ale nie znam ŻADNEJ gry w środkowisku 3D, w której wszystko jest absolutnie fantastyczne i nie znajdziesz żadnego tak mało znaczącego patentu, który nie będzie słaby/zły/ujowy.
Ja lubię absolutnie dopracowane i przemyślane gry, dlatego dla mnie SMG1, późnej 2, dalej DKCR i ewentualnie SMO na czwartym miejscu, ale niekoniecznie. Jako gra (nie do końca platformówka) bardzo wciąga, ale jako czysty platformer ma braki, duże braki, bo jak sobię pomyślę, co za levele mogli zrobić dla:

cebuli, stonogi, czy dzięcioła

to widzę zmarnowany potencjał, mam na myśli choć trzy konkretne etapy za drzwiami (dla każdej). Albo na przykład dla:

rakiety

jakiś tor przeszkód (był tylko jeden dłuższy, czy dla:

prądu

jakieś łamigłówki z przesuwającymi się liniami, przeszkodami, włącznikami itp.. Level designerzy dali ciała po prostu.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...