Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze całkiem niedawno byłem przeciwnikiem cyfrówek i zdecydowanie wolałem pudełka. Zmieniło się to od pewnego czasu. Cyfra to dla mnie wygoda: kupuję nie ruszając się z domu, nie czekam na listonoszy, nie denerwuję się bo używka porysowana, albo że muszę patchować kupione na premierę nówki. Nie muszę żonglować płytami przy zmianie gry.

 

A przede wszystkim nie ma walk of shame. Kiedy wracasz do domu z nowa gra, widzisz swoja zone, z jej oczu pelnych wzgardy mozesz wyczytac "Znowu zamiast zrobic porzadek w garnkach bedzie gral w wideogiereczkidladzieci. Matka miala racje"

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Odkad przestalem grac na konsolach to tylko cyfroweczki <3 Na poczatku faktycznie czulem sie do tego troche zmuszony, ale teraz juz bym nie mogl wrocic do pudelek na stale. Zamawiam tylko jakies fajniejsze edycje w dobrej cenie, ostatnio Tyranny tak kupilem w preorderze i oczywiscie nie dotarlo na dlugi weekend :reggie: Za bardzo tez juz sie przyzwyczailem do scenariuszy gdy nachodzi mnie chetka pogrania w cos np. w weekend w srodku nocy a 15 minut pozniej juz sobie w to gram.

 

Argument z odsprzedaza do mnie nie trafia bo zawsze przychodzilo mi to z trudem. Tworzenie aukcji, uzeranie sie z januszami, potem na poczte po robocie, wieczne kolejki yebac takie zabawy. Do tego dochodzi mozliwosc powrotu do starszych tytulow w kazdej chwili i praktycznie gdziekolwiek by sie nie bylo. Jak gdzies wyjezdzam to biore lapka i to wszystko, dostep do calej biblioteki mam wlasnie w nim.

Odnośnik do komentarza

Nie dojdziemy do porozumienia. Zbierajcie plastikowe pudełka z płytami których nigdy po przejściu ponownie nie odpalicie a my sobie będziemy kupować gry cyfrowo. Los czeka je ten sam. Przejść i zapomnieć ale przynajmniej zajmują tylko wirtualne miejsce.

Odnośnik do komentarza

Najwygodniejszy torrent. Cala biblioteka na jednej stronie, polecam.

 

Cyfrowki na pc irytuja jak jest denuvo bo trzeba zakladac konto na stemie aby grac i potem trzeba cale osobno opychac. Najlepiej jak nie ma denuvo, wtedu kupic boxa, sciagnac z torrenta, boxa w mint condition sprzedac w cenie uzywki.

 

Nigdy w zyciu by mi do glowy nie przyszlo aby kolekcjonowac pudelka, na co to komu. Na polkach to ksiazki a nie jakis plastik.

Odnośnik do komentarza

Jak tam 4,7gb patch day1 w ff? 

 

A nie wiem, poczekam na edycję GOTYE t.j. w przypadku W3.

 

Wkladam płytę i gram to mit od dłuższego czasu już

 

Dziwne ja włożyłem płytę z DOOMem, Metro Redux, U4 i MGS V i bez żadnych paczy dało się je ukończyć bez żadnych większych bugów i dropów do spaczowania. w przypadku gierek ND nawet obyło się bez dłuższej instalacji.

 

Przykładu głupszego hiperbolizowania na poważnie na tym forum nie widziałem. 

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Serio? No ok odpowiadam: Dziwne ja włożyłem płytę z Dishonored 2 (9gb), THPS 5 (7gb), wspomniany final czy Mafie 3 (2,6gb). Nie ma sensu sie w to bawić, no i chyba się troszkę nakłamało:

Doom:

Oh3Umtd.png

U4:

Q1MuUrX.png

MGS V: 

pF8oF9q.png

 

Spadam grać w C Y F R O W E G O Mass Effecta :lapka:

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

To teraz ja: Ty tak na Serio Teddy?

 

Wszystkie te pierdoły do U4 nie miały nic wspólnego z bugami, czy fps, a wyłącznie dodanie np. osobnych killroomów, czy gadżetów w postaci dofdatkowych skinów, filtrów, infinite ammo itp. bzdur - dostępnych po ukończeniu kampanii.

 

W przypadku MGS V zmiany objęły multiplayer, w który miałem wyebane i ukończenie bez żadnych problemów singla nie stanowiło problemu.

 

W przypadku M3, D2, FF15, czy co tam jeszcze wymienisz problem Jest i nigdzie temu nie przeczyłem.

 

Dziś często pozostaje jedyna alternatywa w postaci ewentualnej edycji GOTY, ale nadal nie zmienia to faktu że sporo gier bez day one patch jest wciąż w pełni grywalna. T.j. miało to miejsce np. w przypadku Metala, DOOM, czy U4.

Odnośnik do komentarza

wolę cyfrowe wydania

ofc nie kupuję takowych na premierę ale przy jakiś cebulkach, promocjach itp

 

plusikiem cyfry jest to że z konsoli korzysta jeszcze moja córka i nie ma akcji typu: taaataaaaa.... włącz mi grę, albo nie daj boże sama zaczyna żonglować płytami - odpala ixa i włącza co tam sobie chce

 

za fizycznym nośnikiem przemawia tylko możliwość odsprzedaży/wymiany

kiedyś jarało mnie zbieranie/kolekcjonowanie teraz mam to w nosie - trzymanie gier które dawno przeszedłem i wiem że ich nie odpalę nie ma dla mnie większego sensu

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak jest na innych platformach, ale na PS3, 4  wkładam płytę i gram! Ot czasami wciskam  :circle:, by anulować aktualizacje i przejść od razu do gry. Mit obalony. Także wracając do tematu.. jeśli mam wybór to zawsze pada na pudełko. Tylko male produkcje kupuje w cyfrze, bądź jeśli są 60, 70% przeceny :)  Gry ktore kupuje na premierę zawsze zostają na polce i zazwyczaj sa to kolekcjonerskie wydania. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...