Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Może to głupie pytanie, ale czy można sprawdzić przed kupnem czy gra ma wszystko (dodatki, patche) na płycie? Chodzi raczej o edycje goty, bo z tego co tu wyczytałem to Wiedźmin Goty ma wszystko na płytce. Horizon Complete Edition chyba też 

 

Niby ma wszystko na płycie wersja GOTY Wiedzmina 3 ale i tak trzeba 19 GB patcha zassać (w tym z supportem pod 4K) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, suteq napisał:

Dlatego najlepszą opcją są cyfrówki. :cool:

No akurat raczej nie rozstrzygniemy co lepsze :) cechą wspólną teraz jest to że żeby wpełni cieszyć się grą, trzeba mieć dostęp do neta i dociągnąć co trzeba.

Wogóle czasem śmieszy mnie samego, jak planuję czy za 10 czy 15lat bardziej mi się przyda płyta czy cyfra, w czasach gdzie ludzie padają jak muchy 

Odnośnik do komentarza

Zbieranie pudełek z grami miało sens za czasow PC gdzie były wielkie pudła + książeczki czy wczesne gry konsolowe,

A teraz? To trochę beka kawałek lichego plastiku i płyty którą i tak można sobie w dupę wsadzić bez internetu i dociągnięcia reszty danych

Tylko cyfrówki mam nadzieję że nowe konsole będą sprzedawane w dwóch wariantach z czytnikiem optycznym, jak i bez.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
31 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

No dać je dla ziomeczka

 

[podlasie intensifies] 

 

586514643904626688.png?v=1

9 minut temu, krupek napisał:

Pupcio, już skończ ten tryhard. Dobrze wiemy, że wybierasz cyfry, żeby matka nie znalazła pudełek z grami dla dorosłych jak ci sprząta pokój.

 

No nie wiem, Pupcio chciał kupić to: 

 

CATHERINE-FULL-BODY-HEART-S-DESIRE-PREMI

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Pupcio napisał:

Nie wyobrażam sobie żeby w 2019 roku wstawać z kanapy żeby iść po pudełko, otworzyć je, wyjąć płytę, włożyć płytę do konsoli i wrócić na kanape. To jest chore!

 

Achhh aż mi trochę drygnął, stawanie w swoim kąciku przed półką z gierkami, wybieranie, a później cyk do konsoli.

 

Ale jestem kurwa poyebany :cool:

  • Lubię! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kiedyś nawet nie chciałem słyszeć o cyfrowej dystrybucji, teraz zupełnie nie interesują mnie pudełka (w obecnej formie, czyli wybrakowane półprodukty, gry w postaci kodu pełnego błędów, wymagające pobrania dużego patcha do prawidłowego działania czy nawet do uruchomienia). Jedynie co mi nie pasuje w cyfrowej dystrybucji to lekki niepokój, że ta moja biblioteka gierek kiedyś zniknie z serwerów i będę miał to beznadziejne uczucie wyrzuconych w błoto pieniędzy. Bo w gierki, w które będę chciał zagrać, tak czy inaczej zagram, mniej lub bardziej legalnie, na tym czy innym sprzęcie. Jeśli nie zniknie, to wszystko jest OK i do niczego mi płyty nie są potrzebne, jak najbardziej progres i czysta wygoda. Odsprzedawać gier nie muszę, choć byłaby to fajna opcja, jeśli udałoby się to kiedyś wprowadzić do cyfrowej dystrybucji, ale to ciężki temat do zgryzienia przez wszelkiej maści "biznesmenów". Póki mogę się zalogować do Steam itp., mentalnie mimo wszystko czuję posiadanie przeze mnie tych wszystkich gier. Tak samo, a nawet bardziej mnie to posiadanie cieszy, bo nie ma problemu fizycznego zużycia, a miałem swego czasu wręcz obsesję na tym punkcie. Gry, które przeszedłem i uznam, że jeszcze do nich wrócę trzymam sobie na dysku zewnętrznym, więc pliki gry są w moim posiadaniu, a nośnik to tylko nośnik. Kupiłem, więc nie będę miał wyrzutów sumienia korzystając z cracka do ich uruchomienia, w przypadku gdy launchery przestaną mi to umożliwiać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ten niepokój o którym piszesz to jedyna przeszkoda w takim pełnym przejściu na cyfrę. Bo same pudełka w normalnej wersji już tak nie jarają. 

Zniżki bywają konkretne, szczególnie gdy jest się do tyłu z grami. Tytuły które mnie interesują są konkretnie przecenione. 

Jest niepokój o zainwestowane pieniądze, padną serwery czy wygasnie jakas licencja. Tylko uważam że tego już nie zatrzymamy. W następnej generacji gry będą zajmowały jeszcze więcej miejsca, jeszcze więcej danych będzie trzeba dociągnąć z neta. 

Odnośnik do komentarza

Już nie pamiętam kiedy kupiłem grę w pudełku. Od lat tylko cyfra. Szybsze, wygodniejsze. W zasadzie nie widzę zalet pudełek. Przynajmniej tych standardowych, bo kolekcjonerskie wersje wiadomo, są super. Ale kolekcjonować tracące w oczach przedmioty wypuszczone w milionach egzemplarzy? No dyskusyjny jest sens takich działań. Chyba. Co do argumentu z wypożyczaniem wersji cyfrowych - na konsolach padnięcie serwerów nam chyba nie grozi. Steam chyba też zagrożony nie jest. Więc nie bardzo pojmuję. A nawet jak kiedyś, za 30 lat powiedzmy, padnie Sony. To ktoś serio będzie płakał za biblioteką gier z PS3? Ukochane tytuły zawsze można sobie trzymać na dysku. A, że może paść? No płyta też może. Zalety szybkiej zmiany gry na Xboxie bez wymieniania płyt, zalety zabrania ze sobą całej swojej biblioteki gier na Switcha jest dla mnie nie do przecenienia. 

 

Chociaż za kilka dni kupię Wiedźmina 3 w pudełku. Głównie z powodu tego, że szkoda mi 32 giga na karcie.

Odnośnik do komentarza

Chciałem zakupić Wolfensteina 2 na PS4: nawet na najlepszej promocji odkąd śledzę temat cyfrówka nie zeszła jeszcze ani razu poniżej 80 zł. Rzut oka do lokalnego sklepiku z grami: 59 zł. Olx, gość z Krakowa: 40 zł. Inny przykład z ostatnich miesięcy: Nier Automata- 90 zł za nówkę w folii. To nawet jeśli miałbym poświęcić pół godziny na dojazd do typa i skasować bilet, to jestem z kasą mocno do przodu. Abstrahując już od tego, że na te słynne okazje na PSN trzeba się czaić, bo na ten moment Wolf kosztuje 289 zł xdd. 

 

inb4 jesteś cebulak/tracisz bezcenny czas/cyfrówka wygodniejsza/obcujesz z Januszami: no wszystko zgoda, ale piszę to odnośnie tego wspominanego tu ostatnio parę razy argumentu finansowego. Zresztą nie ruszając du.py z mieszkania i zamawiając w normalnym sklepie z dostawą i tak będę do przodu. Nie przeczę, że w sklepikach cyfrowych są świetne promocje, ale szczerze mówiąc wśród interesujących mnie tytułów to naprawdę rzadkość + gierki muszą mieć sporo lat na karku/być bardzo popularne i wyprzedać się już na wszystkie możliwe sposoby (Wolfa 1 kupiłem 3 lata po premierze za 21 zł, Wiesiek 3 często lata w edycji GOTY za 80 zeta). Dla mnie to nadal marginalne przypadki. 

Odnośnik do komentarza

Ah te anedogtyczne dowody

 

Równie dobrze ktoś mógłby podać przykład za argumentem finansowym że może ograć dwie cześci Wolfensteina za bezcen, czy tam przysłowiową złotówkę.

 

Jeżeli chodzi o mnie to cały spór jest dla mnie bez sensu, bo korzystam z dobrodziejstw obu sposobow dystrybucji, o ile z racji wygody i ceny raczej wybieram ostatnio cyfre, to nie mam oporów przed pudełkami gdy pojawi się jakaś dobra oferta.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.