Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LukeSpidey napisał:

No ja jakoś szczególnie tego rozwoju w mechanice rozgrywki nie widzę. Dalej się zakradamy, możemy eliminować wrogów po cichu lub głośno, a wprowadzenie psów to ciekawy dodatek. Czuję, że TLOU2 podzieli los innych fałszywych mesjaszy. 

System unikania uderzeń, czołganie się, możliwość przewrócenia na boki plecy i eliminacja przeciwnika (mocny MGSV), tropiące nas psy, już nie wystarczy schować się w trawie, trzeb być ciągle w ruchu, lina którą przeskoczymy czy dostaniemy się niżej/wyżej, Ellie nawet nauczyła się pływać, do tego wielkie otwarte tereny, które pokonujemy na koniu czy łodzi. Jak na kontynuacja to nowości jest sporo w mechanice. Życzył był sobie, aby inne gry wprowadzały podobną ilość nowości.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MaZZeo napisał:

no fajny damage control ten state of play, sugerują że wcale ale to wcale nie będzie Abbie xD

jak to, przeciez to ellies journey xd

 

Godzinę temu, Basior napisał:

Ja miałem tylko właściwie jeden moment, że mocno żałowałem anulowania preordera.

Klikacze. Na prawdę mega mnie jakoś to kręci. Nowe stworki i zapowiedź, że będą jeszcze inne.

Ale graficznie jakoś nie porwało (jak gram teraz w Gearsy 5, to wygląda to lepiej, może kwestia yt).

Ale animacje mega.

 

Tak czy siak chyba do zakupu mogą mnie przekonać recenzje z opisem, że fabuła to nie jest jednak ta lipa jak z przecieków.

spoko, gaming journalisci wystawia 11/10 za lgbtq i obalanie patriarchatu

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Witamy w 2020 YETI, miło że do nas dołączyłeś.

 

Największe innowacje wytłuściłem. :pawel: edit: zapomniałbym o najważniejszym, Ellie nauczyła się skakać. :obama: 

Pojmujesz, że odnoszę się do różnic między pierwszą częścią, a dwójką?

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, YETI napisał:

Pojmujesz, że odnoszę się do pierwszej części?

Tak wszyscy pojmują, tylko co to ma do rzeczy skoro pięknie wypunktował. Większość z tych rzeczy jest w innych grach, a z tym że Eliie się nauczyła pływać i nurkować to poleciałeś po bandzie, w poprzedniej części mogliśmy to samo robić Joelem.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Doskonale, ale to i tak zabawne jaranko czymś co w branży od lat jest już standardem. :) 

Tylko ja nigdzie nie napisałem, że TLoU2 wymyślił koło na nowo, tylko że różnic między pierwszą, a drugą częścią w rozgrywce jest sporo i chętnie bym widział takie zmiany w innych dużych seriach. Ty zaś wyskakujesz, że jazda na koniu jest w kilku innych grach. Łapiesz swojego downa?

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
16 minut temu, Figaro napisał:

Walka wygląda genialnie. Sama eksploracja bez akcji wygląda trochę nudno.

Nie zauważyłem większych zmian w tych aspektach między częściami. Dobrze, że eksploracja jest spokojna, ileż można mieć ciągłych wybuchów i podrzynania gardeł. 

 

  

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

 

Jak chcesz widzieć te zmiany w inncyh grach skoro są już tam dostępne od dawna?

A skąd ma to wiedzieć skoro on w to nie grał? 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
Teraz, suteq napisał:

Nie zauważyłem większych zmian w tych aspektach między częściami. Dobrze, że eksploracja jest spokojna, ileż można mieć ciągłych wybuchów i podrzynania gardeł. 

 

To powolne przemieszczanie się, zamaskowane loadingi, wewnętrzne dialogi, ile można?

 

Ale walka jest cudownie mięsista, już sobie wyobrażam te montaże na YT.

Odnośnik do komentarza

YETI, ale czemu jesteś taki agresywny? Przecież kulturalnie dyskutujemy. Jeśli śledzisz uważnie temat to nawet napisałem co nieco o wczoraj prezentacji. O, masz, zalinkuję dla wygody. Także spokojnie, będzie dobrze. :) 

12 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Podobało mi się wszystko.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Tłumacze ci już w dwóch postach, że nie chodzi mi o to, że możesz pływać, czy skakać w grze X i Y, tylko o różnicach w rozgrywce między kolejnymi częściami w grze X i Y.

Różnice między ostatnimi częściami w Resident Evil, Dark Souls czy Tomb Raider jakieś tam są, ale są to zazwyczaj zmiany kosmetyczne. Oczywiście są serie, które stawiają na większy powiew świeżości, ale jest to znacznie mniejszy procent, więc życzyłbym sobie, aby więcej gier poszło tą ścieżką.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Rozumiem co do mnie piszesz, ale nie rozumiem dlaczego. Widzę różnicę między TLOU i sequelem, ale chciałbyś aby inne gry poszły śladem TLOU2. Tylko, że to nie jest tak, że TLOU2 wyskoczyło przed szereg, a mechanikami dorównało do reszty. Stąd mój pierwszy post. Co inni mieliby dodać skoro te rzeczy które wymieniłeś są już standardem od dobrych kilku lat? Chciałbym aby każda gra ruszała się jak TLOU2 czy RDR2, ale nie każdy ma komfort robienia jednego tytuły przez całą generację.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie napisałem, że TLoU2 wyskoczyło przed szereg (no może w kwestii animacji, to nowa jakość), o czym juz napisałem na poprzedniej stronie. Nigdzie nie napisałem, że jakiś element rozgrywki w to zupełnie coś świeżego w grach, napisałem tylko, że niektóre serie są bardzo wstrzemięźliwe w dokonywaniu zmian, a ty znów jak muł jedno...

12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 Co inni mieliby dodać skoro te rzeczy które wymieniłeś są już standardem od dobrych kilku lat?

 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego, bo tak wnioskuję po niektórych komentarzach, niektórzy oczekują rewolucji w gameplayu po drugiej (DRUGIEJ) części. Ja oczekuję konkretnej ewolucji i widzę, że to dostanę, bigger, better and more badass. Rewolucji to można oczekiwać po trylogii, gdy gra zaczyna męczyć, szczególnie, gdy kolejne części wychodzą w krótkich odstępach.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Figuś napisał:

Może dlatego że kontynuacja wychodzi po 7 latach po pierwszej części :philosoraptor: a nie po roku jak kolejny np. CoD

 

Myślę, że rewolucji oczekują ludzie, którym nie podobała się jedynka. Ja jako wielki fan poprzedniej części oczekuję konkretnej ewolucji. I mam nadzieję, że nic nie kombinowali i nic nie spier w gameplayu. I na to wygląda, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Figuś napisał:

Może dlatego że kontynuacja wychodzi po 7 latach po pierwszej części :philosoraptor: a nie po roku jak kolejny np. CoD

Jest kilka serii, które miały podobny odstęp czasu, a wniosły znacznie mniej nowości do rozgrywki. Wymień mi gry, które gameplayowo zmieniły się mocno i jeszcze napisz, co ty byś dodał do gameplayu TLoU, aby był dla ciebie rewolucyjny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...