Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq
2 minuty temu, zdrowywariat napisał:

 

Myślę, że rewolucji oczekują ludzie, którym nie podobała się jedynka. 

Nie zgadzam się. Właśnie to fani powinni wymagać od swoich ulubionych serii jak najwięcej bo jak będą łykać wszystko jak popadnie to gry na pewno nie będą lepsze. TLOU 2 jest tylko ewolucją i posiada znaczną część mechanik z poprzedniczki, ale dla mnie to jest spoko bo nie chciałem udziwnień w rozgrywce i mocnych zmian. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, YETI napisał:

Jest kilka serii, które miały podobny odstęp czasu, a wniosły znacznie mniej nowości do rozgrywki. Wymień mi gry, które gameplayowo zmieniły się mocno i jeszcze napisz, co ty byś dodał do gameplayu TLoU, aby był dla ciebie rewolucyjny.

 

No właśnie. Doszło wspinanie, czołganie się, pływanie, nurkowanie, oprócz jazdy konno jest teraz jeszcze pływanie łódką. Dodano multum nowych rzeczy do craftingu, w tym tłumik, czy wybuchowe strzały do łuku. Dodano psy, nowych zarażonych, nowych ludzi adwersarzy, na którymś filmiku wydać nawet jakiegoś olbrzyma. A i tak to pewnie tylko kropla w morzu.

 

5 minut temu, suteq napisał:

Nie zgadzam się. Właśnie to fani powinni wymagać od swoich ulubionych serii jak najwięcej bo jak będą łykać wszystko jak popadnie to gry na pewno nie będą lepsze. TLOU 2 jest tylko ewolucją i posiada znaczną część mechanik z poprzedniczki, ale dla mnie to jest spoko bo nie chciałem udziwnień w rozgrywce i mocnych zmian. 

 

Wymagam, ale nie rewolucji na miarę RE4, tylko ewolucji na miarę U2, czy bliżej tematu Splinter Cell 3.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, suteq napisał:

Nie zgadzam się. Właśnie to fani powinni wymagać od swoich ulubionych serii jak najwięcej bo jak będą łykać wszystko jak popadnie to gry na pewno nie będą lepsze. TLOU 2 jest tylko ewolucją i posiada znaczną część mechanik z poprzedniczki, ale dla mnie to jest spoko bo nie chciałem udziwnień w rozgrywce i mocnych zmian. 

Dla mnie dwie części na tej samej mechanice jest git, dopiero w trzeciej wymagam czegoś więcej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A czym jest Uncharted 4 i Lost Legacy w porównaniu do serii Uncharted z PS3? 

 

Juz cieżko czytać co niektórzy tutaj piszą na sile starając sie udowodnić, że TLoU II to zwykła gierka, która zrobiłoby byle jakie średniej wielkości studio. 

 

Nawet nie wiemy jak duża jest ta gra, ale wyroki już pozapadały. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
4 minuty temu, zdrowywariat napisał:

Wymagam, ale nie rewolucji na miarę RE4, tylko ewolucji na miarę U2, czy bliżej tematu Splinter Cell 3.

U2 to nie była ewolucja, a rewolucja bo gra zrobiła tak ogromny postęp względem poprzedniczki przez co wiele gier szło jej wzorem i próbowało wyglądać jak ona. Zupełnie jak z RE4. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, XM. napisał:

Dla mnie dwie części na tej samej mechanice jest git, dopiero w trzeciej wymagam czegoś więcej.

 

Ja od czwartej, trylogia spokojnie może jechać na podobnym schemacie, ale z zachowaniem zasady, że każda kolejna część jest lepsza, albo przynajmniej tak samo dobra jak poprzednia, szczególnie jeśli pierwsza była "za dobra", żeby ją przebić, aka MP.

 

3 minuty temu, suteq napisał:

U2 to nie była ewolucja, a rewolucja bo gra zrobiła tak ogromny postęp względem poprzedniczki przez co wiele gier szło jej wzorem i próbowało wyglądać jak ona. Zupełnie jak z RE4. 

 

Można to tak nazwać, bo w sumie taka ewolucja to już rewolucja :). I tak zapowiada się TLOU2, nie mów, że nie? Przecież wchooy rzeczy dodali w gameplayu, a i tak wszystkiego nie widzieliśmy.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Czuję, że TLOU 2 to spora świeżość w wielu mechanikach, ale czuję też, że to stara dobra jedynka w nowszej oprawie. Nie mówię, że to źle, bo jak wspomniałem wcześniej - mi to odpowiada. Czy to gra rewolucyjna? Będe mógł powiedzieć po zagraniu. :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, suteq napisał:

Ależ ból dupci prawaków, którzy nawet w grę nie zagrają jest piękny. :banderas: 

Zagrają po recenzjach. Jak lubisz kupować kota w worku to ok, twoja sprawa. Mi ta tęczowa otoczka się nie podoba, może rozgrywka uratuje tytuł bo klimaty mi siedzą bardzo. Jak będzie lipa z fabułą to się po przecenie kupi. Dużo dobrych gier wychodzi w tym okresie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Walka, animacja a zwłaszcza płynność przejść pomiędzy nimi robi na mnie największe wrażenie, reszta meh, już to kiedyś widziałem, wiadomix, że najsilniejszą stroną tej gry jest fabuła/historia i to w jaki sposób dev nam to serwuje, mam nadzieje, że nie będzie trzeba nosić drabiny. 

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeciez już pierwsze TLoU graficznie na PS3 nie miało takiej grafy jak np. Uncharted 3. Wyglądało przyzwoicie ale wszystko robiły detale w designie lokacji. I tak samo jest tutaj. Nie oczekujcie poziomu U4 przy grze z tyloma możliwościami walki, animacjami i pół-otwartymi poziomami. Na dobrym TV i Pro gierka i tak zamiecie. 

Odnośnik do komentarza

jest srednie, ale dizajn miejscowek i klimat za to w tlou zawsze robil. a czysto graficznie to jedynie twarze postaci jakos odstawaly na plus.

 

no i te pyerdolone smugi po pociskach, zajezdza grami z pierwszych smarfonow na kilometr. nie rozumiem tej decyzji za rowno w 1 jak i w 2

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Wygląda jak TLoU 1.5, co oczywiście nie jest jakąś wadą, bo przy pierwszej części bawiłem się bardzo dobrze, więc i tu licze że będzie podobnie.

Będziesz się bawił znacznie lepiej :)

Co do pokazu - nie podoba mi się totalnie linka z U4, no sorry ale to nie pasuje do stylu tlou, ciężkiego i realistycznego. Za bardzo kojarzy mi się z superbohaterstwem. Poza tym - bigger, better, pieski wyrównują szanse strażników ( xd ).

7 godzin temu, LukeSpidey napisał:

No ja jakoś szczególnie tego rozwoju w mechanice rozgrywki nie widzę. Dalej się zakradamy, możemy eliminować wrogów po cichu lub głośno, a wprowadzenie psów to ciekawy dodatek. Czuję, że TLOU2 podzieli los innych fałszywych mesjaszy. 

Nowe mechaniki walki wręcz, movementu itp. To są małe rzeczy jak je się wypisuje, ale w trakcie gry zrobią różnicę.

edit - także większe miejscówki, możliwość pominięcia stuffu itp.

Edytowane przez aph
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Square napisał:

Jakimś wielkim fanem oryginału nie jestem, ale to co zobaczyłem z wczorajszego pokazu bardzo mi się podobało. Gra wygląda bardzo dobrze i chodzi fenomenalnie, także raczej biorę na premierę.

 

Boże. Przecież najlepsza i najpopularniejsza gra TLOU.

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Szymek napisał:

Lubie te ich smaczki. Niby nic ale teraz podnoszac ammo znika tylko magazynek a nie cala bron.

Niby tak, ale dalej jak się przeładowuje to nie trzeba się martwić o ammo, które zostało w magazynku. Jak już idą tak mocno w immersje to mogli to zmienić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, YETI napisał:

Ciekawe jaki poziom detali uda im się osiągnąć, jak już nie będzie ich ograniczał Jaguar, 1.8 i HDD. Najlepsi. 

:obama:

I tak w 2027, niestety.

32 minuty temu, Square napisał:

Niby tak, ale dalej jak się przeładowuje to nie trzeba się martwić o ammo, które zostało w magazynku. Jak już idą tak mocno w immersje to mogli to zmienić.

To byłby raczej irytujący gameplayowo realizm.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Square napisał:

Niby tak, ale dalej jak się przeładowuje to nie trzeba się martwić o ammo, które zostało w magazynku. Jak już idą tak mocno w immersje to mogli to zmienić.

Nie wiem kiedy ktoś się na to odważy. Już widzę marudzenia graczy że jak to tak gra zabiera moja amunicję xD

Gierka to wgl jest open world podzielony na duże huby? Jak wczoraj pokazywali linkę od razu pomyślałem o elementach metroidvani

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...