Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Szymek napisał:

Oczywiscie pewnie bedzie BR ktory tu dobrze klimatycznie moze pasowac

Oby nie

4 minuty temu, Szymek napisał:

To wszystko za darmo platne w sezonach co 3 miesiace.

Za darmo, ale jednak płatne

 

giphy.gif

 

żadnych rakowych rozwiązań z fortnajtóf, ejpeksów, kału i drutów

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MBeniek napisał:

Ja akurat miałem na myśli ten rekord na premierę. I wydaje mi się, że wydawców też bardziej interesuje to jak gra się sprzedaje za pełną cenę w przeciągu powiedzmy kilku tygodni/miesięcy od premiery niż to czy po kilku latach, jak kosztuje w promocji parę dolarów, to dalej ktoś jest nią zainteresowany.

 

ja się już nie będę o nic zakładał bo na tym forum nikt nie respektuje zasad zakładów, ale myśle, że tlou 2 pobije ten rekord spodermana, a co to wydawców interesuje to mnie nie obchodzi 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Figuś napisał:

Oby nie

a co jesli standardowy multik przez to nie ucierpi ? czemu nie ? sam nie gram w BR (kupa znajomych gra i wiekszosc kupuje SP) ale na rynku chyba nie ma podobnej produkcji 

jesli multi bedzie darmowe no to oczywiscie ze bedzie sezon pass z miliardem pierdulek, ciuszkow czy egzekucji (juz w pierwszej czesci jest tego od groma). Przy bazie 100 mln potencjalnych klientow niech co 20 kupi sezon passa.  

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Szymek napisał:

a co jesli standardowy multik przez to nie ucierpi ? czemu nie ? sam nie gram w BR (kupa znajomych gra i wiekszosc kupuje SP) ale na rynku chyba nie ma podobnej produkcji 

jesli multi bedzie darmowe no to oczywiscie ze bedzie sezon pass z miliardem pierdulek, ciuszkow czy egzekucji (juz w pierwszej czesci jest tego od groma). Przy bazie 100 mln potencjalnych klientow niech co 20 kupi sezon passa.  

 

Zamiast wciskania BR wolałbym tryby kooperacyjne.

 

Co do drugiej części twojego posta to niech sobie będą micro płatności na ciuszki, skórki i pierdółki czy egzekucje, mi to nie przeszkadza, w U4 też to było ale można było odblokować całość grając choć szło jak krew z nosa

1 minutę temu, Pupcio napisał:

Na to już za późno. W jedynce sprzedawali czapeczki i bronie za gotówkę, w u4 skrzyneczki ze śmieciami. No jestem ciekawy co tym razem chorego wymyślą

Jak wyżej, czapeczki i inne pierdoły mi zwisają, w ch uja przycieli z broniami, ale tłumaczyli się tym że mogłeś ich używać w predefiniowanych przez nich zestawach zestawach. W U4 wszystko można było odblokować grając, tak było do momentu w którym przestałem grać w multi U4 teraz nie wiem jak to tam wygląda

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:

Zamiast wciskania BR wolałbym tryby kooperacyjne.

pewnie ze tak choc obecnie to nie kojarze w miare swiezej gry gdzie bylby fajny dolaczony coop. Albo sie robi gierke full coop albo wcale sie go nie robi

 

13 minut temu, Figuś napisał:

tak było do momentu w którym przestałem grać w multi U4 teraz nie wiem jak to tam wygląda

kojarze ze pozniej wprowadzili jakies czlonkostwo VIP czy cos. Gdy cos kupiles za chajs dostawales wiecej waluty za wyzwania i chyba znizka na kolejne zakupy. Ale moge sie mylic. Sam mam wywalone na platne skorki :lapka: Trzeba cierpliwie czekac na jakies info 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pupcio napisał:

Na to już za późno. W jedynce sprzedawali czapeczki i bronie za gotówkę, w u4 skrzyneczki ze śmieciami. No jestem ciekawy co tym razem chorego wymyślą

 

a to nie jest tak, że każdy tryb multiplayer zrobiony no...tak na serio jest jakoś zmonetyzowany ? ND chyba tego nie wymyśliło bo to już było. w tlou sprzedawali stuff bezpośrednio oddziałujący na gameplay w znacznym stopniu czyli bardzo mocne bronie i perki co wpisywało się w definicje "pay to win" i to bardzo, bo nie było jakiegoś relatywnego sposobu na odblokowanie tego grając. to było bardzo złe. w U4 z kolei nauczeni krytyką z tlou zmonetyzowali aspekt gameplayowy tylko częściowo, bo wszystko było spoko do odblokowania grając (bez przegiętego grindu). jednak bronie z DLC nie były już definitywnie lepsze od podstawki i co najwyżej były niezłą alternatywą. kilka nowych perków było kluczowych ale pozyskanie ich było naturalne dla każdego grającego. grind dotyczył jedynie customizacji, której było w huy. wszystko to dobrze rekompensowały mapy za free i tryb coop też za free. imo model z U4 nie był ani pay to win, ani jakoś szczególnie "zły" mając na względzie praktyki innych wydawców. 

 

o napisałem "było" w prawie każdy zdaniu :/    

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kazub napisał:

 

a to nie jest tak, że każdy tryb multiplayer zrobiony no...tak na serio jest jakoś zmonetyzowany ? ND chyba tego nie wymyśliło bo to już było. w tlou sprzedawali stuff bezpośrednio oddziałujący na gameplay w znacznym stopniu czyli bardzo mocne bronie i perki co wpisywało się w definicje "pay to win" i to bardzo, bo nie było jakiegoś relatywnego sposobu na odblokowanie tego grając. to było bardzo złe. w U4 z kolei nauczeni krytyką z tlou zmonetyzowali aspekt gameplayowy tylko częściowo, bo wszystko było spoko do odblokowania grając (bez przegiętego grindu). jednak bronie z DLC nie były już definitywnie lepsze od podstawki i co najwyżej były niezłą alternatywą. kilka nowych perków było kluczowych ale pozyskanie ich było naturalne dla każdego grającego. grind dotyczył jedynie customizacji, której było w huy. wszystko to dobrze rekompensowały mapy za free i tryb coop też za free. imo model z U4 nie był ani pay to win, ani jakoś szczególnie "zły" mając na względzie praktyki innych wydawców. 

 

o napisałem "było" w prawie każdy zdaniu :/    

wszystkie formy mikropłatności wpływające na gameplay są BEZWZGLĘDNIE ZŁE. To że "nauczeni krytyką" "zmonetyzowali aspekt gameplayowy tylko częściowo" i dalej bronie oraz perki są do kupienia w formie mikropłatności to dalej czysty rak.

 

i odpowiadając na pytanie czy każdy poważnych trybów multiplayer jest zmonetyzowana? Niestety tak, większość dzisiejszych gier ma mikropłatności. Ale na pewno nie każdy przybiera tak rakową formę jak ten od Naughty Dogs, gdzie mikropłatności dają przewagę tym którzy płacą.

 

to że Naughty Dogs tego nie wymyśliło, tylko wzięło przykład z najgorszych wzorców w branży nie jest żadnym wytłumaczeniem.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

To prawda gra była świetna do czasów jak jakiś debil nie wpadł na pomysł aby zrobić nowe spluwy tylko za kasę.
Tylko to było coś koło 2014,to były czasy ostrego dymania na dlc
Wtedy to było "normalne" że ktoś kto płacił miał nowe mapy oraz nowe bronie cod/bf
Nawet gry, które były w ogóle nie popularne wciskały na siłę mapy za kasę xd

Dzisiaj się to wszystko zmienilo, gra która nie ma darmowego contentu, stałych updejtow jest z góry skazana na porażkę.
Wydaje mi się, że oni to widzą dlatego jeśli będzie nowe multi od Tlou to napewno nie w takiej formie jak pierwsza część.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsza czesc mnie w ogole nie wciagnela. Tutaj tez nie widze nic dla siebie. Ewolucja patentow. Pewnie przelom bedzie w scenkach i oddaniu emocji/brutalnosci.

 

oddanie takiego klimatu i poziomu wyrezyserowania jak na tym filmiku bedzie niemozliwe dla wiekszosci graczy bo przeciez trzeba loot zebrac po przeciwnikach ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

gameplayowo srednio ogolnie, graficznie srednio, konkretnie chodzi mi o tekstury powierzchni i terenu

 

 

 

fabularnie juz wiadomo ze sra.ka, wiec sie zobaczy czy to brac na premiere, te "ellies journey" xd

a tak poza tym, co zrobilo na mnie wrazenie :

 

 

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...