Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno 2 jak i dodatek to top RPGów tej generacji, ale mnie też X poskładał znacznie mocniej. Gameplayowo to dla mnie najlepszy system RPG w historii i jeszcze te kozackie skelle, gdyby nie średnia fabuła byłaby to dla mnie gra wszechczasów. Tak jest tylko top 10. 

Edytowane przez funditto
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, funditto napisał:

Zarówno 2 jak i dodatek to top RPGów tej generacji, ale mnie też X poskładał znacznie mocniej. Gameplayowo to dla mnie najlepszy system RPG w historii i jeszcze te kozackie skelle, gdyby nie średnia fabuła byłaby to dla mnie gra wszechczasów. Tak jest tylko top 10. 

Dlatego się dziwie, ze nie zrobili remastera na switcha :/ 

 

Tak w ogóle to Lod i sama grafa w xeno x była chyba lepsza niż tu w dwójce 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Remasteruja wszystko co nie ucieka na drzewo z wiiu wiec bym szans nie skreslal

 

Co do wrazen starha to nie kapuje poruszenia - fakt smiesznie czytac o fabule bo jeszcze nic nie widział i systemie walki, ktory sie jeszcze w sumie nie zaczal ale kontrowersyjny design postaci i slabe sub questy to oczywista oczywistosc tej gierki, pierwsze albo sie akceptuje lub nie, drugie jest slabe i alleluja, ze znika w morzu rzeczy do robienia w gierce

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, funditto napisał:

Zarówno 2 jak i dodatek to top RPGów tej generacji, ale mnie też X poskładał znacznie mocniej. Gameplayowo to dla mnie najlepszy system RPG w historii i jeszcze te kozackie skelle, gdyby nie średnia fabuła byłaby to dla mnie gra wszechczasów. Tak jest tylko top 10. 

No i szkoda, że remastera jak nie było tak nie ma, a byle (pipi) portuja. 

Przepiękna gra, genialny soundtrack, fabuła też bardzo dobra tylko hoiowo podana i ten gameplay... kocham xc2, ale no do xcx na zawsze będę miał słabość.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Kropla w morzu ale to klasyczny problem jrpgow, zreszta system walki w xeno2 jest tak dobry, ze nawet kolejny durny powod by obic komus pysk tak nie bolal, gorzej z tymi sidequestami co trzeba bylo zbierac itemy lub wymagaly wysokiego lvl jakiegos z dupy field skilla

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Ficuś napisał:

Remasteruja wszystko co nie ucieka na drzewo z wiiu wiec bym szans nie skreslal

 

Co do wrazen starha to nie kapuje poruszenia - fakt smiesznie czytac o fabule bo jeszcze nic nie widział i systemie walki, ktory sie jeszcze w sumie nie zaczal ale kontrowersyjny design postaci i slabe sub questy to oczywista oczywistosc tej gierki, pierwsze albo sie akceptuje lub nie, drugie jest slabe i alleluja, ze znika w morzu rzeczy do robienia w gierce

Z tego co ostatnio czytałem to postawili krzyżyk na tej gierce :/ szkoda pewnie z milion sztuk by sprzedali

Odnośnik do komentarza

Xenoblade'a na 3DS'a nie portował Monolith tylko Monster Games (oni odpowiadają za kilka dobrych portów jak Donkey Kong Country Returns 3D). Takahashi już wcześniej powiedział, że jego studio nie zajmuje się portami to raz, dwa aby zrobić port wersji z Wii U na Switcha to potrzeba znacznie większej gotówki jeśli chodzi o RPGI niż aby stworzyć porty platformówek.

 

@Starh

Jeżeli Cię takowe rzeczy interesują jak silniki do gier itp. to Digital Foundry sprawdził od podszewki Xeno X i Xeno 2. Obie gry jadą na tym samym silniku i Xeno 2 posiada bardzo dużo efektów graficznych, które nie były możliwe na Wii U. Zalecam pograć trochę więcej, uważam, że gra jeszcze Cię zaskoczy.

 

Dziwi mnie za to marudzenie o cycka Pyry skoro w Xeno 1 i X można było wszystkie laski rozebrać (a raczej "ubrać") do rosołu, gdzie paradowały w strojach kąpielowych xD tak więc widać są gusta i guściki :thumbsup:

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, chrno-x napisał:

Xenoblade'a na 3DS'a nie portował Monolith tylko Monster Games (oni odpowiadają za kilka dobrych portów jak Donkey Kong Country Returns 3D). Takahashi już wcześniej powiedział, że jego studio nie zajmuje się portami to raz, dwa aby zrobić port wersji z Wii U na Switcha to potrzeba znacznie większej gotówki jeśli chodzi o RPGI niż aby stworzyć porty platformówek.

 

@Starh

Jeżeli Cię takowe rzeczy interesują jak silniki do gier itp. to Digital Foundry sprawdził od podszewki Xeno X i Xeno 2. Obie gry jadą na tym samym silniku i Xeno 2 posiada bardzo dużo efektów graficznych, które nie były możliwe na Wii U. Zalecam pograć trochę więcej, uważam, że gra jeszcze Cię zaskoczy.

 

Dziwi mnie za to marudzenie o cycka Pyry skoro w Xeno 1 i X można było wszystkie laski rozebrać (a raczej "ubrać") do rosołu, gdzie paradowały w strojach kąpielowych xD tak więc widać są gusta i guściki :thumbsup:

Ale zasięg rysowania obiektów jest o wiele większy w xeno x i nie widac aż takich ząbków.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Starh napisał:

Ale zasięg rysowania obiektów jest o wiele większy w xeno x i nie widac aż takich ząbków.

 

Tak i to jest tylko podyktowane tym, że masz później Skella w Xeno X a nie biegasz samą postacią po świecie. Dlatego Popup jest mniejszy ale za to ogólna jakość modeli, tekstur i całej reszty jest gorsza w Xeno X. Poza tym styl graficzny też jest inny. W Xeno X masz pseudo fotorealistyczny a w Xeno 2 masz cel-shading. Naprawdę obejrzyj sobie filmiki od Digital Foundry a przekonasz się, że różnic jest więcej, których nie dostrzegasz a mają spory wpływ na odbiór obrazu.

 

P.S. jeżeli masz bardziej widoczny alliasing w Xeno 2 to możesz mieć ostrość obrazu w tv ustawioną powyżej 1. Zresztą większość gier na Switcha wygląda dosyć obleśnie jak się zapomni przestawić ostrość w tviku (to samo tyczy się zresztą każdej konsoli).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

@Starh - Odnosnie Twoich wrażeń z poprzedniej strony.

Mam wrażenie że patrzysz przez okulary o nazwie XC1, tez tak mialem wlasnie z pierwszą częścią którą niedawno skończyłem, wszystko porównywałem do XC2 i długo nie potrafilem sie przyzwyczaić. Uwierz mi, po przejsciu gry bedziesz pisal do administratorow zeby wykasowali te bluźnierstwa xD

Odnosnie side questow, fakt, sa slabe, szczegolnie na poczatku, pozniej jest nieco lepiej bo niektóre questy sa wielo levelowe, tzn. dopiero po ukonczeniu jakiegos zadania uruchamia sie możliwość rozpoczęcia kolejnego ktore jest w jakims stopniu powiazane z tym poprzednim. Poza tym sa jeszcze questy bladeow, jedne bardziej, drugie mniej rozbudowane, z VA, i sa duzo ciekawsze niz te standardowe. 

Co do estetyki i seksizmu, no cóż, jedni akceptuja inni nie, ale nie dawal bym tu jako wzór XC1 gdzie każda kobieca zbroja oslaniala wszystko tylko nie cycki xD ...ja tam propsuje ^^

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mushabelly napisał:

Myślałem żeby sobie obejrzeć wszystkie cutscenki i jakieś podsumowanie fabuły z XC1 przeczytać zanim w XC2 zagram. Na youtube jest filmik ... ponad 10h cutscenek :D.

No na rozgrywke musisz liczyc ok. 8x tyle ;b ale wierz mi, warto! Calosc skalada sie na wspaniala historie, poza tym ogrywajac najpierw XC1 nie bedziesz "skażony" za(pipi)istoscią gameplayu z dwójki wiec XC1 powinno Ci sie bardziej spodobać niz grajac w odwrotnej kolejnosci. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.