Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, chrno-x napisał:

@P-chanZ chęcią bym sobie zamówił ale nigdy nie zamawiałem niczego z Azji. Japońska wersja Amazona różni się wiele od europejskiej? Mam się obawiać cła? Jakieś tipy dla zielonych w tych kwestiach?

 

Różni się jednym, pobierają od Ciebie od razu kwotę na opłaty celne, gdy robisz u nich zakupy. Ja tam pewnie artbook'a będę zamawiał z cdjapan.

Co do samych zakupów to nie ma się co bać, paczki można śledzić i ja na swoje zamówienia nie czekałem dłużej niż trzy tygodnie. A to i tak tylko wówczas jak siedziały mi na kontroli, i przychodziło mi zapłacić cło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może głupie pytanie ale nigdy żaden artbook mnie nie interesował. Za to ten bym chętnie kupił. Czy tam jest jakieś, nawet niewielkie, rozwinięcie fabuły z gier?

 

Swoją drogą XC1 zaliczone w postaci cut scenek. Może nie ma takiego skomplikowania i tylu wątków co w Xenogears ale i tak fajnie się to oglądało. Na pewno lepsze niż 99% zawartości Netflixa :).

 

XC2 już ogram normalnie.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, raven_raven napisał:

Ktos gral z kolei XC2 -> XC1 i moze opisac wrazenia? Da sie wrocic do starszej czesci i mechanika nie wydaje sie przestarzala?

Ja tak grałem i tak Twoje obawy są słuszne, mechanika po genialnej dwójce wydaje sie moze nie przestarzała ale po prostu mniej fajna. Poza tym zadania poboczne sa mega słabe, jeszcze gorzej to wyglada niz w XC2 gdzie tez dupy nie urywaly. Do minusow zaliczylbym jeszcze mega frustrujace pojedynki z niektorymi bossami, dlatego warto przestudiowac system walki, interpretowac odpowiednio wizje itp. Zdrugiej strony swiat jest piękny, muzyka cudowna, bohaterowie barwni i wielowymiarowi (Melia <3), no i fabula swietna, a system walki po czasie potrzebnym na przestawienie się, daje duzo satysfakcji. 

Nie ma sie co oszukiwac, przesiadając sie z XC2 chwile trzeba sie do jedynki przyzwyczaic, ale jak sie juz to zrobi to przeżywa sie jedną z najlepszych joterpegowych podróży.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Taka tu cisza (w sumie nic dziwnego, rok minął) że aż zacząłem sobie w wolnych chwilach temat od nowa czytać xD hehe, fajnie sie patrzy po roku na to jak sie ludzie spuszczali na premiere ^^ a ja ciagle mam mega hajp mimo ze juz ponad 200h na liczniku (niepodkrecanym!). A jeszcze caly dodatek przede mną, na razie tylko challenge mode odpalilem i nowe Bladey odkrylem. Sorry za spierdo-hajpo spam, pewnie wychodze na mega swira :( w sumie who cares, w internetach jestem, gorzej ma moja dziewczyna, nie moze juz sluchac mojego gadania xD ;b 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, P-chan napisał:

Graj do woli, podziel się tylko wrażeniami jak skończysz grać. Ja tam do dzisiaj wspominam ten tytuł (swoje w nim nabiłem), a kusi mnie powoli by do niego wrócić. W końcu mam przed sobą jeszcze NG+ i Tornę...

Nie no fabule skonczylem, teraz sie tylko bawie, wiesz super bossowie do ubicia, affinity charts bladeow do wymaksowania itp, ale mysle ze skoncze jeszcze "tylko" Ursule (uff troche zabawy jest) i biorę się za dodatek a reszta w NG+, inne gry sie nie liczą a uzbieralem ich troche m.in. RDR2, Persona 5 i przede wszystkim MHW dla które go kupilem PS4 ale pogralem tylko z 20h bo tak mnie wtedy XC2 wsysło...

Edytowane przez voi tekku
Odnośnik do komentarza

To witaj w klubie, bo ja przez dobre kilka miesięcy nie ruszałem innych gier, gdy ogrywałem Xeno 2. Ja tam zrobiłem wszystko co się dało przy pierwszym przejściu (przynajmniej tak myślę), i potrzebowałem po prostu przerwy od jakichkolwiek rpg'ów. Teraz powoli nabieram ochoty do powrotu.

Aż głupio się przyznać, że Personę 5 mam od premiery a do dzisiaj nie grałem:)...

 

@Strife Fajne, pewnie bym się skusił nawet na wersje PC dla tych choćby modów, ale mój komp (którego planuję wymienić) nie pociągnie i tak tej gry...

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.01.2019 o 23:26, P-chan napisał:

 

Różni się jednym, pobierają od Ciebie od razu kwotę na opłaty celne, gdy robisz u nich zakupy. Ja tam pewnie artbook'a będę zamawiał z cdjapan.

Co do samych zakupów to nie ma się co bać, paczki można śledzić i ja na swoje zamówienia nie czekałem dłużej niż trzy tygodnie. A to i tak tylko wówczas jak siedziały mi na kontroli, i przychodziło mi zapłacić cło.

Gdzie zamowiles? Nigdzie nie ma tego dostepnego.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2019 o 18:50, MichAelis napisał:

Gdzie zamowiles? Nigdzie nie ma tego dostepnego.

No właśnie nigdzie nie zamówiłem, czekam na ewentualne dodruki, bo pewnie takie będą. Tak samo było z poprzednimi artbookami z poprzednich gier z serii.

Za szybko się to wszystko wyprzedało, i nie zdążyłem nawet preordera zamówić, a nie siedziałem po nocach licząc że uda mi się coś zamówić...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pierwszy zespół zajmuje się tworzeniem innych gier nie ze stajni Monolithu jak chociażby Project x Zone czy też bardzo pomagają przy ostatnich odsłonach Zeld na stacjonarki i nie tylko (o ile mnie pamięć nie myli to przy MK8 również maczali palce). To nie wszystko zresztą, więc nie dziwi fakt rekrutacji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

To zależy ile leveli niżej są przeciwnicy, ponieważ jeżeli nic mi się nie pomyliło to każdy rodzaj przeciwnika indywidualnie jest silniejszy lub słabszy od reszty. Niejednokrotnie miałem sytuacje, gdzie dany gatunek stworka był na 2 strzały z kolei z innym męczyłem się przez kilka minut. Tak czy siak nigdy nie trwało to jakoś długo aby mnie to irytowało, więc możesz mieć za słabe bronie, ogólnie źle wyekwipowanie postacie również mogą sprawić, że walka trwa dłużej niż powinna. No i wiadomo bladey również swoje robią.

 

Może spróbuj od nowa wyekwipować bohaterów, ustawić blade'y i sprawdzić w ten sposób co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza

Trochę mini spoilerów do Torny jak coś, ale nic poważnego imo.

 

Torna ukończona, ale bez maksowania, sam główny wątek, i zajęło mi to w sumie troche ponad 30h. Wrażenia? Hmm mam mieszane uczucia trochę, tzn wszystko niby ok, lokacje super, bohaterowie odpowiednio pokazani, może można sie czepiać że niektórzy dostali mało czasu antenowego, ale Lora, Jin, Addam, Mythra ukazani odpowiednio, itd, ale jednak mam pewien niedosyt. Wiąże się to głównie z rozmachem, a w zasadzie brakiem tegoż. W XC2 wiele razy wspomina się o tych wydarzeniach, o Aegis War, o Addamie jaki to z niego był bohater, a w samej Tornie jakos tego nie czuć. Poza tym Malos, jego motywacje i działania są bardzo płytkie i wydają się nieprzemyślane. Najpierw w pierwszej bodajże animacji niszczy sobie ot tak tytana, a potem cos mu się odwiedziło i jedynie wypala laserami randomowe wioski, zastanawia mnie czemu z Torną i innymi tytanami nie zrobil tego samego co z tym tytanem z wprowadzenia. Dochodzą do tego głupoty w scenariuszu takie jak sytuacja kiedy to przed samą finałową walką Malos powiedział ze czeka tam i tam, a wtedy drużyna stwierdzila że obiecał poczekać więc na pewno słowa dotrzyma zatem robimy side questy... No i właśnie, te nieszczęsne misje niby poboczne a jednak bez nich ani rusz. Strasznie mnie ten zabieg z osiąganiem pewnych  poziomów community żeby ruszyć główny wątek irytowal i nie pomagał fakt że te questy były całkiem sympatyczne, pozwalaly zżyć się z mieszkańcami wiec same w sobie były jak najbardziej na plus, ale przymusowość ich wypełnienia i to jak momentami było to wplecione w fabułę juz nie. 

 

Żeby nie bylo że tylko marudzę. Gameplayowo dalej jest super. Z wielką przyjemnością oddawałem się eksploracji, tytany (a szczególnie Torna) były tak skonstruowane że bez przerwy zbaczałem z drogi żeby wygrzebać zasoby, poszukać skarbow, potłuc sie z potworkami. I właśnie trzeba wspomnieć o samej walce, bo mimo iż wole te rozwiązania z XC2, to jednak na potrzeby dodatku takie przyspieszenie i uproszczenie pojedynków bardzo dobrze się sprawdzało. Jasne, brakowało swobody w doborze bladeow, ale coś za coś, płynność walki i samej rozgrywki na tym zyskała.

 

Mimo że wyżej trochę pomarudziłem to dodatek oceniam jednak bardzo wysoko, a dodajac do tego pozostałe rzeczy z season passa to juz w ogole jedno z lepszych DLC z jakim sie spotkałem. 

 

No nic czas wracać do Xenoblejdów, NG+ czeka ^^

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Witam Pany,

tak sobie wbijam dla przypomnienia tracku co daje ciary po sama doope.

 

Półtora roku od premiery, jeszcze drugie tyle i pewnie kontynuacja, xcx2, coś nowego od tego genialnego studia :banana: tylko tego remasterka xcx mogliby wreszcie zapowiedziec.

Edytowane przez XM.
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Mi się marzy remake XC1, a teraz ogrywam XC2 pierwszy raz (prędzej grałem tylko w Torna The Golden Country) i jestem zachwycony. Technicznie jest gorzej niż w dodatku, ale gameplayowo i fabularnie jest fenomenalnie. W trzy dni nabiłem już 10 godzin i chcę więcej, dzisiaj znowu zarwę noc 

Odnośnik do komentarza

Miałem ku temu kilka powodów:

- nie trawię fantasy, a wątek z Aegis zalatywał mi czymś takim (ale pooglądałem trochę gameplayów i przekonałem się na tyle, że ograłem Torna TGC)

- nie podchodził mi główny bohater (po trzech rozdziałach wolę ekipę z dodatku)

- czekałem aż pojawią się patche poprawiające tryb handheld (nie doczekałem się)

- i główny powód: jak zaczynam w coś grać to cisnę aż nie skończę, w XCX zrobiłem 150 godzin w miesiąc i czułem, że tu będzie podobnie, więc czekałem aż będę mieć trochę więcej luźnego czasu. W Tornie łatwiej było, bo tam niecałe 30 godzin zrobiłem w tydzień kiedy miałem wolne.. teraz akurat maj i początek czerwca mam luźniejszy, więc spokojnie po te 4-5 godzin dziennie będę mógł grać 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.