Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

21 godzin temu, _Be_ napisał:

Bierzcie bo wykur,wista giereczka

Szczerze? Dla mnie jeden z gorszych rogalów. Gra jest totalnie zbyt randomowa, broni jest masa gdzie 90% jest niendo użytku, przez co run umożliwiający przejście to fart, to nie isaac ze z wielu słabych runow idzie go odratowac i przejść. Długi czas stlumaczylem sobie ze wystarcza umiejetnosci, ale w większości przypadków słaby equip - max 4 lvl.

Rogale w większości mam w małym palcu - crypt rozyebany, spelunky 100%, RL prawie platyna bez jednego pucharu, isaac przeszedłem z 50 x, ale gungeona gram co jakiś czas od roku i ciągle się odbijam przez zbyt losowa gry. 

Edytowane przez XM.
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Lipa napisał:

Również się skusilem, 10,33 zł to żal nie brać, jeszcze coś ciekawego w promocji?

Sine Mora jeszcze bardziej przeceniona, na 40% ceny. Pisałem niedawno jak było bodaj 50%, to jest dobra gierka i za tę cenę to bardziej warta uwagi niż się wydaje jeśli ktoś nie grał. A lubi takie rzeczy. To cena była problemem tej gry pierwotnie. Ogólnie najciekawsza promocja w tym suchym okresie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

...Całkiem ok? Gra jak gra, jednym przypasi innym nie. Jak to shmups, do przejścia w kilka godzin, a powtarza się ile się chce, żeby sobie pograć i ewentualnie żyłować wyniki w kilku trybach. Z tego co wiem w tej wersji na Switcha achievementy są jakoś tam zrekonstruowane wewnątrz gry.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy czego jeszcze nie ograłeś, bo ogólnie niezłych gierek przecenionych teraz o 40-50% trochę jest. Residenty, Sine Mora, Jotun, Cat Quest, Super Meat Boy, Lovers in Dangerous Spacetime (do co-opa, jak i w sumie Wormsy), no i Lego City Undercover które za tę cenę może być nawet warte uwagi.

 

 

Lepiej nakupić gierek typu "tanie i stare", bo patrząc na zapowiedzi wygląda to tak, że Banner Saga 3 było ostatnią nową dobrą grą, jaką wyjdzie w tym roku na Switcha.

Odnośnik do komentarza

Nie będę nawet szukał postów z początku roku, kiedy pisałem realnie jak będzie (ba, więcej niż będzie, bo spodziewałem się wcześniejszej premiery Metroida), a wszyscy "lol iks de, just ogór things, wyjdzie X, Y, Z, Ź, Ż, na E3 jeszcze zapowiedzą 15 nowych gier na ten rok, wyjdzie ten i ten remaster z Wii U, dodatek do Mario Rabbids!!!, nowy hicior każdego miesiąca".

 

Ale jeśli mówimy o dużych nowych grach, jest sierpień, z nowych gier na Switcha z naprawdę pozytywnymi ocenami wyszedł aż jeden Octopath. To jest 2018 rok. Octopath. I na koniec roku wyjdzie Smash, w który tutaj zagra tyle osób co w Armsy, i Pokemony, ale nie te prawdziwe.

 

 

Trylogia Banner Saga to absolutnie highlight tego roku na Switchu, obok najwyżej kilku innych porównywalnych gier. Nie ma co się obawiać przeludnienia na liście gier korzystając z promocji na tytuły dość dobre, znane z innych platform.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, bulaxyz82 napisał:

Właśnie ograłem demko Yokus Island Ekspres i całkiem przyjemny indyczek na odstresowanie się. Ktoś miał przyjemność ograć całość i może napisać na ile godzin starcza tytuł?  80 dyszek piechotą nie chodzi.

 

ja miałem przyjemność ogrania fulla na PS4. Ogólnie bardzo przyjemna gierka, fajne patenty i choć niektóre elementy mogą chwilami frustrować  (wszak to pinball i czasem piłka nie poleci tam gdzie chcemy), ale ogólnie przygoda jest na tyle skondensowana i krótka, że zanim zaczniemy być znudzeni to już się kończy ;) Jak ktoś jest głodny metroidvanii z ciekawym na siebie pomysłem to można brać, trzeba wziąć tylko poprawkę, że gra jest ogólnie krótka, z 6h na przejście, dodatkowe kilka na wyczyszczenie mapy, ale jak wspomniałem wyżej - gra akurat kończy się w odpowiednim momencie by nie zaczęła nużyć

 

A jak chcesz większą opinię to łap reckę https://www.ppe.pl/recenzje/4151/yoku-s-island-express-recenzja-gry-zuczym-pinballem-po-pieknej-wyspie.html :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Faka napisał:

Warto wziąć Dandara, która jest na promocji? Dobra metroidvania?

 

Ograłem kilka miesięcy temu i już trochę z pamięci uleciało, ale ogólnie bardzo przyjemna gierka i nie bardzo jest do czego się tam przyczepić. Fabuła szczątkowa, ale przyjemna rozgrywka z ciekawym systemem poruszania się. Jako gatunek metroidvonia nie mamy tutaj jakiejś spokmpliowanej eksploracji i większego wyzwania (jak np w Hollow Knight), po zdobyciu konretnej zdolności otrzymujemy dostęp  do kolejnej lokacji.  W miarę postępu rozgrywki, gra stawia coraz trudniejsze i fajniejsze wymagania. Powtarzalna i mała ilość przeciwników to taka rzecz, która trochę kłuła w oczy. Po krótce całkiem dobra gra na jakieś 10-15h, jak jest za połowę swojej ceny to zdecydowanie warto.

Edytowane przez bulaxyz82
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla ludzi nazywających wszystko 2D METROIDVANIĄ nie można zapomnieć o tym, że na Switcha wyszła w końcu jakże ciekawa gra Iconoclasts.

 

Jak sam tytuł sugeruje, Iconoclasts podejmuje w swoim scenariuszu tematy religii i robi z nim całkiem ciekawe i rozbudowane rzeczy jak na giereczkę dla dzieci. Dla osób, które pokochały tę grę, historia była kluczowym punktem do tego. Chociaż innym z kolei będzie barierą, jak to było w przypadku np. Owlboya. W każdym razie dialogi, zwroty akcji, humor są tu istotnym elementem, a używany język jest mocno literacki.

 

Rozgrywkowo, nie jest to do końca gra eksploracyjna, aczkolwiek jeśli Metroidy na GBA nadal były METROIDVANIĄ, to pewnie na siłę można i Iconoclasts tak nazwać. Głównie jednak idziemy do kolejnych pomieszczeń i rozwiązujemy zagadki, niepowiązane z innymi lokacjami. Eksploracja nie jest głównym napędem gry, raczej jak po prostu przygodówko-platformówka.

Odnośnik do komentarza

Jest kilka promocji 40-50% na naprawdę warte uwagi gierki:

 

 

Gorogoa - to jest dobry moment, żeby nabyć arcydzieło Anapurny. Pisałem o tej grze sporo - nie wiem, czy nazwać to grą, czy interaktywnym komiksem, czy czym, ale wiem, że nigdy nie byłem tak zadowolony z wywalenia pieniędzy na coś, co trwa ze dwie godziny. Po prostu rozwaliło mi czachę. Gra na ekran dotykowy (nie tylko, ale tak zdecydowanie najlepiej). Must have roku na Switcha.

 

 

Darkest Dungeon - walczę, żeby nie kupić, bo jakbym włączył, może znowu bym zmarnował dziesiątki lub setki godzin zanim bym mógł się oderwać.

 

Crypt of the Necrodancer - ditto

 

Owlboy - nadal warto

 

Pixel Junk Monsters 2 - tower defense, niektórzy lubią

 

Bomb Chicken - nie przez przypadek gierka jest na szczycie listy sprzedaży, fajna retro platformóweczka (z nastawieniem na zagadki, nie skillowanie) z ciekawym pomysłem; krótka, ale/więc za 30 zł może być warto

 

Tumbleseed - największa przecena na grę, która już na premierę zebrała pozytywne opinie. Za cenę tak niską, jak 18 zł, może pora pomyśleć o kupnie Tumbleseeda choćby tylko do pokazywania ludziom wibracji Switcha. Gierka też ok.

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...