Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przypomina mi ta gra słynną zagadkę Einstaina, którą można znaleźć w google, tylko że tam jest 5 osób, a tu 60. Łatwo nie jest, ale gra się super, niektóre szczegóły, po których dochodzimy kto jest kim, robią wrażenie. Dopiero 5 osób udało mi się odgadnąć, a już 2 patenty zrobiły na mnie mega wrażenie. Dawkuje sobie grę po trochę i pewnie zajmie mi z 20-30h, ale co tam świetnie się bawię. Genialna gra, a odnośnie efektu graficznego to widać, że to celowy zabieg, który utrudnia rozwikłanie zagadki, szkice twarzy na przykład itp., co zresztą ma też swoje uzasadnienie, bo akcja dzieje się ponad 2 wieki temu. To druga najlepsza gra (do tej pory jaką znam) po SV jednego człowieka. Szczerze polecam.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, S_600 napisał:

Panowie, ja nadal w poszukiwaniu "shmupa" idealnego. Zero Gunner 2 miał się okazać mesjaszem, szybko znudził. Co brać, Tengai czy Gunbirda 2 ? Zdrowywariaciku, masz tam na koncie jakiegos shootera z 300 godzinami ?

 

Nie mam, sam bym chętnie zagrał w dobrego shootera, więc podpisuję się pod pytaniem? Może być w stylu retro (samolocik), albo coś chodzonego na dwa analogi :). Z tym, że zbyt prosta grafika (wektorowa, 8bit itp.) do mnie nie przemawia.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rayos napisał:

Graceful polecam serdecznie, bardzo fajny shmup. 

 

A tak to zajade klasyka: IKARUGA, sky force reloaded/anniversary. Polecam tez... Downwell :) choc nazwanie go shmupem jest lekko na wyrost. 

 

Grałem w demo Gracefula, takie se. Downwell mam, takie se. Ikaruge mam na liście do kupienia, ale poczekam na obniżkę. Jeszcze słyszałem o jakimś Isaacu, ale ponoć to chooyowa gra dla ludzi z porytym baniakiem.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Właśnie przeceniony o 90% jest Stellar Interface, który ma świetne opinie na Steamie. Chociaż nie wiem, czy to się zalicza do shmupsów, nie jest to klasyczne supertrudne bullet hell, może raczej roguelike, który tylko tak wygląda pod względem prezencji. Nie żeby to była jedyna gra która wpadła na takie połączenie.

 

W tym gatunku chyba nie ma Mesjasza innego niż Ikaruga (i Radiant Silvergun, który zdaje się pozostanie pewnym Graalem z ostatnim wydaniem na X360), poza tym wszystko to jakaś nisza mająca 5 fanów, co nie znaczy że nie ma masy ciekawych gierek gatunku na Switchu, wręcz przeciwnie, jest tego w chuuuuj. Poza wymienionymi, świetne opinie wśród fanów gatunku ma Rolling Gunner, ale nie grałem w to jeszcze. To jest raczej bardziej kwintesencja wszystkiego, co ludzie chcą w shmupsach. Co jeszcze... na Switcha wyszła niedawno Super Hydorah, czy jak to mówią Super Hardora. Jest Danmaku Unlimited 3 (rekord oczoje'bstwa niszczącego epileptyków?), klasyki jak Dragon Blaze, kolekcje Konami i Dariusa, i masa mniejszych gierek.

 

Dla mnie Astebreed jest jedną z gierek które najlepiej pamiętam z ostatnich lat i też wyszedł na Switcha. Fajnie się gra na szynach w coś we w miarę wysokiej rozdzielczości i prawie 3D i pewną filmowością.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, no dla mnie jak gra dostaje oceny w okolicach 75, nikt poza fanami gatunku w nią nie grał itd. to raczej nie pasuje słowo "Mesjasz", które tak serio jest raczej używane do pozycji definiujących gatunek i przełamujących bariery must-have'owości w świecie gierek... (w mojej dziedzinie, Mesjaszem jest Persona i Fire Emblem, ale Dragon Quest na pewno nie). Czyli wśród klasycznych shmupsów to współcześnie raczej nadal tylko gry Treasure. Nic innego nie przebiło się do świadomości mainstreamu i nie jest uniwersalnie kultowe.

Raiden, R-Type czy Don Pachi to takie inne klasyki dla fanów gatunku, ale Mesjaszami to chyba się nie da nazwać w żadnym sensie.

 

 

Swoją drogą, Raiden V jest obecnie na Switchu przeceniony o 40%, choć nadal nie tani. Ogólnie obniżka na Halloween, tak jak mówiłem, bez większych wydarzeń, bo takie gry jak Outlast, Steamworld, Bulb Boy czy pozycje Capcomu, na ile warte uwagi, to są przeceniane gdzieś tak 15 razy w roku. No i dość niezłą obniżkę dostała Amnesia, może najstraszniejsza za Outlastem seria na Switchu. Tylko chyba wszyscy to ograli 10 lat temu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

3 światy w Cuphead zrobione na A+, jak na razie to smok był najtrudniejszy, przez chooya myślałem, że grę odłożę (3 sekcja). Kościkról pokonany dopiero na A-, kto mówił, że jest przegięty z tym startover? To byłeś Ty be? Na kilkadziesiąt prób, ani razu w to nie trafiłem, z ręką na sercu, ani razu. Przecież to praktycznie niemożliwe, wystarczy podskoczyć w momencie wyświetlenia nr, którego nie chcemy i zrobić dash, trafimy w następny, albo drugi po nim. Ogólnie łatwo jest opanować trafianie w ten co chcemy i skakać po dodatkowych sercach i zielonych polach safe. Ta gra, oprócz świetnej grafiki i gameplayu ma też bardzo dobre OST,  uwielbiam kawałek przy kasynie.

Odnośnik do komentarza

Super Sportsmatchen -90%

 

W tej cenie warto łykać. Fajne minigierki sportowe do 4 graczy na jednej konsoli. Chyba chcą skorzystać jeszcze przed Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020.

 

 

Tumblestone - 85% całkiem przyjemna układanka. Jeśli ktoś lubi gry typu Dr Mario, Tetris czy Puyo Puyo. Od weekendu, dla relaksu można fajnie popykać :)

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...