Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Into the Breach ma prawie 500 000 sprzedanych sztuk na steam a to tylko jedna platforma. Weź przestań siać propagandę. Jak można tą gierkę porównywać do Cupheada nad którym siedziała masa rysowników latami plus gierka miała kampanię reklamową od MS i była czymś zupełnie nowym o dużo większym budżecie. Zwyczajnie nie ma konkurencji. Tak samo Stardev Valley sprzedało się w kilku milionach bo jest najlepszą grą w swoim gatunku. 

 

ITB będzie żyło latami na PC tak samo jak FTL który sprzedaje się do dzisiaj. Takie indyki nie odchodzą w niepamięć. A, że gry logiczne tego typu to mały rynek to nie można oczekiwać milionowych sprzedaży. Gra jest na pewno sukcesem i już ma swoją społeczność. 

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To fajnie. Nie wiem o jakim sianiu propagandy mówisz? Więc się od ten tego. A no można tą gierkę porównywać do każdego indyka, nawet do Cupheada, nad którym siedziała masa rysowników. Nad ITB może nie siedziała masa rysowników, ale za to dwóch wspaniałych koderów. I z pewnością ilością linijek kodu przytłoczyłby Cupheada. Aczkolwiek nie ujmuję tej grze, bo jest równie wspaniała. Jednak mnie zawsze bardziej imponował kod.

  • WTF 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Bo wstał lewą nogą i się do..bał. ITB też powstawało latami (5 bodajże), tylko że dwie osoby grę stworzyły, co imponuje. Jedyne z czym ma rację to z reklamą. I o to właśnie mi chodzi, że ITB powinno być bardziej znane, bo jest zaje..ste. Niczym ta gra nie ustępuje, tym którym wymieniłem, to taki sam sztos jak wymienione.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Wyraziłem tylko swoje zdanie :). A zostałem zaatakowany jakąś propagandą, heh. Niektórzy nie umieją normalnie, tylko agresor im się włącza :). Ukukuki napisał, jakby ITB było jakieś gorsze od Cupheada, no bo przecież rysowała go masa rysowników przez lata, a ITB zrobili w miesiąc? Kod to też część gry, i choć sterowanie w Cupheadzie jest bardzo spoko, a w Celeste genialne, to w ITB o wiele dłużej musieli nad kodem siedzieć. Tak mam wątpliwości, zawsze je mam, tylko głupiec nie ma wątpliwości. Szanuję tych dwóch ludzi od ITB, składam im pokłony, a grę reklamuję, bo jest warta każdej złotówki. Miłego dnia ;)

 

Edytowane przez zdrowywariat
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, NemoKOF napisał:

Stałem im za ramieniem że wiesz ile "kodu" zostało napisane? Coś brałeś mocniejszego? 

 

 

Kiedyś stworzyłem Connect Four w LBP2, z trzema poziomami trudności, 3 miesiące mi to zajęło, co prawda to nie to samo, ale jednak. W jedynce ktoś stworzył kółko i krzyżyk, wtedy jeszcze coś na zasadzie przekaźników, bo w dwójce już się tworzyło za pomocą bramek logicznych. A wiadomo, że Connect Four >>> kółko i krzyżyk. W takiej strategii, gdzie jest masa zależności kod musi być ogromny. Zresztą przy mojej grze dostałem komentarz na przykład, że logika przeraża, i w edytorze rzeczywiście przerażała. Tysiące bramek, połączeń, i cały zeszyt zapisany, zanim to stworzyłem. Tak, dobre AI zawsze będzie robić na mnie wrażenie.

  • Haha 2
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

Takie gry jak ITB nie potrzebują niewiadomo jakiej grafiki. Jest skromnie i przejrzyście i o to chodzi. Tu robotę robi to jak gra działa, AI, masa zależności itp.. LBP dawało jakąś namiastkę programowania, były ładne platformowe levele, czy oryginalne pomysły, ale plansz ze sztuczną inteligencją było niewiele. W Connect Four musiałem przewidzieć wszystko, samych możliwości wygrania było bodajże po 128 na 1p i 2p, pionowo, poziomo i po skosach. AI nie mogło rzucić krążka w miejsce, które pozwalałoby wygrać graczowi, albo musiało być na tyle sprytne, żeby wykorzystać możliwość rzucenia tak, żeby stworzyć dwie możliwości wygranej, pozostawiając gracza bez możliwości obrony. Nie znam się na programowaniu, ale tam pewnie jest jeszcze trudniej, niż przy tworzeniu za pomocą bramek logicznych.

 

Tak imponuje mi ITB. Kiedyś grupa studentów tworzyła AI w szachach, które mierzyło się z Kasparowem. ITB z pewnością należy do ścisłej czołówki najlepszych indyków.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Basior napisał:

 

Ktoś grał? Trochę kusi...

Przyjemna gra, taka mieszanka przygodowki z zagadkami logicznymi które nie są trudne. Po uzbieraniu kasy można kupować bilety na nowe wyspy, dokupić ulepszenia dla bohatera np. Sprint, podwójny skok albo wydawać w automatach na minigierki. Wszystkie czynności są częścią zadań zlecanych przez npc. Wrażenie robi stabilne 60 fps i bardzo mała waga gry poniżej 300 Mb. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...