Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Były usterki joy con'ów itd, ale tego chyba nie widzieliście:

nJ6IzEi.jpg

Dość długo grałem w Zeldę i było okej, dałem konsolkę w stan wstrzymania.
Wracam i tu taki prezent.
Sprawdzałem na innym HDMI - to samo.

EDIT//

Działa, nie wiem czemu ale się naprawiło, tylko przedmuchałem sprężonym powietrzem styki Switcha i te w docku.

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

 

Ja dzisiaj odebrałem Fluo, wszystko działa poza lewym joyconem, głupieje i się rozłącza, gubi zasięg itd, najśmieszniejsze jest to, że jak załapie to i z pięciu metrów działa, a jak mu odbije to z dwóch się nie da grać..

 

Polecam wymianę sprzętu.

 

 

Chętnie ale jak mam odrabiać paręnaście godzin w Zeldzie bo savea nie da się skopiować to wole już polutować to badziewie ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja dzisiaj odebrałem Fluo, wszystko działa poza lewym joyconem, głupieje i się rozłącza, gubi zasięg itd, najśmieszniejsze jest to, że jak załapie to i z pięciu metrów działa, a jak mu odbije to z dwóch się nie da grać..

 

Polecam wymianę sprzętu.

 

 

Chętnie ale jak mam odrabiać paręnaście godzin w Zeldzie bo savea nie da się skopiować to wole już polutować to badziewie ;)

 

 

zaleznie od sklepu, mzoe Ci sie uda wymienic samego joya, polecam pogadac obsluga klienta :) 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ja dzisiaj odebrałem Fluo, wszystko działa poza lewym joyconem, głupieje i się rozłącza, gubi zasięg itd, najśmieszniejsze jest to, że jak załapie to i z pięciu metrów działa, a jak mu odbije to z dwóch się nie da grać..

 

Polecam wymianę sprzętu.

 

 

Chętnie ale jak mam odrabiać paręnaście godzin w Zeldzie bo savea nie da się skopiować to wole już polutować to badziewie ;)

 

 

zaleznie od sklepu, mzoe Ci sie uda wymienic samego joya, polecam pogadac obsluga klienta :)

 

 

No zadzwonię jutro do MediaExpert ale podejrzewam, że będą mieli to w (pipi)e bo to nie sklepik z grami który mnie zrozumie ;)

Odnośnik do komentarza

Wchodził Wam kiedyś wentylator na max obroty? Dziś włączać Zeldę w trybie dock i zaczęło mocno szumieć. Poziom prawie ps4. Z otworów wentylacyjnych mocny, ale chłodny przeciąg. Po 15-20 sekundach ustało. Mam konsolkę dopiero 3 dzień, ale wcześniej była słyszalna tylko jak ucho przyłożyłem, a dziś przez tą chwilę z metra było ją słychać mimo muzyczki i dźwięków z głośników.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to wygląda na (pipi)nięte GPU, może się sypnać do końca.

Na szczęście to nie to bo konsolka w trybie przenośnym działała dobrze.

Albo wina docka albo TV.

 

W docku wyczyściłem złącza sprężonym powietrzem, ponownie podpiąłem pod TV... i działa.

Może jakieś ustrojstwo elektroniczne w docku się zwiesiło - nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Wchodził Wam kiedyś wentylator na max obroty? Dziś włączać Zeldę w trybie dock i zaczęło mocno szumieć. Poziom prawie ps4. Z otworów wentylacyjnych mocny, ale chłodny przeciąg. Po 15-20 sekundach ustało. Mam konsolkę dopiero 3 dzień, ale wcześniej była słyszalna tylko jak ucho przyłożyłem, a dziś przez tą chwilę z metra było ją słychać mimo muzyczki i dźwięków z głośników.

Prawie za każdym razem kiedy włączam Zeldę w trybie handled wskakuje na wysokie obroty ale po dosłownie minucie się uspokaja. Pojawiło się to dopiero po kilu dniach używania, wcześniej nie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza

Byłem w piątek w stolicy to postanowiłem podjechac do KiG skoro pisaliście że wymieniają na nowy. Kazali zostawić konsole bo musza napisać do dostawcy. Odpowiedź dostawcy była negatywna, czyli nie wymienią sprzętu tylko należy wysłać Joy-Cona a ja będę czekał kto wie ile.

Złożyłem im pismo reklamacyjne z uwagi na wadę produktu i zażądałem wymiany na nowy.

Odnośnik do komentarza

Wchodził Wam kiedyś wentylator na max obroty? Dziś włączać Zeldę w trybie dock i zaczęło mocno szumieć. Poziom prawie ps4. Z otworów wentylacyjnych mocny, ale chłodny przeciąg. Po 15-20 sekundach ustało. Mam konsolkę dopiero 3 dzień, ale wcześniej była słyszalna tylko jak ucho przyłożyłem, a dziś przez tą chwilę z metra było ją słychać mimo muzyczki i dźwięków z głośników.

 

Wiele sprzętów tak robi aby przedmuchać wentylator i kratkę wentylacyjną z kurzu. Na urządzeniach Sony czy MS'a można to wymusić przytrzymując odpowiedni przycisk na konsoli. Norma i nie przejmowałbym się. 

Odnośnik do komentarza

1) Problem z wifi rozwiązał się po przestawieniu na 5ghz (wiem, że nie każdy może)

2) Dziś, miałem pierwszą zwięchę. Całą noc konsola była uśpiona z Zeldą w tle, teraz odpaliłem i uruchomiłem na nowo i zwiecha. Na tyle dziwna, że wszystkie przyciski przy tablecie działaly (glosnosc, wylaczanie), ale joye nie i to samo jak podlaczylem pro controler :lapka:

Odnośnik do komentarza

2) Dziś, miałem pierwszą zwięchę. Całą noc konsola była uśpiona z Zeldą w tle, teraz odpaliłem i uruchomiłem na nowo i zwiecha. Na tyle dziwna, że wszystkie przyciski przy tablecie działaly (glosnosc, wylaczanie), ale joye nie i to samo jak podlaczylem pro controler :lapka:

Piona u mnie wczoraj to samo ale po włączeniu Fast RMX, zero reakcji tylko głośność i wyłączanie plus czarny ekran.

Odnośnik do komentarza

13 marca swiatowym dniem freezow Switchy? Podejrzewam, że Nintendo zrobiło jakieś testy i globalnie przez sieć zamroziło nasze Switche :notsure:

 

Ostatnio Nintendo podawało, że problem z frame-ratem lub zawieszaniem się konsoli na Zeldzie jest spowodowany połączeniem z siecią Wi-Fi i że patch jest w drodze. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem trochę słabsze działanie przycisku :DpadUp: w lewym joyconie, tzn. jak wcisnę bardzo lekko, tak aby usłyszeć 'cyknięcie' to przycisk nie jest uznawany za wciśnięty, trzeba go wcisnąć nieco mocniej niż do słyszalnego poziomu. Pozostałe łapią kontakt przy 'cyknięciu'.

 

Generalnie podczas grania nigdy tego nie zauważyłem tylko ostatnio z ciekawości sprawdziłem próg ich działania.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

 

13 marca swiatowym dniem freezow Switchy? Podejrzewam, że Nintendo zrobiło jakieś testy i globalnie przez sieć zamroziło nasze Switche :notsure:

 

Ostatnio Nintendo podawało, że problem z frame-ratem lub zawieszaniem się konsoli na Zeldzie jest spowodowany połączeniem z siecią Wi-Fi i że patch jest w drodze. 

 

W sumie to jestem ciekaw czy wyłączenie WI-FI faktycznie daje jakieś rezultaty w Zeldzie w trybie TV. Sam nigdy tego nie zrobiłem, zawszę konsole mam w sieci a interesuje mnie czy rzeczywiście ludziom to pomaga, czy zauważyli różnicę.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem jeden z tych filmków, gdzie ludzie maltretują znicza i w sumie wydaje się być dosyć trwałym sprzętem. Trwałym na upadki na beton, bo to, że ekran (i reszta plastików) się łatwo rysuje, to wiadomo, ale dzięki temu, że to nie szkło, to przy upadku nie pęka. Zwiększa się dzięki temu też elastyczność całej konsoli, co lepiej rozprasza energię, a jest co rozpraszać, bo sprzęt jest bardzo ciężki. Z jednej strony sknerstwo Niny, z drugiej praktyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Na Reddicie wczoraj czytałem wątek w którym gość był po dłuższej rozmowie z supportem Nintendo i dowiedział się, że Nintendo wie o kontrolerach i rysującej obudowie, wszystko będą naprawiali czy wymieniali bez gadania w czasie rocznej gwarancji, więc nawet jak wiesz o wadach dzisiaj możesz odesłać sprzęt nawet pod koniec gwarancji i naprawią czy wymienią. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...