Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2,5 miesiącach od kupna takie dźwięki wydobywają się z wentylatora. Od razu po włączeniu konsoli, bez żadnego obciążenia. Podczas gry nie sprawdzałem, ale pewnie jest jeszcze gorzej. Trochę brzmi jakby może jakiś paproch tam wleciał. Polecacie samodzielne rozkręcanie i sprawdzenie tego? Bo jak czytałem ten wątek to same świetne opinie o serwisie, miesiąc oczekiwania na konsole niezbyt mi się uśmiecha. 

 

 

PS. Po tak krótkim czasie od kupna, joy-cony niestety już zauważalnie się chyboczą w trybie handheldowym.

Odnośnik do komentarza

Przestał mi się sprawdzać myk na kartkę w joyconie (po roku, co i tak uważam za całkiem niezły wynik) i wrócił mi drift, więc chyba czas na wymianę.

 

Czy ktoś ma do polecenia któregoś analoga, czy to wszystko jedno i mogę brać zestawik z aliexpress? Plus, czy potrzebuję lutownicy/innych narzędzi (poza zestawem śrubokrętów - te mam)?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, Edzio666 napisał:

WD40 szybko przestaje działać. Po tygodniu pewnie problem powróci.

To akurat nie są oryginalne joy-cony i to, co rozbierałem ma analoga takiego samego, jak w padach do PS4/XO. Przylutowany na piny, potencjometry po bokach - wystarczy, że wzruszyło brud na pierścieniach i pyk, już nie gubi inputu. Jak znów wróci to rozbiorę i tym razem doszczętnie wyczyszczę potencjometry, na błysk.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej, a ja mam inny problem z analogami. Nie mam driftu tylko jak chce nacisnąć (szczególnie jak mam wychyloną gałkę do przodu) to jest jakby luz przy naciśnięciu. Najpierw następuje przeskok a dopiero później wciśnięcie. Nie ma od razu oporu. Wydaje mi się, że wyrobiło się to od ciągłego wciskania analogu (mapa w xenoblade chronicles).

 

Czy w takim przypadku wysłać na gwarancję czy nie uznają tego jako wada?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Moj gowniak chyba zajechal baterie. Zostawil na regale na kilka tygodni i od tego momentu switch nie reaguje, jedynie po wlozeniu do stacji dokujacej swiatelko stacji miga przez sekundke. I tu pytanie, poniewaz chcialbym wymienic baterie. Jaka kupic? Bo na amazonie opinie sa bardzo rozne. Rozumiem, ze oryginalnej nie da sie kupic?

Wymienialiscie juz kiedys?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam dziwny problem, chodzi mianowicie o to że moje dziecko przed graniem na konsoli jadło surową marchewkę (witaminki) i później grało na konsoli switch..... Jakie było moje zdziwienie kiedy dziecko skończyło grę a analogi świtch 'a po tej sesji z koloru białego/szarego zrobiły się żółte..... Ma ktoś pomysł czy jest szansa żeby to jakoś doczyscic? Próbowałem już woda utlenioną bo o takim sposobie wyczytałem w internecie czy może odpuścić temat i czekać że kiedyś samo się wytrze wytrze ?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mam problem z konsolą.

Zainstalowałem sobie ostatnio Zelda BotW po raz pierwszy z dlc i po jakimś czasie gra się zawiesiła, a konsola wyświetliła błąd 2002 3580 i zmusiła do resetu. Potem było Ok przez parę godzin i znów to samo, również w innych grach i teraz tak sobie przypominam, że konsola zawieszała mi się już dużo wcześniej, ale wtedy od razu resetowałem ją w panice i nie wiedziałem nawet o kodzie błędu.

 

Doszło do tego, że konsola już się nie włącza wcale, próbowałem factory resetu i innych porad z neta ale nic nie dawało.

 

Według opisu błędu dotyczy on pamięci wewnętrznej, ale nie wiem czemu się pojawił, z konsolą obchodziłem się jak z jajkiem więc odpada problem z uszkodzeniem mechanicznym, a i nie instalowałem nic spoza e-schopu i oficjalnych źródeł.

 

Nie wiem też czy i gdzie wysyłać konsolę, bo komuś z tym błędem nawet oficjalny serwis nie pomógł. Miał ktoś taki błąd?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, giger_andrus napisał:

Nie tyle awaria sprzętu co jednej z gier.
Karta, która do tej pory działała bez problemu nagle wywala błąd przy próbie odpalenia. Tak jakby konsola przestała ją widzieć.
Nie widzę żadnych śladów mechanicznego uszkodzenia.
Czy ktoś miał podobnie i znalazł rozwiązanie ?

Mialem cos takiego tylko przy Super Mario 3D World. Wszystkie gry smigaly bez problemu, a jak wlozylem Mario to zalapal za 3-4 razem. Nie pamietam juz, czy tylko przedmuchalem ustami, czy sprezonym powietrzem, ale przedmuchalem carta, oraz wejscie w konsoli kilka razy i nigdy potem nie mialem tego problemu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Forumki, miał ktoś podobny problem? Switch nie chce łączyć się z siecią bezprzewodową - taki komunikat błędu.

 

Restart konsoli, routera i hot-spot z telefonu nie idzie. Inne urządzenia podpięte pod tą sieć działają bezproblemowo (2x laptop + telefon).

 

 

EAB41E13-C99F-49B2-869C-2B16CED268DE.jpeg

B3A82DE6-D909-45FB-AE32-25A215C9959F.jpeg

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Sebas napisał:

Ja bym przetestował z hotspotem z komórki + reset do ustawień fabrycznych i jak nie działa to zepsute i nic nie zrobisz. Co więcej można doradzić.


Hmm zapisy gier trzymane są na konsoli, tak?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Sebas napisał:

Można wszystko chyba na kartę przenieść no ale bym sprawdził przed resetem czy na pewno będzie działać po nim wszystko


Spróbowałem dzisiaj raz jeszcze z hotspotem i pyklo. :) dzięki za pomoc :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem nowego Pro controllera Zeldowego i od razu driftował. Dużo ludzi na necie to zgłasza, niektórym niby pomaga kalibracja, mi nie pomogła. Od razu poszedł do zwrotu. Jakby co ostrzegam. Wygląda, że spora partia jest jebnięta, albo dużo ludzi tego nie zauważa, bo to dość dyskretne jest. Szkoda :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...