Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Z reddita rzekoma odpowiedź Hori na pytanie o kompatybilność z OLED:

Cytat

 

We are happy about your interest in our Split Pad Pro. It will be compatible with the new Nintendo Switch OLED model, so you can attach it to the main console and play in handheld mode without problem.

However, the OLED model will not fit into the docking station with the Split Pads attached. So you would just have to detach the Split Pads in order to put the console into the docking station to play in TV mode.

 

 

W poprzednich wersjach też nie dało się umieścić konsoli w docku z tymi padami, czy to tylko w OLED? Bo patrzę na zdjęcia i zastanawiam się, co by się miało nie zmieścić.

 

Tak czy inaczej, temat do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał:

 

W poprzednich wersjach też nie dało się umieścić konsoli w docku z tymi padami, czy to tylko w OLED? Bo patrzę na zdjęcia i zastanawiam się, co by się miało nie zmieścić.

 

Inna głębokość do gniazda w docku. Podobno ktoś próbował i tak włożył, że mu weszło i jest połączenie (na końcu styków ale podobno idzie prąd), ale nie będzie to takie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj późnym wieczorem uśpiłem konsolę z około 20% baterii, rano patrzę rozładowana. Niepokój jak w filmie. Pomysłałem, że może mi się te 20% przywidziało. Naładowałem do jakichś 97%. Przed chwilą wybudzam i 74% bez używania. To chyba koniec będzie co? Smutno mi się serio zrobiło nie chcę kupować nowej konsoli po roku z hakiem użytkowania. Jeb*ny pech

 

e: jeszcze do tego nie zawsze rozpoznaje obecność cartridge’a.

Edytowane przez Ken Adams
Odnośnik do komentarza

A nie wiem jak z te gwarancją jest. Często wyłączam konsolę, bardzo rzadko usypiam. Mam nadzieję, że po prostu to może przez ten czytnik cartów. Nie ma znaczenia, że konsola byla tylko raz w docku (w dniu zakupu) celem sprawdzenia czy działa co nie? Włączam teraz grę i zrobię test baterii przy uruchomionym mario maker 2. Najwyżej będę wyłączał zawsze bez usypiania. Nerwy są nie powiem.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi się, że przez czytnik. Bateria sama z siebie też nie powinna tracić tak naładowania. Prędzej coś softwareowego bym obstawiał co powoduje to ciągnięcie baterii. Jeśli wyłączysz całkiem na noc i odpalisz rano a tam nie zejdzie nic bądź niewiele (2-5%) to zdecydowanie coś z softwarem.

 

W takim wypadku spróbowałbym przywrócenia ustawień fabrycznych ale przez recovery żeby nie pokasowało sejwów.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi. Tak konsola rano była wyładowana ponieważ nie mogłem jej uruchomić pokazywała się ikonka czerwonego pioruna i konsola wygaszała się.

Włączyłem i wyłączyłem każdą grę jaką posiadam celem sprawdzenia tych spraw z oprogramowaniem być może jakieś procesy były otwarte. Na szczęście mam tylko 7 tytułów. Wykasowałem aplikację youtube i wszystkie wersje demo + w ustawieniach systemu pliki cache.

Teraz czekam od 2200 (94%) w stanie uśpionym by sprawdzić ponownie o 2400. Po północy natomiast wyłączam całkowicie do rana. Trzeba wykluczyć pewne okoliczności przed podjęciem drastycznych działań.

Jeśli wszystko zawiedzie… boję się tego recovery boję się o stan wyspy ACNH słyszałem straszne opowieści o znikających zapisach tej gry przy takich zabawach. Trudno przynajmniej się wygadałem :)

 

E: powinienem o takich rzeczach pisać w temacie awaryjność switch, dopiero zauważyłem, co złego to nie ja!

 

E2: szukam rozwiązań w internecie i o_O ludzie piszą, że może to być problem z joyconami, które się ładują. Wszedłem w ustawienia kontrolera żeby odłączyć joycony od konsoli i rzeczywiście wyświetla się informacja o rozładowanym lewym… myślałem, że one gdy są w szynach to dbają o siebie same i nigdy nie tracą baterii? Dziwne rzeczy…

Edytowane przez Ken Adams
Odnośnik do komentarza

Informacja o rozładowym joyu pojawia się gdy wejdę w ustawienia kontrolera wybiorę change grip, wyjmę oba z szyn, wciśnę triggery i dam A ok. Gdy są w szynach nie mam takiej informacji. Przeczytałem, że joycony będą ładować się w trybie uśpionej konsoli do skutku. Mnie tylko dziwi jak to możliwe, że jeden z moich się rozładował. Tak jak pisałem od dnia zakupu konsola nigdy nie była w docku, a same joycony odłączam dość rzadko, aczkolwiek, ostatnie kilka dni grałem właśnie w ten sposób (bardzo krótko, nie dłużej niż godzinę na dzień). Jeśli to jest sedno problemu to ciężki kamień z serca. Jutro to wszystko sprawdzę dziś już odpadam.

 

E:

przez noc wyłączona konsola zużyła tylko 3% baterii (joycon nie naładował się nic oczywiście), rankiem 1/2h grania w acnh jakieś 10% (czyli standardowo w normie a wskaźnik joycona załadował się w tym czasie do połowy) i od 800 do 900 w trybie uśpienia nie spadł ani jeden %. Zamykam sprawę, prawdopodobnie to wina lewego joycona, który był rozładowany i nadal nie potrafi naładować swojej baterii na full. Wskaźnik baterii prawego nie spada w ogóle. Mam nadzieję, że koniec tego panikowania i rozwalania tego wspaniałego tematu, tyle o tym

Edytowane przez Ken Adams
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Hej mam do Was pytanie odnośnie przycisku do nintendo switch. Wcześniej chyba nie zwracałem na to uwagę bo wybudzałem konsole joyconami ale mam wrażenie, że power button zaczął mi się dość głęboko wciskać (jest luźny i następuje mały skok na samym końcu wciśnięcia). Zastanawiam się czy ona tak chodzi czy coś jest nie tak i za niedługo w ogóle przestanie reagować?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam, pytanie do kogoś kto się zna. Mam switcha lite i jest problem z bateria, bo gdy bateria się naładuje się do 100% i odłączam ładowarke bateria sie rozładowuje tak około 1 % na dwie sekundy. konsola ani nie upadła na podłoge ani nie była wystawiona na jakieś promienie słoneczne . Wie ktoś co zrobić z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2021 o 10:30, bugi23 napisał:

Witam, mam pytanie, kupiłem Switcha Lite lewą gałka analoga nie dryfuje tylko przy wyborze kierunku góra i prawo jest słyszalne takie cyknięcie, pyknięcie nie wiem jak to nazwać, ogólnie wszystko działa jak należy tylko ten dźwięk mnie niepokoi, czy to normalne czy nie powinno tak być.

 

Normalne, pewnie sprężynka pod analogiem. Denerwujące swoją drogą kiedy już coś takiego występuje. Odpinane joy-cony to też trochę loteria, są dwie rzeczy na które warto zwracać uwagę: pierwsza to ta sprężynka (w moich nic nie słychać ale wiem, że na dłuższą metę by mnie to denerwowało bo miałem też egzemplarz gdzie ten "feature" występiwał) a druga sprawa to poziom luzu na szynach po wpięciu pod ekran (miałem nowiutkiego Switcha gdzie luz na nowych joy-conach był większy niż po wpięciu starych więc to nie zawsze wynika z "zużycia" jak wiele osób stara się przekonywać).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Padł mój  premierowy switch, prawie 5 lat. Dobry wynik jak na to traktowanie które dostał. Szyny standardowo rozdupczone, bateria ledwo działała. Używałem go w ciągu ostatniego 1.5 roku głównie jako stacjonarnej konsoli. Z problemów które miałem to standardowo problemy gubienie zasięgu joy cona, analogi (dwa razy) i wymieniałem wentylator. Baterii nie liczę bo to normalny objaw po użytkowaniu przez tyle lat. Lekko pęknięta obudowa po tym jak rzuciłem go na ręcznik na plaży i okazało się ,że był kamień pod spodem xd 

 

Trochę niefortunny moment bo pewnie w tym roku dostaniemy nową rewizję lite a nie będę tyle czekał i kupiłem jakąś limitkę z poksami wczoraj w MM. Trudno, wymieni się jak będzie taka sytuacja :reggie: Może i bym poczekał ale sprzedałem GPD Win 2 tydzień temu nie czekając na spadek cen po premierze steam decka. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie mam jakiś dziwny problem z konsolą, pierwszy model z dnia premiery. Wczoraj było ok, a dzisiaj w docku na tv nie ma głosu a rozdzielczość jest na 1600x900. W opcjach rozdzielczości do wyboru tylko automatyczna albo 480p. Ale obraz wyświetlany w 900p. Takie info na tv po przełączeniu obrazu na źródło z konsoli. Po wyjęciu z docka w opcjach nadal tylko te dwie możliwości do ustawienia na konsoli. Wcześniej była jeszcze 1080p i 720p.

 

Jakiś bug z softem? Projowlem przepiąć do różnych portów hdmi w tv, jak i użyć innego kabla. Nic nie pomogło.

 

Ktoś z Was tak miał?

 

 

Edit: ok, wygląda na to, że jakiś problem z tv jest. Na innym wszystko gra.

 

 

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Od okolo roku posiadam konsole Nintendo Switch v2.
Zauwazylem ze kiedy nie uzywam konsoli czesto, po wlaczeniu wiatraki odpowiedzialne
za chlodzenie zaczynaja pracowac z maksymalna predkoscia na ok 1-3 minut po czym cichna.
 
Pragne zaznaczyc ze konsole uzywam stacjonarnie, podlaczana do monitora.
 
Czy to zachowanie konsoli jest normalne?

Jesli tak, w jakim celu wiatraki na tak krotka chwila pracuja na maksymalnej mocy?

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 9.06.2022 o 09:51, loki84 napisał:
Od okolo roku posiadam konsole Nintendo Switch v2.
Zauwazylem ze kiedy nie uzywam konsoli czesto, po wlaczeniu wiatraki odpowiedzialne
za chlodzenie zaczynaja pracowac z maksymalna predkoscia na ok 1-3 minut po czym cichna.
 
Pragne zaznaczyc ze konsole uzywam stacjonarnie, podlaczana do monitora.
 
Czy to zachowanie konsoli jest normalne?

Jesli tak, w jakim celu wiatraki na tak krotka chwila pracuja na maksymalnej mocy?

 

U mnie też tak się dzieje, widocznie jest to wymuszone sprzętowo być może w celu "odkurzenia" bebechów, w niczym nie przeszkadza a przynajmniej wiesz, że wiatrak działa jak należy :)

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam.   Oryginalna gra na karcie została za wcześnie wyjęta z konsoli. Proces jej odłączenia nie został jeszcze zakończony.  Wyświetla komunikat że nie może odczytać karta.  Soft zaktualizowałem.  Pamięć wyczyściłem i nic.   Mam kilka gier pudełkowych.   Inne działają bez zarzutu.   Czyli koszyk/czytnik kart jest sprawny.    Wyczyściłem również styki karta i pooglądałem je dokładnie.   Wygląda ok.    Czy ma ktoś jakiś pomysł ?   Gra niestety jest już po gwarancji więc jej wymiana raczej się nie uda.   

Ps.   Pamiętam że przy moim pierwszym  Switchu miałem podobny przypadek. Za wcześnie wyciągnięta gra i ten sam błąd.  Na szczęście gra była zainstalowana na konsoli i jak poklikałem aktualizację softu to pobrało jakieś aktualizacje do niej i kart z grą ruszył.  Niestety w tej chwili wyczyściłem konsolę i gra nie jest na niej zainstalowana.   PYTANIE:  Czy może pomóc instalacją tej samej gry z innego sprawnego karta, a później jej ewentualna naprawa przez pobranie jakiejś aktualizacji ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...