Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, JoyCony mimo fajnego gimmicku, trudno bronić - to najgorzej wykonane kontrolery od Wielkiego N na których grałem. To całkowite przeciwieństwo poprzednich Wiilotów, które bezproblemowo przeżyły 2 generacje konsol Wii i WiiU.

 

WiiRemote: rzucasz mną o ścianę? patrz jak tynk odpada. gramy dalej

JoyCon: chcesz pograć? patrz jak mi gałka driftuje. i cyk - gubię zasięg

 

Oby następna konsola od Nintendo doczekała się lepiej wykonanych kontrolerów, bo dla Switch chyba nie ma już nadziei.

Odnośnik do komentarza

Weź pod uwagę rozmiary. Wiimote jest duży, grucha jest spora. Duże antenki, gałka zwykła, nie tala ślizgowa.

 

Tutaj gałki się psują przez miniaturyzację, psuly się też gałki w 3ds czasem i często w PSP. 

 

Słaby zasięg to też po części wypadkowa małego rozmiaru. Nie bronię ich, może trzeba było dłużej badać temat i szukać jakichś rozwiązań lepszych. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Naprawiłem drift joycona tym nowym sposobem. Póki co działa. :)

 

Dwa tygodnie później zero problemów. Do tego czasu już normalnie wracał drift po czyszczeniu.

 

Odnośnie samej operacji naprawy. To poziom trudności dla laika był średnio skomplikowany. Nie podejmowałem się czegoś takiego nigdy wcześniej, w żaden sposób nie naprawiałem elektroniki.

 

Najwięcej trudności stanowiło odpięcie wtyku od zasilania. Nie wydaje się to łatwa pomimo tego, że mam odpowiednie narzędzia. Wpięcie było już łatwe.

 

Druga sprawa to antena (tylko prawy joycon). Odpiąć łatwo. Wpięcie z powrotem wymaga sokolego wzroku albo tej lupy do elektroniki. Mi zajęło to z 15min zanim udało mi się to wpiąć z powrotem.

Edytowane przez MierzejX
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, pomoc potrzebna od zaraz. W trakcie grania prawy joycon odmówił posłuszeństwa i za żadne skarby nie chce się włączyć. Nie działa ani wireless, konsola nie wykrywa dziada przy podłączaniu go w handheld. Druga para nołnejmów-koberek działa jak złotko. Czyściłem szynę w kontrolerze i konsoli (a w zasadzie same piny), bez efektów. Pomysły, podpowiedzi? Jak zabrać się do naprawy pacjenta, na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza

Też celowałem w to albo w szynę. Tylko teraz nie wiem, czy warto inwestować w narzędzia i części wymienne, żeby sprawdzić tę teorię... Poszperam i zerknę, czy przypadkiem joycony nie działają w handheldzie bez baterii, to powinno dać jakąś wskazówkę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu moja konsolka postanowiła przestać się do mnie odzywać (czytaj dźwięk przestał działać). Była to na tyle dziwna usterka, bo nie działały słuchawki, natomiast w trybie dokowym wszystko było ok. Zrobiłam błąd życia jak sie potem dowiedziałam, oddałam konsolę do naprawy. I tutaj zapytacie dlaczego błąd życia? Pewnie jakiś podrzędny serwis. O niee nic z tych rzeczy oddałam konsolkę do sprawdzonego i polecanego przez znajomych serwisu gdzie "potrafią naprawiać". Dzisiaj odebrałam telefon z którego dowiaduje się że moja konsola jest... martwa, a mianowicie przez jakąś wadę fabryczną, podczas próby naprawy postanowiła sobie zdechnąć. Jestem rozgoryczona i jednocześnie czuje się oszukana... Miała być naprawiona drobna usterka, która nie uniemożliwiała grania, teraz mam rupiecia. Na domiar złego kupno płyty głównej prawdopodobnie będzie graniczyło z cudem. Niestety nie znam się na naprawach, co powinnam zrobić? Jak sprawdzić czy wszystko w środku jest ok? Czy zanoszenie martwej konsoli do innego serwisu w celu "weryfikacj naprawy ma jakiś sens? 

 

Odnośnik do komentarza

Znam niezły serwis w Krakowie, możesz im wysłać. Naprawili mi martwego, 3dsa którego zepsułem przez nieudaną modyfikację we własnym zakresie. Nie dość że konsola działa to jeszcze zrobili że działa modyfikacja którą chciałem (dodanie portu Usb-c do ładowania). 

 

https://konsolowo.pl/pl/ - wyślij do nich i zobacz co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza

Nie znam się na serwisie Switcha. Historia o wadzie fabrycznej celem zrzucenia odpowiedzialności wydaje się co najmniej dziwna.

 

Osobiście chyba najpierw poprosiłbym żeby wskazali mi jakieś info odnośnie co to za wada fabryczna.

 

Spróbowałbym dowiedzieć się czegoś od rzecznika praw konsumenta czy coś w takiej sytuacji można zrobić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.07.2021 o 21:19, Szwed napisał:

Dzisiaj na vikop ru znalazłem "ultimate guide" do naprawy driftu. Pomysł jest tak szalony, że aż postanowiłem rozkręcić swojego lewego joycona w którym mam drifta i spróbować. Jedna warstwa nic nie dała, więc dowaliłem trzy. Zakręcałem już trochę na siłę, ale... nie ma drifta :O
 

 

 

Fix działa bardzo ładnie :) Tylko trzeba mieć odpowiednio małe śrubokręty, szczególnie ten typu Y (zamówiłem za ~20 zł z allegro taki zestaw z 15 końcówkami).

 

4 śrubki Y, 5 śrubek na zwykłego krzyżaka, jedna warstwa cienkiego kartoniku po jakiś tabletkach, poskręcane i śmiga! Mogę robić kolejne podejścia do finałowego bossa w Hadesie ;)

Edytowane przez falcon87pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobra zapytam, mimo że za dwa tygodnie wejdzie oled. Od jakiegoś czasu mam tak, że wentylator non stop chodzi. Było czyszczenie sprężonym powietrzem, rozkręcanie i też czyszczenie dokładniejsze tymże. I lipa. Przenośnie wkurza, w doku mniej bo przynajmniej nie czuję jak się kręci, ale słyszę. Strasznie irytuje. 

Ktoś miał taki problem? W grę wchodzi tylko wymiana wentylatora? Chyba już kiedyś się pytałem, ale problem się nasilił (bo też wróciłem do grania w Mario 3D World).

Odnośnik do komentarza

Bardziej celowałbym w wymianę pasty termoprzewodzącej, bo jeśli wentylator szumi to znaczy, że procek w środku się grzeje. Możesz dać do jakiegoś serwisu na spa i zabulić za robotę albo odpalić tubę, przygotować sobie narzędzia i próbować samemu, np. według tego poradnika:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Update odnośnie naprawy drifta metodą papierka.

 

Analog znów driftuje bardziej niż kiedykolwiek. Mógłbym ponowić naprawę, może dołożyć jeszcze więcej docisku ale już mi się nie chce i tym razem zrobię wymianę analoga.

 

EDIT:

Wymiana analoga jest bardzo prosta bo rózni się ledwie jednym krokiem od podkładania papierka. Lizcę, że nowy analog wytrzyma podobnie co oryignalny. Jeśli tak to przez półtora roku powinienem mieć całkiem spokój.

Edytowane przez MierzejX
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

kupilem Nintendo Swich i kilka gier.

Właściwie jak jestem w menu konsoli wszystko jest Ok. Po włączeniu gier ekran w tv zaczyna mrugać i po chwili na tv jest informacja brak sygnału hdmi. Tak się dziej szczególnie na grze Mario&Sonic Olimpic games. Ninjago movie w sumie działa. Ekran czasami mruga ale nie zrywa. Podczas rozgrywki zazwyczaj jest Ok. W momencie ładowania jakoś to dziwnie zaczyna mrugać.

 

uwaga:

tak się dzieje na tv samsung82” na różnych kablach i różnych portach hdmi

 

w pokoju syna na starszym Sony wszystko śmiga bez zająknięcia.

 

sama konsola bez ekranu działa również bez zarzutu

 

problem pojawia się na dosyć nowym samsungu 82”

Próbowałem  w tv wyłączyć tryb inteligentny, tryb gry ale to nic nie pomogło. Gdzieś przeczytałem o tym żeby rozłączyć soundbara ... ale mój jest podłączony do tv optycznie, czy to może mieć wpływ na rozłączanie.

 

Proszę o informacje czy ktoś spotkał się z tym problemem ?

 

czy jest jakaś opcja w konsoli ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

kupilem Nintendo Swich i kilka gier.

Właściwie jak jestem w menu konsoli wszystko jest Ok. Po włączeniu gier ekran w tv zaczyna mrugać i po chwili na tv jest informacja brak sygnału hdmi. Tak się dziej szczególnie na grze Mario&Sonic Olimpic games. Ninjago movie w sumie działa. Ekran czasami mruga ale nie zrywa. Podczas rozgrywki zazwyczaj jest Ok. W momencie ładowania jakoś to dziwnie zaczyna mrugać.

 

uwaga:

tak się dzieje na tv samsung82” na różnych kablach i różnych portach hdmi

 

w pokoju syna na starszym Sony wszystko śmiga bez zająknięcia.

 

sama konsola bez ekranu działa również bez zarzutu

 

problem pojawia się na dosyć nowym samsungu 82”

Próbowałem  w tv wyłączyć tryb inteligentny, tryb gry ale to nic nie pomogło. Gdzieś przeczytałem o tym żeby rozłączyć soundbara ... ale mój jest podłączony do tv optycznie, czy to może mieć wpływ na rozłączanie.

 

Proszę o informacje czy ktoś spotkał się z tym problemem ?

 

czy jest jakaś opcja w konsoli ?

Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas, że contact cleaner już mi nie pomaga zlikwidować driftu, podejrzewam, że się zebrało więcej gówna w środku po parokrotnym użyciu cleanera, więc trza będzie rozebrać tę mega chujozę i wykombinować myk z małym papierkiem. Najgorszego i dziadoskiego pada w całych generacjach już nie było. A jeszcze najlepsze, że czerwone pedały bez ogródek powiedzieli, że macie się jebać do końca żywota ze switchem i może już wypuścimy lepszego pada. Hrrrrrrrrrrr tfu. Smark smark tfuuuu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...