Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem, dziś o trzeciej w nocy, że aż zaspałem do pracy, tak gra mnie wciągnęła. 50h, 92%. Został mi trzeci trial i jakieś czelendże i kilka charmów do zdobycia. No takie prawie 10/10. Co do miejscówek to jest ok, są dwie zielone, nawet jest różnorodnie i ten wszędobylski niebieski z szarym tak nie przeszkadzają. Czuję, że sequel może pozamiatać, bo na filmikach wygląda lepiej, bardziej różnorodnie, a i postać porusza się szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, zdrowywariat napisał:

Ukończyłem, dziś o trzeciej w nocy, że aż zaspałem do pracy, tak gra mnie wciągnęła. 50h, 92%. Został mi trzeci trial i jakieś czelendże i kilka charmów do zdobycia. No takie prawie 10/10. Co do miejscówek to jest ok, są dwie zielone, nawet jest różnorodnie i ten wszędobylski niebieski z szarym tak nie przeszkadzają. Czuję, że sequel może pozamiatać, bo na filmikach wygląda lepiej, bardziej różnorodnie, a i postać porusza się szybciej.

 


Pamiętaj, że wszystko w gierce to 112% więc warto poszperać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, giger_andrus napisał:


Pamiętaj, że wszystko w gierce to 112% więc warto poszperać.

 

Mimo, że grę ukończyłem to wciąż mam ochotę na powrót, jeszcze będę grał, ale chyba bez małej pomocy się nie obejdzie, bo już we wszystkich miejscówkach wylizałem ściany, a raczej wątpię, że wszystko co mi brakuje czeka w challengach.

 

Duży plus za level, który przypomina Celeste, mam nadzieję, że będzie trochę więcej takich wyzwań w Silksong, choć walka sama w sobie jest cudna i wystarczająca. Duży plus też za ilość i jakość bossów.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Zrobiło się ciężko, trzeci trial jest poebany, już drugi był, z tą walką w powietrzu między ścianami. Czelendże też do łatwych nie należą, pierwszy za mną, ale nie wyobrażam sobie, żeby przejść go "na golasa", szczególnie ostatnią walkę z dwoma oprychami naraz. Zatem pytanko, czy warto robić te czelendżes ze wszystkimi utrudnieniami?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

:obama: o szlag. Jest 2022 rok, dzień dobry, obudziłem się. Ale to jest zajebiste. Kupione w promce za 27 zł :cebula:chociaż każdy pisał żeby kupować nawet za pełną cenę. Pierwsze granko w samolocie, to wiadomo słabo z klimatem ale grało się dobrze, pokonałem False Knighta, wróciłem z długiego weekendu w UK i porzuciłem Switcha. Dzisiaj w nocy zaskoczyło, kupiłem mapy, kompas, jakieś pióro do pisania, poskakałem w zielonej krainie a przed snem uwaliłem jeszcze dużą latającą muchę Gruz Mother (?). Ależ to jest fajne :ohboy: Na razie Lumines Remastered na Switchu odchodzi w cień na rzecz Hollow Knight :banderas:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pograłem trochę, na liczniku 30h, jak dla mnie to trochę przereklamowana ta gra jest, owszem ma fajny klimat, muzykę, świetne walki z bossami,  tylko co z tego jak mnie już strasznie nuży to łażenie w kółko tam i z powrotem po tych nudnych lokacjach, szukanie przejść i zastanawianie się gdzie dalej trzeba iść, na samą myśl, że mam zapierdalać do tego żuka za każdym razem na drugi koniec mapy, by ulepszyć tego gwoździa i potem z powrotem tam gdzie byłem, odechciewa mi się grać. Cały czas mam poczucie straty czasu przez ten backtracking, nie wiem jakoś w innych metroidvaniach tego nie odczuwałem tak jak tutaj. Będę musiał teraz wyrywkowo w to grać bo już mi się znudziła ta gra.

Edytowane przez Rotevil
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zamiaruję się na wydobycie platyny ale będzie to projekt życia. HK skrywa tony zawartości przy bliższym poznaniu. Twórcy puścili trzy mosiężne dodatki, nawet the Grimm Troupe z przetrudnym bossem. A to przecież rozgrzewka w prawdziwym maksowaniu gierki. Cały boss rush to jakiś pjerdolona autoagresja. Nie polecam, bo sam jeszcze nie sprawdziłem swojego progu nerwowej wytrzymałości. 

Odnośnik do komentarza

Ja nabiłem ostatnio 26h około. Jestem na Traitor Lordzie i potem juz ostatni boss (tzn mogę iśc do niego już ale zwiedzam Queens Garden). Nawet nie wiem gdzie niby te DLC są więc pewnie będę musiał googlać. Męczy mnie to, że ławki są tak daleko od bossów. Ścieżki do nich proste więc to po prostu mega strata czasu. Ogólnie uważam, że to top gatunku i pewnie wjedzie do mojego Top 3 zycia w gatunku Metroidvania 2D ale hype forumowy sprawił, że spodziewałem się dużo więcej i tego, że gra mnie po prostu zniszczy.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Nemesis napisał:

Zamiaruję się na wydobycie platyny ale będzie to projekt życia. HK skrywa tony zawartości przy bliższym poznaniu. Twórcy puścili trzy mosiężne dodatki, nawet the Grimm Troupe z przetrudnym bossem. A to przecież rozgrzewka w prawdziwym maksowaniu gierki. Cały boss rush to jakiś pjerdolona autoagresja. Nie polecam, bo sam jeszcze nie sprawdziłem swojego progu nerwowej wytrzymałości. 


Boss rush i Path of Pain. Życzę powodzenia i trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.