Skocz do zawartości

Far Cry 5


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pandemii była promocja, gdzie do wyrwania była FC:5+ FC:New Dawn za 160 zł jednak wtedy wybrałem Days Gone czego nie żałuję. W drugą stronę mogło by być inaczej ;)

Cały czas się waham nad zakupem FC5 i jak już to czy warto brać z edycję GOLD albo przepustkę zezonową. Wasze recenzję zachęcają do sprawdzenia tytułu ze względu na klimat jednak denerwuje mnie te schematyczność gierek Ubisoftu oraz głupie rozwiązania, o których była mowa. Zmęczony jestem grami z mega otwartym światem, gdzie jest tyle do zrobienia, a tak naprawdę to nic ciekawego, nuda i schemat. Seria Assasin's Creed jest tutaj dobrym przykładem, zwłaszcza ostatnie części.

 

Nie grałem w najnowsze części Far Cry. Pierwsza część była bardzo fajna jak na swoje czasy. Od dwójki się odbiłem. W trzecią i czwartą część nie miałem przyjemności zagrać. Teraz można kupić używkę w pudełku nawet za 50 zł więc jest to chyba dobra cena. Do tego przepustka sezonowa, z którą jest parę dodatków i FC3. Warto dopłacić te parę zł do tej zawartości dodatkowej? Wygląda to lepiej niż to co proponują do FC: New Dawn.  

Odnośnik do komentarza

Też dziś kupiłem FC5 na promocji. Nie będę ściemniał, że lubię FC, bo z każdą część, począwszy od jedynki grało mi się dobrze. Zobaczymy jak będzie tym razem. Miejsce w którym dzieje się akcja, zdecydowanie przemawia. na jej korzyść. 

Edytowane przez Hubert249
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

Na początku pandemii była promocja, gdzie do wyrwania była FC:5+ FC:New Dawn za 160 zł


W Euro była promocja, że obydwie można było wyrwać za 90zł w pakiecie i sam się wtedy skusiłem.
Po czym odpaliłem FC5, przeżyłem wieszający się i klatkujący prolog, wyczyściłem pierwszą, malutką lokację i... odinstalowałem, bo to znowu FC3, po raz któryś z kolei...
Ten sam pływający model łażenia, strzelanie bez powera i mapa usrana śmieciami.

Jeśli faktycznie zakończyłeś na dwójce, to mimo wszystko polecałbym Ci dorwać remaster trójki i nią się zająć - wtedy to był powiew świeżości i nowa jakość, ale niestety od niej zaczęło się także psucie tej serii...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:


W Euro była promocja, że obydwie można było wyrwać za 90zł w pakiecie i sam się wtedy skusiłem.
Po czym odpaliłem FC5, przeżyłem wieszający się i klatkujący prolog, wyczyściłem pierwszą, malutką lokację i... odinstalowałem, bo to znowu FC3, po raz któryś z kolei...
Ten sam pływający model łażenia, strzelanie bez powera i mapa usrana śmieciami.

Jeśli faktycznie zakończyłeś na dwójce, to mimo wszystko polecałbym Ci dorwać remaster trójki i nią się zająć - wtedy to był powiew świeżości i nowa jakość, ale niestety od niej zaczęło się także psucie tej serii...

Klatkuje? Chyba nie na One X. Tutaj sztywniutkie 30fps w natywnym 4K :banderas:

 

 

Edytowane przez Hubert249
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
5 godzin temu, drozdu7 napisał:

A sama historia? Jest ok? 

Jakieś misje fajne? 

Skończyłem 5 z miesiąc temu więc jestem jeszcze w miarę na świeżo i misje główne są całkiem niezłe. Nie odczuwałem, że są to totalne zapychacze i raczej twórcy starali się o jakąś tam różnorodność. JEDNAKŻE to nie są jakieś uber zaskakujące misje, ot po prostu jak je robisz to nie czujesz, że to znowu to samo pod inną nazwą. Kilka misji mi zapadło w pamięci. 

Odnośnik do komentarza

Grałem w FC5 chyba 2 lata temu i bardzo mi się podobało. Tylko, że ja miałem z 7 lat przerwy od tej serii, po tym jak moje gałki oczne zmasakrował FC3 w 15 chyba klatkach na sekundę na ps3.

Nabiłem wtedy z 20 godzin i na pewno jeszcze wrócę, bo uwielbiam takie redneckowe klimaty, no i możesz wyiebać niedźwiedziowi w ryj z bazuki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj w nocy przeszedłem prolog. Nie  powiem był całkiem klimatyczny, ale kiedy przyszło do wymiany ognia, to ciężko mi było kogokolwiek trafić. 

Trzeba się przestawić, po Modern Warfare, które chyba ma najlepszy gunplay w historii gierek dla dzieci. Podobnie jak musiałem się przestawić z Dirta 2 na WRC 8. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.07.2020 o 18:09, Wredny napisał:


W Euro była promocja, że obydwie można było wyrwać za 90zł w pakiecie i sam się wtedy skusiłem.
Po czym odpaliłem FC5, przeżyłem wieszający się i klatkujący prolog, wyczyściłem pierwszą, malutką lokację i... odinstalowałem, bo to znowu FC3, po raz któryś z kolei...
Ten sam pływający model łażenia, strzelanie bez powera i mapa usrana śmieciami.

Jeśli faktycznie zakończyłeś na dwójce, to mimo wszystko polecałbym Ci dorwać remaster trójki i nią się zająć - wtedy to był powiew świeżości i nowa jakość, ale niestety od niej zaczęło się także psucie tej serii...

 

Wracając do domu kupiłem jednak FC 5 za 50 zł. Jak za takie pieniądze jestem zadowolony z zakupu. Bawię się przy grze całkiem fajnie i jestem miło zaskoczony. Póki co wstrzymuję się z zakupem season passa, bo z tego co czytałem to dodatkowa zawartość jest zrobiona na siłę aby tylko wyciągnąć parę groszy od graczy. Owszem dochodzi do tego FC 3, dla którego początkowo chciałem kupić przepustkę sezonową jednak z drugiej strony dostanę to samo ze słabszą grafiką. Nie czuję żeby gra aż tak mnie wciągnęła bym chciał grać w dodatki czy wracać FC 3 przy istniejącej kupce wstydu ;)

 

Obecnie kończę pierwszy obszar na południu i udaję się na północ, bo wydaje się łatwiejszy niż ten na wschodzie. Już w tym momencie mam lekki przesyt tym wszystkim i wrażenie, że gra już nic nowego mi nie zaoferuje ponad to co widziałem w pierwszej lokalizacji. Będzie pewnie trudniej. Ktoś na forum wspominał, że gra tylko w co drugiego assasyna, ja chyba podejdę tak do serii FC.

 

W dniu 18.07.2020 o 07:55, drozdu7 napisał:

A sama historia? Jest ok? 

Jakieś misje fajne? 

 

Jest lepiej niż się spodziewałem. Póki co mam za sobą większość misji z pierwszej lokalizacji, gdzie dwie szczególnie zapadły mi w pamięć. Jedna dotyczy zdobycia "mięsa" na lokalny festyn, a druga dostarczenia "specjalnej przesyłki". O ile pierwsza była dużym zaskoczeniem to druga była przewidywalna ale sympatyczna i fajnie zrobiona.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem, fajna gierka. Raz na jakiś czas taki ubiraczek smakuje dobrze, a ostatniego FC jakiego skończyłem to chyba trójka półtora roku temu w ramach akcji "nadrób klasyka". Nie odczuwałem za mocno syndromu reskina, kilka rzeczy doszło, kilka wywalono, część QoL była mile widziana (tak, bardzo lubię wybierać sobie skille jakie chcę mieć i nie potrzebuję sztucznego wydłużania dostępu do nich, dziękuję). Warto zagrać za te trzy dyszki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem w ten weekend. Do gry podchodziłem z dość mieszanymi uczuciami, w końcu za sobą miałem AC: Origins oraz rozgrzebane i porzucone AC: Odyssey... Teraz kolejny wielki otwarty świat od ubi - to mogło być już za dużo. Gdyby po dotychczasowej przygodzie z grami od ubi ktoś mi powiedział, że przy kolejnej będę się tak dobrze bawił to bym nie uwierzył. A jednak. Nie wiem czy to zmiana widoku z TPP na FPP, zmiana klimatu, konwencji, grafika, fabuła, grywalność, postacie, błogość czy coś innego. Pewnie wszystko po trochę przyczyniło się do pozytywnego odbioru gry.

Oczywiście gra ma swoje wady, mechanika nie jest jakaś mega skomplikowana jednak gra ma to coś co sprawia, że chce się grać. Brakuje w niej jednak tego czegoś, co by sprawiło że chce się do gry wracać jak np. do GTA czy RDR. Jest dobrze ale nie bardzo dobrze. Może gdybym nie miał innych gier pod ręką i więcej czasu to skupił bym się bardziej na eksploracji świata. Ładnego świata. Bardzo mi się podoba ten amerykański klimat stanu Montana. Podczas gry miałem trochę skojarzenia właśnie z RDR oraz Days Gone, do którego chciałbym wrócić i zacząć grę od nowa. Po ukończeniu pierwszej lokacji zacząłem wszędzie latać helikopterem. Podobała mi się taka konwencja, w której pierwszy atak wykonuję z powietrza, a później dobijam pozostałych wrogów na piechotę. W połączeniu ze wsparciem z powietrza i naszym towarzyszem np. snajperem odbijanie posterunków wroga to dla mnie czysty fun. Wyswobodziłem wszystkie możliwe punkty i wykonałem tak większość z możliwych zadań. Jest kilka zadań, przy których można się uśmiechnąć. Kila jest dość oryginalnych. W niektórych lokalizacjach jest moździerz, z którego fajnie się strzela, a czego nie doświadczymy w zbyt wielu tytułach. Zdziwiony byłem jak podczas wykonywania jednej z misji mój kompan dorwał się do moździerza i skutecznie ostrzeliwał nadchodzących wrogów. Z kolei innym razem zapakowałem się na pickupa, którym sterowało AI. Wyznaczyłem trasę i zająłem miejsce przy karabinie. Ujechałem tak do 5 metrów, a AI wpakowało nas w czerwoną beczkę, co skończyło się wybuchem i koniecznym restartem… W jednym z zadań goniąc zwierzynę po łąkach, bagnach i innych bezdrożach czułem się jak prawdziwy redneck w USA ;) 

Nigdy jakoś specjalnie nie biegam za różnymi znajdźkami, tutaj jednak wyzbierałem większość rzeczy, które były do wyzbierania jeszcze przed zakończeniem wątku głównego. W niczym mi to praktycznie nie pomogło w ukończeniu gry.

Końcówka jest genialna. Gdybym nie słyszał o fabule FC: New Dawn albo grał w gierkę zaraz po premierze to wywołałaby na mnie pewnie jeszcze większe wrażenie. Dawno czegoś takiego nie widziałem. Nie chodzi o same „fajerwerki”, które wyglądają bardzo dobrze ale fakt takiego zwrotu akcji. Przez chwilę nawet zastanawiałem się nad sprawdzeniem kontynuacji, bo zaciekawiły mnie dalsze losy bohaterów ale ze względu na krążące opinie odpuszczam grę. Może jak będzie za grosze to spróbuję. Póki co nadrabiam inne zaległości.

Podsumowując gra zasługuje na solidną czwórkę w szkolnej skali ocen. Zaznaczam jednak, że nie grałem we wcześniejsze części poza pierwszym FC więc mój odbiór gry prawdopodobnie jest inny niż kogoś kto grał we wszystkie części.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To już inny Far Cry, tak samo jak inny jest AC. 

Wszystko w tej grze jest przebudowane.  Nie ma craftingu, nie ma wież obserwacyjnych, jest co prawda kilka posterunków, ale są opcjonalne, tak samo jak polowania. 

A co mamy? Fajne misje, dobrą zadymę z sekciarzami, kapitalne widoki, jeździ się dobrze a lata jeszcze lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...