Skocz do zawartości

Anthem


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Odkopię trupa. Gra w końcu zaczęła przypominać to czym powinna być na premierę. Poprawiono ekonomię, zbalansowano bossów i moby przez obniżenie im HP o 50%. Endgame polega bardziej na wydropieniu fajnego rolla broni legendarnej niż bicie głową w mur o wyropienie czegoś więcej niż Epic. Daje to grze większą dynamikę, poczucie bycia mocnym i ogólnie nadaje sens looter shootera bycie looter shooterem. Poza tym Cataclysm to całkiem udany tryb, po pierwsze mamy sezonowe nagrody za którymi warto gonić, ewent który ma trochę sekretów do znalezienia poza standardowymi zagadkami i walką z bossem. Nie jest to żaden destiny killer ale ciekawa odskocznia na parę godzin tygodniowo jak ktoś zmęczony jest Destiny i Division.

 

Problemy techniczne w większości zostały rozwiązane. Nie mamy już wywalania z gry co pięć minut czy problemów z połączeniem. Gra dalej wygląda bardzo ładnie. Loadingi do miejscówek są nadal długie, ale są i fajne zmiany jak np. forge możemy użyć w każdej chwili (nawet podczas misji).

 

Nie wiadomo jaką przyszlość czeka gra bo Bioware może pierdu pierdu o przyszłości Anthem ale póki nie ma konkretnej zapowiedzi rozszerzenia to możemy się tylko spodziewać najgorszego. Dobrze by było gdyby EA kontynuowało inwestycję bo a podobnej sytuacji było Destiny 2, Division czy Fallout 76 i wszystkim tym grom udało się stanąć na nogi. Uważam, że w chwili obecnej Anthem jest grą godną polecenia bo jednak gameplay jest bardzo miodny.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
45 minut temu, drozdu7 napisał:

Odkopuje. Panowie są w tej grze jakieś misje fabularne do przejścia na dwie osoby? Bo nigdy się nie interesowałem gra a teraz lata za 50zl. Ogólnie polecacie, żeby postrzelac sobie? 

Nie polecam kompletne (pipi). Zainstalowałem z ea access i chwilkę pograłem. To już nie jest bioware. Strasznie nudne, fabuła głupia, strzelanie takie se

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, drozdu7 napisał:

Odkopuje. Panowie są w tej grze jakieś misje fabularne do przejścia na dwie osoby? Bo nigdy się nie interesowałem gra a teraz lata za 50zl. Ogólnie polecacie, żeby postrzelac sobie? 


A ja polecam sobie postrzelać, jeśli to jest Twoje główne kryterium. Latanie, eksploracja i strzelanie są akurat bardzo przyjemne - dziś pograłem chwilkę i nie narzekam.
Fabuła jest mega głupiutka, ale to looter-shoooter, tu liczy się co innego, więc jak wiesz, na co się piszesz to śmiało atakuj - też wczoraj kupiłem za 50zł, więc za taką kasę można zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza

Jak tam chcecie. Spróbować można ja tylko opowiadam o swoich wrażeniach. Wziąłem ea access dla fify 20 i przy okazji podczas tego miesiąca zainstalowałem anthem. Dla mnie to s(pipi)ina ale ja nie lubię loot shoterów i może dlatego. W każdym razie ten miesiąc dla fify w ea access tylko udowodnił mi jak z(pipi)anym wydawcą jest ea. W ea access poza fifą nic ciekawego w ciągu 2 lat nie doszło (od tego czasu nie miałem ea access) a jedyne gry warte uwagi (wersja ea access na konsoli xbox one) to gry ze wstecznej (mass effect, dead space, burnout, skate, fight night czy dragon age). Smutne jak nisko ea upadło. Pamiętacie jakie fajne gierki wydawali jeszcze na x360?  Teraz tylko fifa u nich jest cokolwiek warta

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, blantman napisał:

Jak tam chcecie. Spróbować można ja tylko opowiadam o swoich wrażeniach. Wziąłem ea access dla fify 20 i przy okazji podczas tego miesiąca zainstalowałem anthem. Dla mnie to s(pipi)ina ale ja nie lubię loot shoterów i może dlatego. W każdym razie ten miesiąc dla fify w ea access tylko udowodnił mi jak z(pipi)anym wydawcą jest ea. W ea access poza fifą nic ciekawego w ciągu 2 lat nie doszło (od tego czasu nie miałem ea access) a jedyne gry warte uwagi (wersja ea access na konsoli xbox one) to gry ze wstecznej (mass effect, dead space, burnout, skate, fight night czy dragon age). Smutne jak nisko ea upadło. Pamiętacie jakie fajne gierki wydawali jeszcze na x360?  Teraz tylko fifa u nich jest cokolwiek warta

 

Ja nie lubię szynki i jak mi ją podawali za darmo w pięciogwiazdkowej restauracji to też mi nie smakowała.

Odnośnik do komentarza

Ja teraz pykam ot tak, for fun, dla odstresowania i to naprawdę spoko tytuł.
Nawet nie traktuję tego, jako looter-shooter, bo póki co to wielkie G leci - rzadko kiedy cokolwiek dropnie...
Gierka wygląda przepięknie (to już wiedziałem od bety), a teraz, po tych wszystkich poprawkach, gra się w nią dużo lepiej - wyeliminowali część loadingów, wiele rzeczy usprawniono, dodano skróty, a nawet social space na wzór Tower z Destiny.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Zeratul napisał:

 

Ja nie lubię szynki i jak mi ją podawali za darmo w pięciogwiazdkowej restauracji to też mi nie smakowała.

Dobrze ale stosując twoją analogie: Idę do 5 gwiazdkowej restauracji gdzie mieli najlepszą szynkę z indyka jaką w życiu jadłem i okazuje się że restauracja teraz zamiast tej szynki podaje kotlety sojowe. 

 

Bioware jest właśnie taką restauracją 

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Strzelanie i eksploracja gry na plus, taki po prostu bieda Destiny w postaci TPP. Latanie Javelinem i eksplorowanie Bastionu należą do przyjemnych rzeczy, które chce się odwiedzać ukryte zakamarki. Walka, no jak to walka takie typowe bajołar lajk mas efukt, jakby się wydawało przeciwnicy nie są takimi debilami, robią jakieś te uniki, jakieś oflankowywanie, że czasami nie wiesz co się dzieje wokół siebie, bo od wuja ich tam lata i giniesz głupio. Są też tak zwane komba, które łączysz z innymi Javelinami dzięki czemu szybciej zbijacie HP przeciwników - są skille które dają na przeciwniku status "przycisk" do rozpoczęcia komba. Póki co, dopiero mam 14 lvl i jakoś dalej gram w tego crapa, no nie ukrywam, że gatunek loot shooter leży mi dobrze. The Division 1 ograne milion godzin, tak samo dwójka, Destiny do Forsaken. Za 14.99 zł możecie pograć, dużo na tym nie tracisz, a zaskoczyć Cię może gra. Bugów i innych problemów z grą póki co nie doświadczyłem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kuźwa, jaka ta gra jest dobra :fsg:
Sam free-roaming i te wszystkie randomowe World Eventy są zayebiste. Nie wiem, czy było to od początku (w sensie takie zróżnicowanie), ale teraz nawet odpalając ot tak, bez celu, ciągle jest coś do roboty. Nadal loot do doopy, ale samo strzelanie, dynamika, rozbłyski, efekty cząsteczkowe, do tego w tak pięknie wyglądającej scenerii (serio, gierka jest prześliczna)...
No ciężko się dobrze nie bawić, bo po prostu sam gameplay jest tu strasznie miodny i rajcujący.
Po tych wszystkich poprawkach, patchach itp, wyszedł z tego naprawdę bardzo udany klon Destiny, tyle że w TPP, co mi nawet bardziej odpowiada.
Póki co stawiam mocne 8/10, ciężko się oderwać.

Odnośnik do komentarza

To całe "Story" całkiem długie jest, wciąż jeszcze nie ukończyłem - po Destiny nie spodziewałem się takiego obrotu spraw.
No i wiadomo - nie jest to poziom, do którego przyzwyczaiły nas gry BioWare, ale jak na formułę gierki źle nie jest.
Owszem, większość napotkanych postaci jest nijaka, ale kilka zapada w pamięć (Owen, Haluk, Brin, Dax), a i nawet nienajgorszy twist się napatoczył - co prawda spodziewałem się, że coś z tą postacią będzie nie tak, ale nie do tego stopnia :)

W sumie, mimo tego, że te powroty i łażenie po Fort Tarsis są męczące, to jednak fajny jest ten zamysł powrotu do bazy, zebrania sił, by znów wyruszyć na wyprawę w dzicz.

Konstrukcja misji nieskomplikowana, ale w sumie w każdym looter-shooterze tak to wygląda - wybij wszystkich, albo odpal coś, czekaj aż się uruchomi i wybij wszystkich w międzyczasie.
Ważne, że walczy się tu kapitalnie - strzelanie, specjale, combosy, do tego mobilność i ta ogólna efekciarskość - robi mi dobrze ta gierka, a tak ją kiedyś hejtowałem (choć w sumie zasłużenie, teraz jest dużo lepsza) :)

Odnośnik do komentarza

Zróżnicowane :)
 Tzn i tak każdy z nich opiera się na tym samym schemacie, ale jest tego trochę - zniszczenie powstałej bazy, otwieranie skarbca (czasówka, przelot przez bańki), włączenie zepsutego stridera, randomowy przeciwnik do ubicia (jakiś Titan np), rozpalanie ogniska... Ogólnie jest tego podobno 16, więc całkiem nieźle.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na PS4 będzie pewnie w formie aplikacji, nie wiem czy jest tam opcja ściągnięcia, ale widzę, że OST jest na Spotify https://open.spotify.com/album/6Dh6CBAsa6sDFKAeFfbGlU oraz na stronie EA https://www.ea.com/pl-pl/games/anthem/soundtrack z opcją pobrania.

Cytat

Aby uzyskać dostęp do tej strony, musisz się zalogować na swoje konto EA. Aby pobrać ścieżkę dźwiękową, musisz mieć w swojej bibliotece gier Edycję Legionu Świtu.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.