Skocz do zawartości

Dom czy mieszkanie? Dyskutujmy.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Balon napisał - koszty liczę że będą podobne utrzymania przy swoim kwadracie. Głównie z powodu tego że odchodzi czynsz który w moim przypadku przy mieszkaniu na zamkniętym osiedlu z ochroną 24h to około 700 pln na miech. Jednak srogo nie doszacowałem kosztów wykończenia XD Zakup wydawało mi się drogiego tv to pikuś przy reszcie. Roz(pipi)ały mnie koszty przygotowania np zasłon i firanek - ~od 12-17k w zależności od materiału.

Excel póki co dzielnie znosi wpisy ale za 1,5 miesiąca chyba go skasuję żeby się nie wqrwiać.

 

Co to za zasłonki xD kogoś tutaj chcą w konia zrobić, bo mu się nie chce samemu spojrzeć :reggie: poza tym kto teraz w ogóle firanki w oknach wiesza

 

Kup sobie zasłonkę w Ikei i sam sobie pomarszcz, hehe

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Byłem niechętny firankom, nie chcę chaty jak u babci. Ale projektantka mocno polecała jakiś delikatny materiał przy samym oknie w salonie. W Eurofiranach wycenili chyba 800 zł. Potem wypad do Ikei i wracamy z podobnym efektem za 30 zł, więc dej pan spokój. Za 14k to bym sobie przyburżujował TV 4K, zmiękczacz do wody i suszarkę do rąk Dyson Airblade xD

Odnośnik do komentarza

Co kto lubi. Można i bez zasłon i firan co ja się tam znam.
Anyway - kumpel w zeszłym roku kupił dom za 1,3mln i wspominał że gość od którego kupował wpakował w remont urządzenie 650k. Oczywiście wtedy to heheszki... no (pipi) teraz mu wierzę.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Ja poszedłem opcją biedacką po 90zł za paczkę 'zasłon' i mi zeszło niecałe 1000zł z karniszami. O, nawet promocja jest:

https://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/tkaniny-i-firany/zaslony-gotowe/zaslona-gotowa-zaciemniajaca-140-cm-x-260-cm-inspire,p163634,l943.html?gclid=CMbLvp7ChNUCFQhJGQodqMkIMg&gclsrc=aw.ds&dclid=CK6Q457ChNUCFQQCGQodB2IPiw

 

W sumie chciałbym zobaczyć jak wyglądają takie za 17k

Odnośnik do komentarza

Karnisze też w Ikei były za jakieś śmieszne pieniądze. Plastiki, cienkie rurki. Obojętnie jakie bo i tak mam podwieszaną belkę przy oknie, za którą chowam kable i karnisz.

A pomyśl jakie to musi być uczucie po wszystkim wytrzeć beniz w firanki za 17k :fsg:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Parkiet dębowy 1-sza klasa kosztował w całej chacie mniej niż u Ciebie firanki :obama:

 

Firanki kupiliśmy finalnie w Ikei za 30 zł jako ozdoba okna w salonie xD

Pakiet rolet dzień noc na wszystkie okna 3 k  Polecam, wspaniałe są szczególnie w słoneczny dzień.

Odnośnik do komentarza

Ale jak się robią mostki cieplne? Od nawiertów? W izolacji?

 

Zaje.bista rogówka na ostatnim zdjęciu od Coppera. Marzy mi się taka.

 

http://allegro.pl/cord-naroznik-m-z-f-s-grupa-tkanin-1-gawin-meble-i6599788583.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma-gawin#thumb/1

 

masz, tylko przestań mówić rogówka na narożnik xdd najgłupsza zmyślona nazwa jaką ostatnio widuję

 

 

3 szybowe okno z nadstawną roletą i tak zatrzyma więcej ciepła niż 2 szybowe okno na cały otwór okienny 

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Ale jak się robią mostki cieplne? Od nawiertów? W izolacji?

 

Zaje.bista rogówka na ostatnim zdjęciu od Coppera. Marzy mi się taka.

W roletach zew nadstawnych robi się tak mostki termiczne, że przez otwór gdzie masz pancerze wchodzi wiatr z zimnym powietrzem i sobie hula w domu w skrzynce, która nie licząc jakiegoś skrawka marnego styropianu nie ma żadnej izolacji. Ktoś kto wam będzie budował dom/montował okna i zaproponuje takie rozwiązanie to da sygnał, że nie ma pojęcia o obecnych wytycznych dot. budynków energooszczędnych.

Cooper nie nie zatrzymają. Co z tego że szyba będzie miała lepszy wspułczynnik Ug dając wyższe Uw dla całego okna jak z roletą nadstawną masz wiatr i zimno hulające w domu all time. Tam nic tego nie zatrzymuje. 3 szyby nie mają nic do rolety nadstawnej.

I tu nie ma co zatrzymwać tu masz zimno ciàgle w domu. Akurat w tej materii robiłem ok 10 oststnich lat (myślę że z jakimiś tam sukcesami) i nie zgodzę się z Tobą totalnie. Obecnie to nie licząc drzwi wejściowych, głowne zmory domów "energooszczędnych". Niestety jest jeszcze jak w każdej branży dużo niedoszkolonych sprzedawców/monterów co dalej proponują tak archaiczne rozwiązania.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ale czemu szpeciły? Skrzynkę obkładasz elewacją od zew. Styropian i struktura. Widać tyko pancerz. Najlepsze są żaluzje fasadowe (polecam wygooglować) ale mają dwie wady. Cena i to że przy mega mocnym wietrze automatycznie podnosi je czujka wiatru i nie chronią przed mega wichurami.

Odnośnik do komentarza

Ja wymieniałem w tym roku w mieszkaniu okna i od wschodniej strony zrobiłem nadstawne, bo w bloku inaczej się nie da i miałem znacznie cieplej zimą niż ze starymi oknami.

 

Pomijając całkowicie fakt, że jak się latem na noc zasłoni to rano jest chłodno, a nie o 9 rano szklarnia nie do wytrzymania. (po to się głównie zakłada takie rolety c'nie)

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...