Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie i powoli wychodzę z infekcji zatok (zero goraczki, za to ciągły żółty glut z nosa w ilosci 10 litrow dziennie i wykaszlenie co rano drugie tyle z oskrzeli), starszy syn złapał to w polowie mojej choroby, a od wczoraj miesieczniak zaczyna charczeć i kaszleć. Noworodka to za bardzo nie ma jak leczyć poza nebulizacją solą fizjologiczna, mam tylko nadzieję, ze się nie pogorszy bo wtedy raczej tylko szpital i leki dożylne.

Odnośnik do komentarza

BACHORY TO ZŁO!!

ZŁO ABSOLUTNE!!

WSZYSTKIE BYM JE ODDAŁ SZATANISTOM NA CZARNE MSZE, ALBO DO PRZEROBIENIA NA NAWÓZ!!

BACHORY SĄ GŁUPIE, TĘPE, OKRUTNE, MŚCIWE, BEZWZGLĘDNE, ZBĘDNE I TYM PODOBNE I TAK DALEJ!!

WON Z NIMI!!

TYLKO ANTYNATALIZM!!

  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Drogie aktywne  i bierne koguty (areka, Mejm, Figaro itd :) ), mam pytanie o NOWY ŁAD.

 

Z tego powodu, że w tym roku państwo PiS strasznie mnie szarpnęło na podatkach to czy w 2022 odzyskam coś i będzie już na 100% te 1000 zł na miesiąc za drugie dziecko poniżej 3 rż? Bardzo ważne info, bo nie wiem czy mam bookować na maj bilet do USA na mecz play off NBA :problem:

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem bedzie. Bo mialo byc od stycznia 2023 ale kutasia.rze musza ratowac przedwczesnie swoje dopska wiec raczej wejdzie to w styczniu 2022.

 

A twoje drugie ma jeszcze < 3? Czy planujesz w nowym roku machac tylkiem nad zona w celu o p t y m a l i z a c j i  p o d a t k o w e j

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.12.2021 o 19:36, Alpha Trion napisał:

Ktoś z Wawy i ma dobre hinty jak dostać sie do państwowego żłobka, bez bicia żony i zostania bezrobotnym menelem ? :)

 

jest tragicznie z miejscami, przygotowujemy sie na  2k przynajmniej na prywatny

 

Przy kazdym dziecku skladalem wniosek w ciagu 2 dni od narodzin jak tylko miałem Pesel. Starszy był prawie juz w grupie, a na koniec wszedl jakis program wyrownywania szans i przeskoczylo go kilkadziesiąt karyn. Zobaczymy jak z mlodszym będzie, pewnie skończy się prywatnym żłobkiem znowu.

 

A to 12.000 zl na kolejne dziecko między 12 a 36 rokiem życia (poza pincet+) to jakis niezrozumiały dla mnie absurd (ale prezio chyba podpisal juz, wiec pewniak). Nie dość, ze dużo osob nie skorzysta bo k a s z o j a d im właśnie przerósł widełki wiekowe, to w sumie jest to kompletnie z dupy benefit (domyslam się, ze ma to pokryć żłobek, ale na tym się nie kończą wydatki na opiekę). Ja się zalapie jak młody skonczy rok i wezmę 1000x12 (zamiast 500x24) zanim sie z tego wycofają, ale obliczylem, ze dokladnie tyle samo stracę na nowym wale :)

 

Odnośnik do komentarza

Za to rodziny czterodzietne nie będą mialy PITu w ogóle do jakiejś tam wysokości zarobkow (powyzej dopiero leci kwota wolna 30k i potem próg pierwszy).

 

Patusom i tak to nic nie da, bo pojęcie "pita" jedynie znają z kebabowni (przy minimalnej krajowej i tak podatku nie zapłacą chyba przy tej nowej kwocie wolnej), a znam kilka rodzin wielodzietnych, w których rodzice normalnie pracują, cisną dobre zarobki plus wychowuja dzieci. Za taką "postawe" obywatelska, że przyczyniaja sie zarówno do rozwoju gospodarki jak i dostarczają przyszlych płatników mojej emerytury, to w sumie sensowny benefit.

Odnośnik do komentarza

Niestety

 

Za trzy miesiące rodzice będą mogli wnioskować o przyznanie rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO). Wsparcie będzie przysługiwać na drugie i kolejne dziecko, które skończyło pierwszy rok życia.
Wprowadzenie nowego świadczenia dla osób wychowujących dzieci przewiduje ustawa o RKO, którą w piątek przyjął Sejm. Jego uzyskanie nie będzie uzależnione od kryterium dochodowego, ale nie oznacza to, że będzie przysługiwać bez żadnych warunków. Najważniejszy to wiek dziecka, bo pieniądze będą przyznawane, gdy będzie między 13. a 36. miesiącem życia. Pomoc finansowa będzie wypłacana na drugie i kolejne dziecko w rodzinie spełniające to kryterium wieku. Świadczenie będzie wynosić 12 tys. zł, ale rodzic będzie mógł zdecydować, czy będzie chciał je otrzymywać przez dwa lata w wysokości po 500 zł miesięcznie, czy przez rok w kwocie 1000 zł. „
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...