Skocz do zawartości

Owlboy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Owlboy to piękna gra, na Switcha z bata będzie jedną z najlepszych (pomijając oczywistów faworytów od N) i jeśli będzie kosztować 20 ojraków, to skończy na szczycie list tak jak Shovel Knight czy Stardew Valley. Ale pewnie będzie kosztować 30. Nadal, Switch wydaje się idealny dla gry, jak dla wyżej wymienionych.

 

 


Nie wiem, czy termin "Metroidvania" wśród koneserów grania dotyczy już po prostu wszystkich gier z widokiem z boku, ale tak naprawdę Owlboy to dość specyficzna mieszanka. Trochę można czasami pozwiedzać plansze, ale rozgrywka jest kierowana bardziej liniową historią, niż poznawanym dowolnie światem. Trochę tu platformówki, rozumianej tak jak za czasów Mega Drive'a i GameBoya - raczej narracyjnie niż technicznie, trochę pachnie Zeldami, zwłaszcza tymi z GBC. A nawet różnych części Final Fantasy. Ot, widać że twórcy najpierw mieli pewną historię i styl w głowie, a potem dopiero dobrali wykonanie element po elemencie, niekoniecznie czerpiąc tylko z innych gierek video.

 

Dlatego dziwię się niektórym opiniom, to prawie jakby porównywać Zeldę tylko do hack n slashy, albo Psychonauts do Super Meat Boya (albo mówić że Shantae to średnia platformówka z nieciekawym designem poziomów, czy jak to było). Jak dla mnie, to nie do końca opisuje tę grę.

Sedno jest wybitne, niestety sam efekt finalny w postaci wielu godzin gry jest nieco nierówny.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra gra, ale nie ma aż tyle miodu jak początkowo sądziłem. Nasz ludek jest responsywny, ale tak... nijako. Nie umiałem znaleźć w tym jego skakaniu jakiejś szczególnej przyjemności, nie ma też specjalnie o czym gadać w temacie platformówkowych walorów Owlboya. Piękna oprawa AV przysłania sporo braków w początkowej fazie, ale na dłuższą metę jakoś nie miałem motywacji dograć do końca. Metroidvania to chyba za dużo powiedziane w tym wypadku, a jeżeli już, to moim zdaniem słaby przedstawiciel, pozbawiony kilku kluczowych elementów.

Odnośnik do komentarza

Platformówka też to raczej nie jest bo zamiast skakać głównie w tej grze latamy i strzelamy.

Mi się Owlboy bardzo podobał mimo słabej pierwszej połowy lokacje i bossowie w drugiej części gry nadrabiają wszystko z nawiązką. Nawet historia wiejąca z początku sztampą robi się intrygująca kiedy klimacik się zagęszcza. Fajnie ze wychodzi na konsole polecam warto się zainteresować a na switchu pewnie sprzeda się lepiej niż na steam ;)

Platformówka też to raczej nie jest bo zamiast skakać głównie w tej grze latamy i strzelamy.

Mi się Owlboy bardzo podobał mimo słabej pierwszej połowy lokacje i bossowie w drugiej części gry nadrabiają wszystko z nawiązką. Nawet historia wiejąca z początku sztampą robi się intrygująca kiedy klimacik się zagęszcza. Fajnie ze wychodzi na konsole polecam warto się zainteresować a na switchu pewnie sprzeda się lepiej niż na steam ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem w pudle na PS4 (edycję standardową za stówkę, nie wydałbym 250 zł na typowego indyka, mimo, że edycja kolekcjonerska jest naprawdę fajna) i gra mnie wciągnęła. Jest w niej coś, co przypomina mi klimat starych gier z lat 90. Podoba mi się to, że nie prowadzi za rękę, a zrobienie platyny nie wydaje się wcale takie łatwe i wymaga trochę zaparcia w poszukiwaniu wszystkich monet, jak również powrotu do wcześniejszych lokacji gdy już zdobędziemy możliwość usunięcia określonych przeszkód.  Bardzo fajne połączenie kilku gatunków, piekne pixel arty, bardzo dobrze dobrana, nastrojowa muzyka. Gra mnie oczarowała.

Odnośnik do komentarza

Zdenerwowałem się, czekam na kuriera z limitką, zaglądam na Ultimę, a tam premiera 31.08 (miało być 13 w piątek). WTF?! Poyebało wydawcę, tak stara gierka i nie dość że na PS4 ostatnia to jeszcze teraz ta obsuwa z limitką. No i teraz początek września to będzie jakaś masakra - Owlboy, Dragon Quest, Spider-man i Tomb Raider. Jak żyć :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Nie kupuj, fatalna gra. Przereklamowana. Trzeba zaciskać zęby, żeby skończyć. Grafika i muzyka są bardzo ok, ale gameplayowo straszna sraka. Do tego polskie tłumaczenie na Switchu to tragedia, przypomina czasy ruskich tłumaczeń pirackich gier ze Stadionu Dziesięciolecia. Polskie fonty to dramat, a samo tłumaczenie sztywne i czuć, że koślawe.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, steve napisał:

Super. Chcę sobie kupić tą grę w pudełku - może nawet pokuszę się na limitkę, ale wolałem się upewnić. Pytałem kilka osób które sprzedają ten tytuł na allegro, ale nikt z nich nie potrafił mi odpowiedzieć :(

A na którą platformę posiadasz ten tytuł ?

Pudełko na switcha mam. Ale gierka bez kitu słaba. Nawet nie skończyłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...