Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakie mecze najbardziej czekacie oprócz spotkań poljaków? W sumie rozkład grup jest taki a nie inny + brak Holandii, Włochów czy Chile powoduje że na pierwszy rzut oka w fazie grupowej jest mniej takich z góry hitowych meczów jak choćby 4 lata temu. Mimo wszystko na drugi dzień jest Portugalia - Hiszpania, a w ostatniej kolejce najbardziej wyczekiwany przeze mnie mecz czyli Anglia - Belgia :banderas:

 

Egipt - Urugwaj też może być wspaniałe, a Argentyna - Nigeria już trzeci raz z rzędu będzie na mundialu, pamiętam 8 lat temu jak u babci oglądałem i Heinze z główki po rożnym zaje.bał :fsg:

 

dawać już ten mundial

Odnośnik do komentarza

Odwołano sparing Izrael - Argentyna ze względu bezpieczeństwa, grożono kadrze argentyńskie. Poza tym Messi jeszcze dodał na twitterze, że bardzo mu zal palestyńskich dzieci mordowanych przez Żydów. Efekt jest taki, że żydzi chcą wykluczyć Argentynę z mistrzostw.

https://www.msn.com/pl-pl/sport/mistrzostwa-swiata/polityczne-rozgrywki-w-piłce-nożnej-izrael-chce-wyrzucenia-argentyny-z-mundialu/ar-AAyonjA?li=BBr5PkT

 

 

Odnośnik do komentarza

Taktyka się rozwinęła i dużo ekip będzie grać na zasadzie "mamy większe szanse wygrać, zabijając mecz, więc zabijmy". Krycie indywidualne, trzymanie kształtu, mało pionowej dynamiki. Od tego, ile im kontr wyjdzie, będzie zależeć, czy te mecze będą ciekawe. Sporo może też zależeć od np. błędów bramkarskich. Ogólnie, to futbol reprezentacyjny - Random 2018.

 

"Polska" grupa należy do najciekawszych, zdecydowanie. Ani jednej ekipy, której by się trzeba bać. Ale też nikogo, kto by się zadowolił defensywą. Obstawianie dowolnego wyniku to jak rzut monetą. Senegal to jeden z bardziej nieprzewidywalnych "czarnych koni". (Innym jest np. Maroko, ale chyba nie spodziewam się po nich ofensywnej gry).

 

 

 

Dobry poziom, to moje oczekiwanie na takie mecze jak: Niemcy-Meksyk, Portugalia-Hiszpania, Francja-Peru (i może Dania z nimi), Argentyna-Chorwacja (powiedzmy...), Brazylia-Szwajcaria... na pierwszy rzut głównie te. Serbia i Szwecja to przykłady ekip "ciekawe co pokażą". Na skraju jest np. Tunezja, raczej będą się bronić z mocnymi, ale kto wie.

 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, c0ŕ napisał:

Na jakie mecze najbardziej czekacie oprócz spotkań poljaków? W sumie rozkład grup jest taki a nie inny + brak Holandii, Włochów czy Chile powoduje że na pierwszy rzut oka w fazie grupowej jest mniej takich z góry hitowych meczów jak choćby 4 lata temu. Mimo wszystko na drugi dzień jest Portugalia - Hiszpania, a w ostatniej kolejce najbardziej wyczekiwany przeze mnie mecz czyli Anglia - Belgia :banderas:

 

Egipt - Urugwaj też może być wspaniałe, a Argentyna - Nigeria już trzeci raz z rzędu będzie na mundialu, pamiętam 8 lat temu jak u babci oglądałem i Heinze z główki po rożnym zaje.bał :fsg:

 

dawać już ten mundial

 Chorwacja - Nigeria, Argentyna - Nigeria, Argentyna- Chorwacja, Dania - Francja, Serbia - Brazylia, Meksyk- Szwecja. Strasznie brakuje Wloch, Holandii, Chile, USA. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ruszyła McFantasy world cup.

Summon @Royal, @Welna. Innym też pozwalam grać. Reszta może grać w drewnianego typera.

 

Zasady mniej więcej takie same jak w FPL. Zauważyłem tylko, że reguła kapitana jest jak w fantasy lidze mistrzów, czyli możemy zmieniać kapitana dowolnie w czasie trwającej kolejki. Np, przed startem kolejki ustawiamy na C Cavaniego, który strzela bramke i ma asyste w meczu z Egiptem. ALE w składzie mamy też Roberta Lewandowskiego. Kolega w pracy cały tydzień mówi, że Lewy roz(pipi)ie system, więc przed samym meczem z Senegalem mieknie nam moszna i zmieniamy kapitana na polskiego snajpera. Lewy w 62 minucie dostaje czerwo + kontuzje przepony i kciuka za zbytnie gestykulowanie dotyczące ułomności sędziego. Nie mamy możliwości powrotu do kapitana Cavaniego, a na nasze konto w McFantasy dostajemy -645747457 punktów. Wyrzucony telewizor z parteru naszego mieszkania nie rozwiązuje problemu. Następnego dnia w pracy musimy słuchać przez cały dzień tekstów tego samego kolegi jaki to Lewy jest z(pipi)any i Milik napewno nam wygra następny mecz.

 

Jakieś czipsy też są.

Reszta zasad na oficjalnej stronie.

 

fantasy.fifa.com

 

 

Kod do jedynej słusznej ligii:

 

 

CJ45D5GH

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Osobiscie licze, ze druzynowe przecietnactwo (vel Polska reprezentacja) przegra z geniuszem najwiekszej sily w futbolu czyli indywidualnosci. Juz mecze grupowe powinny odstawic przecietniakow od druzyn klasowych ale prawdziwa eksplozja indywidualnosci bedzie w meczach fazy pucharowej. Nie bedzie istotna juz tak kulawa taktyka z 8 nieporadnymi ludzmi w obronie i pomocy tylko wiecej pola manewru beda mieli napastnicy, ktorzy w klasowych zespolach beda odciazani od zasad defensywnych.

Odnośnik do komentarza

Do mundialu został jeszcze w sumie jeden dzień, więc w ramach hajpu wrzucam (nie pamiętam czy kiedyś już wrzucałem) moje arcydzieło - filmik z najładniejszymi golami z mistrzostw świata 2010, który stworzyłem na drugi dzień po finale.

 

 

Ten montaż, windows movie maker to był mój konik :banderas: Pomyśleć że już 8 lat od tego czasu minęło, uleciało trochę skilla pewnie.

 

W ogóle fajny to był mundial, wiele osób narzeka na wuwuzele i że był nudny, ale ja tam zaje,biste mam z nim wspomnienia. Sporo kontrowersji, trochę beki (stary ćpun Maradona dostający oklep 0-4 od niemiaszków :fsg:), ośmiornica typująca wyniki no i Hiszpania w swoim prime time.

 

ale kiedyś było, ale było

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najbardziej z tego mundialu zapadla mi w pamieci bramkarska interwencja Suareza chyba w 120min, przestrzelony karny Gyana i ostatecznie w karnych Urugwaj pyka Ghane i idzie dalej :banderas:

 

Pamietam ze wtedy jakos przed mundialem ojciec wzial z nc+ multirooma i mialem dekoder w swoim pokoju no i rodzice w salonie swoj dekoder 'glowny'. To byla jakas chyba jedna z pierwszych wersji tego urzadzenia bo ja na tym pobocznym musialem wyciagac karte, isc z ta karta do tego dekodera glownego, wciskac guzik i przez chwile ladowac i dopiero dzialalo, z tym ze to dzialalo chyba na 6 czy 8h i trzeba bylo powtarzac. I taki zajarany bylem tymi karnymi i przed ostatnim karnym oczywiscie pierd olnelo, jak polecialem to zaladowac i wrocilem to bylo po karnych ;(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...