Skocz do zawartości

Battlefield V


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam prośbę, aby ktoś opisał różnicę w zabawie między betą i full wersją. Chodzi mi konkretnie o zabawie na PS4, bo na PC to nawet w BF1 mi się nieźle grało. Jak działają serwery i jak jest z klatkami? Czy są spadki, jeśli tak, czy duże, czy na niektórych mapach, czy też może w niektórych miejscach. Dodam, że kiedyś mnóstwo grałem w BF-y (za najlepszego uważam Bad Company 2 i potem BF 4), niestety BF1 mi się średnio podobał. Recenzje tego są pozytywne, ale wszystkie praktycznie dotyczą wersji PC, a mnie interesuje konsola. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Slyszycie te strzelające korki od szampana w siedzibie EA? Ja też nie xD

UK większość nowości Aaa z automatu ląduje na pierwszym miejscu, a tutaj proszę. Zobaczycie te DLC jak świnia niebo. Tfu EA. 

 

Dokładne wyniki sprzedaży z UK: 

  1. FIFA 19 (5 - miejsce z poprzedniego tygodnia)
  2. Call of Duty: Black Ops 4 (7)
  3. Red Dead Redemption 2 (2)
  4. Battlefield V (nowość)
  5. Forza Horizon 4 (11)
  6. Spider-Man (13)
  7. Fallout 76 (3)
  8. Pokémon Let's Go Pikachu (4)
  9. Spyro Reignited Trilogy (1)
  10. Mario Kart 8: Deluxe (9)
Odnośnik do komentarza

Myślę że cyfrowe kopie mocno to nadrabiają, ale nie ma danych

@chris85 tu się chyba sytuacja z SW BF2 raczej nie powtórzy. Tam z(pipi)ali mikrotransakcje i ludzie odwrócili się od tytułu. Przy BFV był straszny i zasłużony hejt przed premierą, ale sama gra okazała się zadziwiająco dobra. Mimo glitchy i lichej zawartości na start, sądzę że może być tylko lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra jest naprawdę dobra, mimo słabej zawartości. Ostatnie dni spędziłem z tą grą i nie mam na co narzekać. Jeśli uzupełnią zawartość i za rok zobaczymy kompletną grę to inwestycja w postaci 230 zł na 2 lata to dobrze wydane pieniądze ;) Jeśli oczywiście nowa zawartość będzie mnie trzymać przy sobie :D

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

Myślę że cyfrowe kopie mocno to nadrabiają, ale nie ma danych

@chris85 tu się chyba sytuacja z SW BF2 raczej nie powtórzy. Tam z(pipi)ali mikrotransakcje i ludzie odwrócili się od tytułu. Przy BFV był straszny i zasłużony hejt przed premierą, ale sama gra okazała się zadziwiająco dobra. Mimo glitchy i lichej zawartości na start, sądzę że może być tylko lepiej.

Kopie cyfrowe to uratują może edycję na PC,bo na konsole nie są one aż tak popularne.Co do postu ziela dodam że ponoć BfV nie osiągnął połowy sprzedaży Hardline.Ale jak szef EA napisał że jak wam się nie podoba to nie kupujcie,to ludzie nie kupili ;) Podoba mi się takie podejście,tak jak w Paryżu,wacha podrożała do 1,68 euro a oni leją się z policją,w Polsce prawie 6 zeta a nasi na necie się zgadują na nie tankowanie w jeden dzień :D

Odnośnik do komentarza
Tego chcieliśmy i mnie się ta sytuacja podoba.  
We Francji problemem jest Macron a cena paliwa to tylko pretekst.
Przecież ten mały knypek nawet za wjazd do miast chciał opłatę wprowadzić ale wracając do gry tyle lat człowiek brał grę na premierę i to nawet zaciskając zęby po premierze BF4 gdzie to był po prostu bug festiwal. Jak ktoś będzie miał info o dobrej cenie na Pc to czekam na info
Odnośnik do komentarza

Szkoda że ostatnie tutaj posty to jaranie się że BFV nie jest hitem na miarę dekady... Nie jestem specem w BF-ach ale od Bad Company 2 gram we wszystkie po kolei i tylko w multi. V jest naprawde dobre w multi. Mapy są cholernie ciekawie. Gra drużynowa wynagradza. Graficznie mi się bardzo podoba. Jestem na TAK. 

 

Ostatnio były inne killery takie jak RDR 2 (nie grałem i nie zagram ale podobno dobra gra) i jak po tygodniu piszecie o sprzedaży i to ma być wyznacznik to widze że na kupowanie mielonego w Biedronce też znajdziecie statystyki żeby go ocenić. 

 

Dałem 300 PLN (minus słuchawki z zestawu) i nie żałuje ani grosza a nadal oglądam złotówke z dwóch stron i nie rozwalam kasy. 

 

Albo strzelać w BF V albo wyjazd z tematu i idzcie na COD-a który wygląda  - TAK SAMO. 

 

 

Edytowane przez ListuniO
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok fajnie że tobie się dobrze gra tylko jeśli osoby które narzekają pójdą z tego tematu jak radzisz to kto tu będzie pisał ? Nawet osobom którym gra się podoba mają nie wiele do powiedzenia w tym dziale.
Eh gdzie te czasy dyskusji o balansie broni , map itp. gdyby nie narzekania i rozmowy o sprzedaży a raczej jej braku miałbyś jeden post na tydzień lub rzadziej .Ja tam wolę poczytać także o narzekaniach a nie takie słodkie (pipi)enie jakie widzę na Twitterze gdzie trole tylko napierdalaja jaka gra jest cudowna .

Odnośnik do komentarza

Ja z chęcią się mogę podzielić moimi spostrzeżeniami (ponownie), ale nie wiem, komu by się chciało to czytać :reggie: ?

Po zrobieniu max levelu, już jakiś czas temu (ktoś w ogóle testował progresje w Dice, bo chyba nie) jakieś tam zdanie sobie wyrobiłem.

 

Klasy wg siły ognia i użyteczności ustawił bym w takiej kolejności:

  1. Wsparcie (kilka rodzajów broni jak lmg, mmg i strzelby) plus miny i dymne czynią z niej wg mnie bardzo silną i uniwersalną klasę. Startowe KE7 to kosa, którą kontroluję się z łatwością nawet na dalekim dystansie. Porównałbym ją de Hellrigera z BF1. Dzięki Bogu, że nie ma więcej pocisków. Przy okazji, zdaję się że tej broni najczęściej towarzyszy błąd, związany z TTD (kiedy wszystkie obrażenia są "dostarczone" jak by w jednym pakiecie i odnosimy wrażenie, że zginęliśmy w ułamku sekundy). Pozostałe bronie są też imo bardzo dobre. Lewis czy FG 42 zostawiają bardzo dobre wrażenie. M30 i jej alternatywny ogień (one shot kill jeśli trafimy w głowę) to fajna zabawka, która daje dużo frajdy. Zostają też MMG jak MG32 czy MG42. Przy nich, trzeba już znać mapę i drogi, którymi poruszają się przeciwnicy, bo one wymagają rozstawienia dwójnogu. Co czyni tę karabiny, mocno sytuacyjną opcje, nie na każdą okazje. Ale boziu, MG42 na 4 levelu z 250 pociskami, rozszarpie wszystko w sekundę.
  2. Szturmowiec (SLRy i AR) + rakietnica + dynamit to kolejna opcja, która stoi w moim przekonaniu prawie tak samo wysoko jak żołnierz wsparcia. Ponownie, startowa bron Sturmgewerh  1-5 to świetna broń na bliski i średni dystans. Inne z tej klasy jak np M1907, która opróżnia magazynek w mgnieniu oka, czy osławiony STG to równie dobre, jak nie lepsze opcje do wyboru. Na dalszy dystans M1A1 to moja ulubiona broń. Ogień jest tak celny że nie raz i dwa, można spokojnie stanąć w szranki ze snajperami. 
  3. Medyk (SMG) to klasa która wg mnie najbardziej ucierpiała. Klasa, stworzona do walki na extremalnie krótkich dystansach, nie jest nawet w tym średnia. Praktycznie wszystkie bronie, są zbyt podobne do siebie i wymagają dobrego ustawienia się. W innym wypadku, szansa na wygranie 1vs1 jest cholernie trudna, chyba że trafimy mniej ogarniętego gracza. Bronie jak Suomi (chyba coś koło 900rpm, już nie pamietam) albo Tommy Gun mają racje bytu na mapach jak np Spustoszenie, Fjel  czy Rotterdam. Na innych też mogą być użyteczne, ale musimy uważnie wybierać gdzie atakujemy (Aerodorm C lub D, Arras E itp) i lepiej skupić się na lokacjach, gdzie krótki dystans starcia jest wymuszony. Inne bronie, no cóż, moim faworytem jest EMP. Ma dość wysoką szybkostrzelność i celność z biodra czy w ADSie.
  4. Snajpera zostawiłem na koniec. Dlatego że snajpienie nie jest już tak zdałnione jak w jedynce i wymaga skilla, a to nie coś co każdy ma. Tutaj z broni faworyt wg mnie jest jeden i jest to Gewehr 95, którym gra się zupełnie inaczej niż w BF1. Największym atutem tej klasy jest spotowanie, które jak na złość, nie jest jakoś popularne. Widziałęm graczy, którzy nie zabili nikogo w czasie gry, a samym spotowaniem zajmowali pierwsze miejsce na koniec meczu. Nie chcę pisać więcej, bo to jedyna klasa, której jeszcze nie zmaksowałem (15 level here)

 

Kilka rzeczy, które mnie wkurzają to głównie, sposób w jaki zdobywa się flagi w podboju. A dokładnie moment, kiedy wejdzie w życie boost dla przegrywającej drużyny. Często mecze są wyrównane, ale z powodów znanych tylko Dice, drużyna, która przegrywa, zdobywa flagi w powiedzmy 5-8 sekund, gdy drugiej stronie zajmuje to 15-20 sekund. Efekt łatwo sobie wyobrazić. Jest wynik 100-95 mamy większość flag i zdaję się że kontrolujemy grę. Gdy nagle w pół minuty zostajemy z jedna flagą i wynik zmienia sie na 25-50 i żegnaj zwycięstwo. Na szczęście Dice już zapowiedziało zmianę w nowym patchu.

 

Kolejna rzecz to Grand Operations. Które są Grand tylko z nazwy. Tak upośledzonego trybu gry to nie widziałem już dawno. Najgłupsze w nim jest to, że dwa pierwsze dni, nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Możemy je przegrać a i tak liczy sie tylko dzień trzeci. Po (pipi) to w ogóle było robić, to jest poza moim zrozumieniem. Mimo że nie byłem ich wielkim fanem w BF1 to jednak w tamtej postaci ten tryb miał sens. teraz to połowa graczy w ogóle nie wie co się dzieje.

 

Wkurza też to że w momencie jak zmaksujemy level, tracimy nagle dostęp do waluty, dzięki której rozwijamy broń. Są niby zadania, ale dają one szczątkowe ich ilości. Liczę że i to się zmieni

 

Samoloty!!!! Taki Ju-88 to (pipi)any skandal. Jak to przeszło do gry, to też nie ogarniam.

 

Co do rozgrywki to tu już jednak gra lśni wg mnie. Mechanika odrzutu jest świetna i można się nauczyć każdej broni. Skill gap jest wyraźny i gra nagradza dobrych graczy. Mapy w większości są zaprojektowane dość dobrze. Dzięki braku spotowania, flankowanie, ataki od tyłu to norma.

 

Anyway bo się zrobił post, tak długi że Mędrek by takiego nie napisał, tak że wystarczy.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 5
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

I jeszcze przywłaszczające sobie temat o BFV ;) Po to jest ten temat by pisać wszystko o BFV,a jeżeli po tygodniu sprzedaje się mega choojowo to jest to spory znak,bo albo nie grałem po 1200 h w Bf3 i Bf4,ale pierwszy tydzień jest najważniejszy bo wtedy rzucają się fani.Ja jechałem na urwanie jajek do Gdańska na premierę BC2(to był piątek),wpadając do sklepu na 5 min przed zamknięcie bo nie wytrzymałbym weekendu bez gry.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Be_ napisał:

Aha xD 

 

czyli nic dziwnego, że EA tak doi frajerów wypuszczając pólprodukt skoro i tak znajdą się patologiczne jednostki broniące tego. 

 

Aha...

 

Chłopcze nie używaj słów których znaczenia nie specjalnie rozumiesz. To raz. 

 

Dwa to to że jak wchodzę do tematu o grze to chce poczytać o jej wadach i zaletach (np. post El Locko Choko).

 

Średnio mnie obchodzi spust chłopka że gra się słabo sprzedaje. Albo że mało kto w to gra bo jak na razie serwery ciągle full a filmy na YT np. z Epic Moments pojawiają się co godzine. 

 

Bardziej kojarzysz mi się z gościem który mówi "Plastikowa laska" a później puka jajo patrząc na taką w internecie... Może to troche trudne ale wierzę że zrozumiesz przesłanie. 

 

Dlatego proszę o wyjazd z tematu jak Cie nie interesuje gra. 

 

 

3 godziny temu, Litwin81 napisał:

I jeszcze przywłaszczające sobie temat o BFV ;) Po to jest ten temat by pisać wszystko o BFV,a jeżeli po tygodniu sprzedaje się mega choojowo to jest to spory znak,bo albo nie grałem po 1200 h w Bf3 i Bf4,ale pierwszy tydzień jest najważniejszy bo wtedy rzucają się fani.Ja jechałem na urwanie jajek do Gdańska na premierę BC2(to był piątek),wpadając do sklepu na 5 min przed zamknięcie bo nie wytrzymałbym weekendu bez gry.

 

Nic nie przywłaszczam. Po prostu - jak wyżej. 

  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...