Skocz do zawartości

Co w branży piszczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Może to wynika z tego, że Kojima jest niezależnym developerem(z największym nazwiskiem w branży) i sobie pewne rzeczy mógł wynegocjować.

Taki Cage mógł sobie na to pozwolić dopiero po przejściu na swoje, czy tam pod skrzydła  Chińczyków. Chociaż dziwne, że HR,BTS i Detroit nadal nie są multiplatformami. Może w przyszłym roku, ewentualnie są dogadani, że nie może wyjść poza PC.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, SlimShady napisał:

Odnosiłem się w głównej mierze do abonamentu. Gry od Sony zbyt dobrze sobie radzą, żeby torpedować je takimi pomysłami.

 

to że gra będzie dostępna na innych platfromach, będzie można ją ograć w abonamencie i zagra w nią więcej ludzi to "orpedowanie"? Serio odnosze wrażenie że za bardzo martwisz się o pieniądze zarabiane przez ukochaną korporacje, na twoim miejscu cieszyłbym się że więcej osób zagra i pozna te gry. Twórcy też pewnie wolą kiedy ich gra staje się popularna i uznana  w szerszym gronie. Nie wiem co w tym krótkowzrocznego.

 

Przemilcze też personalny wywód skierowany do mojej osoby nie wnoszący nic do dyskusji bo jest nie na temat.  Nie wiem też po co miałbym się pytać o cokolwiek pytać forumowych sprzedawców pudełek, wybacz ale bardziej wierze obiektywnym danym i analitykom.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że twórca chce żeby ich tytuł ogralo jak najwięcej osób. Jednak dla Sony, Nintendo czy MS najważniejsze jest trzymanie jak najwięcej osób w swoim systemie. Dla MS to obecnie jest Xbox + Windows może niedługo chmura. Sony i Nintendo mają mniejsze pole do popisu dlatego dbają o status eksa bo mają najwięcej do stracenia wydając swoje gry na inne platformy. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Ukukuki napisał:

Death Stranding to first party? 

 

Co do abonamentu MS to wiadomo, że to jest pokłosie słabej sprzedaży Xboxa i ich gier. Tak samo jak wydawanie swoich eksow na PC. Za czasów 360 nawet nie myśleli żeby wydawać Halo czy GoW na PC. 

 

Sony i Nintendo mają milionową sprzedaż każdego swojego tytułu Aaa i dla nich nie ma sensu pakować tego w abonament na premierę. Sytuacja może się zmienić jeśli pomysł MS chwyci i zacznie sprzedawać ich konsolę, usługi i zarabiać na siebie. 

Nie myśleli, ale wydali Gearsy na PC.

 

Co do abonamentu u Microsoftu, na pewno jest to naprawa wizerunku i uatrakcyjnienie oferty, ale także jest to budowanie bazy klientów na przyszłą generację, wszystkie te promocje na GamePass za pół darmo czy kompletną darmochę sprawia, że ludzie na pewno sięgną po następcę One, tak mi się wydaje. Mnie to bardzo zachęciło i raczej na pewno sięgnę po Scarlett.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MYSZa7 napisał:

Nie myśleli, ale wydali Gearsy na PC.

 

Ale dopiero za czasów One. 

 

Sam abonament jest w obecnej sytuacji mega korzystny i sam z niego korzystam na PC. Jednak nie wierzę, że docelowa cena zarabiającego na siebie abonamentu będzie atrakcyjna dla osób takich jak ja które odgrywają góra jeden większy tytuł miesięcznie. Plus braki gier AAA innych producentów na premierę. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

Ale dopiero za czasów One. 

No nie, pierwsze Gearsy mam oryginalne w pudełeczku jeszcze z czasów takiego potworka jak Games for Windows Live.

 

Ba, nawet polacy z People Can Fly pod przywództwem Chmielarza portowali jedynkę na PC.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

to że gra będzie dostępna na innych platfromach, będzie można ją ograć w abonamencie i zagra w nią więcej ludzi to "orpedowanie"? Serio odnosze wrażenie że za bardzo martwisz się o pieniądze zarabiane przez ukochaną korporacje, na twoim miejscu cieszyłbym się że więcej osób zagra i pozna te gry. Twórcy też pewnie wolą kiedy ich gra staje się popularna i uznana  w szerszym gronie. Nie wiem co w tym krótkowzrocznego.

 

Przemilcze też personalny wywód skierowany do mojej osoby nie wnoszący nic do dyskusji bo jest nie na temat.  Nie wiem też po co miałbym się pytać o cokolwiek pytać forumowych sprzedawców pudełek, wybacz ale bardziej wierze obiektywnym danym i analitykom.

 

 

 

Torpedowanie sprzedaży, w momencie, gdy te gry zarabiają wystarczająco dużo. Korporacja musi zarabiać, inaczej będę dostawać gry, których nie chcę(albo tych gier nie będzie wcale) albo będą wykastrowane/zarażone wirtualnym kasynem/wydawane w epizodach.

Tak, dobro korporacji jest dla mnie ważniejsze niż to, że ktoś tam sobie zagra(jaki mam w tym niby interes?). Ludzie kupili Boga Wojny? Dostanę dokokszonego Boga Wojny 2. Kupili Spajderka? Dostaną Spajderka 2 albo Venoma. Kupili Death Stranding, może Kojima zrobi duchowego następcę P.T.(co jest moim marzeniem). The Last of Us Part 2 okaże się sztosem?Pewnie mogę liczyć na świetną trylogię. 

Mam uwierzyć, że jeśli wrzucą te wszystkie gry za 4 zł w dniu premiery, to korporacja będzie lepiej sobie radzić i będą mieć więcej funduszy na coraz lepsze gry? Najważniejsze, że Zenek z Bytomia, co grał na Amidze, będzie mógł zagrać za paczkę czipsów. Jak się raduje moje serce.

 

Najwyraźniej nie masz pojęcia o tym biznesie z innej perspektywy niż przeciętny gracz czytający np. wypociny Michaela Pachtera, obiektywnego analityka. Porównaj sobie swoje wyśmienite dane ze sprzedażą na innych konsolach i wyciągnij wnioski, to naprawdę nie jest fizyka kwantowa.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gearsy 1 wyszły na PC w czasach 360, podobnie Halo 1 i 2 i wiele wiele innych Microsoftowych gier. od niepamiętnych czasów

 

Różnica teraz jest taka że wreszcie się nie czają z tymi portami i zaczęli normalnie wspierać swoją drugą platforme - Windowsa. Ja jako gracz głownie konsolowy nic na tym nie tracę, a szczerze mówiąc nawet mi się podoba bo sam coraz częściej patrze w kierunku pcta

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

Torpedowanie sprzedaży, w momencie, gdy te gry zarabiają wystarczająco dużo. Korporacja musi zarabiać, inaczej będę dostawać gry, których nie chcę(albo tych gier nie będzie wcale) albo będą wykastrowane/zarażone wirtualnym kasynem/wydawane w epizodach

ale  mówisz o jakiś konkretnych przykładach wykastrowanych gier/zarażonych wirtualnym kasynem czy wydawanych w epizodach czy to tylko jakieś twoje wizualizacje?

 

Jak na razie to fakty są takie , że Gearsy 5 czy Forza Horizon 4 miały więcej zawartości niż poprzednie części mimo że były dostępne w Gamepassie za słynne "4 zł". Outer Worlds podobnie, jedna z najelpiej ocenianych gier tego roku i rpg na dziesiątki godzin. Porównując to do np. tegorocznej oferty Sony z Death Stranding, Medievilem, Concrete Genie i Days Gone nie widze aby te gry odstwały jakością czy zawartością, wręcz przeciwnie

 

Ale wiesz co, zdradze ci sekret, jeżeli chcesz wspierać branże w tradycyjny sposób to wciąż możesz kupić pudełko lub wersje cyfrową nikt ci nie broni. Serio czasami mam wrażenie oferta gamepassa jest tak dobra, że jego przeciwnicy muszą sobie wizualizować jego wady.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

ale  mówisz o jakiś konkretnych przykładach wykastrowanych gier/zarażonych wirtualnym kasynem czy wydawanych w epizodach czy to tylko jakieś twoje wizualizacje?

 

Jak na razie to fakty są takie , że Gearsy 5 czy Forza Horizon 4 miały więcej zawartości niż poprzednie części mimo że były dostępne w Gamepassie za słynne "4 zł". Outer Worlds podobnie, jedna z najelpiej ocenianych gier tego roku i rpg na dziesiątki godzin. Porównując to do np. tegorocznej oferty Sony z Death Stranding, Medievilem, Concrete Genie i Days Gone nie widze aby te gry odstwały jakością czy zawartością, wręcz przeciwnie

 

Ale wiesz co, zdradze ci sekret, jeżeli chcesz wspierać branże w tradycyjny sposób to wciąż możesz kupić pudełko lub wersje cyfrową nikt ci nie broni. Serio czasami mam wrażenie oferta gamepassa jest tak dobra, że jego przeciwnicy muszą sobie wizualizować jego wady.

Mówisz o takiej zawartośći jak brak singla na premierę w piracikach, brak tradycyjnego, fajnego singla jak w pierwszej Forzy, czy zabugowanych Gearsach ze średnio działającym multi. To takie rarytasy tam macie?.

 

Outer Worlds zostało już wyjaśnione, nawet przez fanów 500 plus, niby fajne, ale ostatecznie nie bardzo(RPG sprzed 10-15 lat). Jak dają do płatków śniadaniowych, to może być. Poczytaj temat obiektywnych analityków.

 

Bardzo dobra oferta, u nas  (pipi)owo gierki schodzą, postaramy się, żeby u was było to samo. Z poważaniem Spencerek. Wybawca branży.

 

Nic mi nie da, że ja kupię, żeby było dobrze, muszą kupować też inni, ale widać jaka jest tendencja. Nawet na tym forum, ludzie nie widzę powodów, dla których mieliby kupować gry opłacając gemepassa. Sam bym pewnie nie kupował, ale i tak tego nie potrzebuję, bo nie gram na wyścigi i nie robi na mnie wrażenia dostęp do 1000 gier za złotówkę, bo i tak bym z tego nie mógł skorzystać w odpowiedni sposób.  Nie gram w 10 gier jednocześnie.

Tak jak mówiłem, jesteś krótkowzroczny, nie masz zdolności antycypacji.

 

  • Plusik 1
  • WTF 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, SlimShady napisał:

Mówisz o takiej zawartośći jak brak singla na premierę w piracikach(...)

Tak jak mówiłem, jesteś krótkowzroczny, nie masz zdolności antycypacji.

 

 

Mam wrażenie, że straszna frustracji się wylewa z twojego postu. Ostatnio samo Sony informowało, że PSNow ma już milion użytkowników. Sam ograłem dzięki usłudze Uncharted 4. PS4 bym nie kupił, bo w zasadzie interesują mnie na tym sprzęcie dwie gry, z czego jedna jeszcze nie miała premiery, a druga już ograłem. Jak wyjdzie TLOU2 to pewnie zaplace 10$ za PSNow i ogram w ten sposób. Korporacja dzięki mnie zarobi 10$, a tak by zarobiła okrągłe nic. Ile ludzi, tyle sposobów grania, a o stan finansowy korporacji czy jakość gier będę się martwił dopiero kiedy te upadną i sobie głupi ryj rozwalą.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zloto napisał:

 

Mam wrażenie, że straszna frustracji się wylewa z twojego postu. Ostatnio samo Sony informowało, że PSNow ma już milion użytkowników. Sam ograłem dzięki usłudze Uncharted 4. PS4 bym nie kupił, bo w zasadzie interesują mnie na tym sprzęcie dwie gry, z czego jedna jeszcze nie miała premiery, a druga już ograłem. Jak wyjdzie TLOU2 to pewnie zaplace 10$ za PSNow i ogram w ten sposób. Korporacja dzięki mnie zarobi 10$, a tak by zarobiła okrągłe nic. Ile ludzi, tyle sposobów grania, a o stan finansowy korporacji czy jakość gier będę się martwił dopiero kiedy te upadną i sobie głupi ryj rozwalą.

Wydaje ci się, bo niby z jakiej racji skoro mam dostęp do każdej z konsol. Nie wiem, co próbujesz imputować, że co? Nie mam 4 zł w kieszeni, czy jak?

Jak ograłeś to fajnie, cieszę się twoim szczęściem, oby tak dalej. Te 10 dolców zmieni niejedno życie. 

Mam tak samo jak ty, tylko z planetą ziemia, zacznę się interesować jak już będzie za późno.

 

 

Edytowane przez SlimShady
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja chyba w tym roku ogralem z 3 gry na ps4 na nośniku fizycznym, z 3 cyfry kupiłem na xa, a resztę ogralem w ramach Gejm Passa. Czy czuję się źle? No nie bardzo. Tak jak dziś, np przychodzi piątek, odpalam GP instaluje takie dmc5, metro exodus ogrywam i zapominam. 

Taka już droga Microsoftu, nie walczą z Sony i Nintendo na exy. Czy słusznie to czas pokaże. 

A jednak Sony znów mocniej stawia na PS Now. Być może doszli do wniosku że lepiej jeśli pewna grupa osób zagra w grę płacąc w ramach usługi, będzie to lepsze niż jeden Mistrzunio kupujący God of Wara i sprzeda go po weekendzie, a gra już krąży nie przynosząc zysku. Mówię czysto teoretycznie. 

Wydawanie exów ps4 na pc( to że girsy i Forza są na pc to norma bo to jeden ekosystem jak dla mnie ) to czysty biznes i chęć dotarcia do większej grupy odbiorców, Sony to korporacja a nie dobry tatuś dający o swoje dzieciaczki. 

Jakiś zysk musi być w tych usługach i abonamentach, może na przyszłej generacji będzie tego więcej nawet

Odnośnik do komentarza

Też mam wrażenie że straszna frustracja przemawia przez SlimShady.

 

Próbowałem rozmawiać z nim o faktach: 

Gdy pisał że exy na xboxa słabo się sprzedają to zapytałem go ķtóre - nie odpowiedział

 

Gdy pisał że gry w abonamencie będą musiały być wykastrowane z zawartości/będą zarażone wirtualnym kasynem, zapytałem go które to gry - nie odpowiedział

 

Być może ma racje i za 5 lub 10 lat abonamenty jak Gamepass przyczynią się do spadku jakości produkowanych gier, kto wie? Ale dzisiaj nie ma po prostu podstaw do stawiania takiej tezy.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Też mam wrażenie że straszna frustracja przemawia przez SlimShady.

 

Próbowałem rozmawiać z nim o faktach: 

Gdy pisał że exy na xboxa słabo się sprzedają to zapytałem go ķtóre - nie odpowiedział

 

Gdy pisał że gry w abonamencie będą musiały być wykastrowane z zawartości/będą zarażone wirtualnym kasynem, zapytałem go które to gry - nie odpowiedział

 

Być może ma racje i za 5 lub 10 lat abonamenty jak Gamepass przyczynią się do spadku jakości produkowanych gier, ale dzisiaj nie ma po prostu podstaw do stawiania takiej tezy.

To ja piszę sam ze sobą w martwych tematach  czy ty? Kto chciał usuwać działy na tym forum, bo nie miał o czym i z kim pisać? Dzisiaj jest premiera najbardziej wyczekiwanej gry roku, która powoduje emołszyns i jest dobrze oceniana. Jest pięknie, ale projekcje w twoim wykonaniu też nie zaszkodzą.

 

Nie umiesz skorzystać ze stron ze sprzedażą gier? Zrobić porównania z innymi platformami? Jak często Micro chwali się dobrą sprzedażą swoich gier? Częściej wolą poinformować, że ileś tam milionów włączyło grę w GP, co ma się nijak do faktycznej sprzedaży.

 

Twoja gra życia chociażby tj. Piraty w pięciu kolorach - ASX nie przeczytał

 

Być może palenie oponami w piecu przyniesie za 5-10 lat komuś zgubę, na dzień dzisiejszy da się żyć.

 

ASX miał walnąć focha i się ewakuować z powodu rzekomego fanbojstwa gościa, który ma platformę każdej firmy - nie dotrzymał obietnicy.

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, SlimShady napisał:

To ja piszę sam ze sobą w martwych tematach  czy ty? Kto chciał usuwać działy na tym forum, bo nie miał o czym i z kim pisać? Dzisiaj jest premiera najbardziej wyczekiwanej gry roku, która powoduje emołszyns i jest dobrze oceniana. Jest pięknie, ale projekcje w twoim wykonaniu też nie zaszkodzą.

jaki związek z tematem mają takie personalne przytyki i dygresje o Death Stranding? prosiłbym o opanowanie i prowadzenie merytorycznej dyskusji. Napisałeś bardzo chaotycznego posta ciężko się w nim połapać.

19 minut temu, SlimShady napisał:

Twoja gra życia chociażby tj. Piraty w pięciu kolorach - ASX nie przeczytał

W sensie ta odpowiedź odnosi się do gier wykastrowanych z zawartości czy tych które słabo się sprzedały? Bo w obu przypadkach jesteś w błędzie.

 

Nie wiem kiedy ostatnio i czy  w ogóle grałeś w Sea of Thieves ale gra oferuje masę zawartości i w zasadzie ciężko ją porównać z czymkolwiek innym dostęnym na rynku.

 

Podobnie ze sprzedażą, bo wszystkie źródła (również te niezależne) informuje że gra sprzedała się bardzo dobrze, wg informacji z Kwietnia 2019 roku połowa bazy graczy kupiła grę na własność, czyli wychodzina to że musiało się sprzedać około 4 miliony egzemplarzy, co na pewno nie jest słabym wynikiem.

 

Swoją drogą możesz podać swojego Gamertaga to może kiedyś wspólnie zagramy i pogadamy na spokojnie przy gierce o branży?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

jaki związek z tematem mają takie personalne przytyki i dygresje o Death Stranding? prosiłbym o opanowanie i prowadzenie merytorycznej dyskusji. Napisałeś bardzo chaotycznego posta ciężko się w nim połapać.

W sensie ta odpowiedź odnosi się do gier wykastrowanych z zawartości czy tych które słabo się sprzedały? Bo w obu przypadkach jesteś w błędzie.

 

Nie wiem kiedy ostatnio i czy  w ogóle grałeś w Sea of Thieves ale gra oferuje masę zawartości i w zasadzie ciężko ją porównać z czymkolwiek innym dostęnym na rynku.

 

Podobnie ze sprzedażą, bo wszystkie źródła (również te niezależne) informuje że gra sprzedała się bardzo dobrze, wg informacji z Kwietnia 2019 roku połowa bazy graczy kupiła grę na własność, czyli wychodzina to że musiało się sprzedać około 4 miliony egzemplarzy, co na pewno nie jest słabym wynikiem.

 

Swoją drogą możesz podać swojego Gamertaga to może kiedyś wspólnie zagramy i pogadamy na spokojnie przy gierce o branży?

Taki związek, że próbujesz mi coś przypiąć, gdy jasno ci pokazuje, że to ty bardziej masz powody do zmartwień niż ja. Personalne ataki? Chyba przesadziłeś z kakałkiem. Nie bądź takim wrażliwcem.

 

Nigdy nie grałem i raczej nie zamierzam(chociaż jak mówisz, że jest fajny singiel, to może się kiedyś skuszę). Za to bardzo podobają mnie się morskie fale w tej grze(w przeciwieństwie do stylu graficznego).

Sea of Thieves to był taki sztandarowy przykład gry wrzucanej do GP, coś jak Crackdown.

Nie było zawartości przez bardzo długi czas, ale co do sprzedaży się zgodzę, bo doskonale wiem, że sprzedało się świetnie, tylko to nie świadczy o jej jakości w tamtym momencie. Nie wiem z czego to wynika, albo magia Rare albo dopiero początek GP. Następne gry schodziły już gorzej, może z wyjątkiem F4.

 

Nie jestem fanem grania w multi przez kabel, więc nic z tego nie będzie.

 

 

Niby PPE, ale właśnie m.in o tym pisaliśmy:

https://www.ppe.pl/news/139147/ps-now-xbox-game-pass-gry-ekskluzywne-premiera.html

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...