Skocz do zawartości

100 milionów bitcoinów


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

A z ciekawości, możesz powiedzieć coś więcej? Chodzi mi o technologię blockchain. Co prawda praktycznej styczności z tym miałem niewiele, ale chłopaki z innego działu dużo w tym dłubali. Mam ogólne zrozumienie, ale z tego co ogarniam, to właśnie pod kątem bezpieczeństwa jest to bardzo dobre, bo nie da się "oszukać" łańcucha i nie ma opcji, że gdzieś tam padnie serwer z naszymi monetkami, bo wszystko jest rozproszone.

Odnośnik do komentarza

Glownym problemem ktory mam z blockchainem jest to, ze ma on tylko jeden sensowny use case i to sa kryptowaluty. Ja sie specjalizuje w AEC industry (architecture, engineering, construction) i przez ostatnie kilka lat, glownie w momencie szczytowej popularnosci blockchaina wsrod inwestorow, probowano to wciskac doslownie wszedzie. Przy czym to nie jest jakas kosmiczna technologia, to jest zwyczajna struktura danych, po prostu nie da sie tego zmienic, ale nie da sie tez zmienic faktu ze doslownie w 99% przypadkow tradycyjne bazy danych sa wystarczajace. No i byl ten okres, ze powstawaly jak grzyby po deszczu nowe startupy wciskajace to gdzie sie da, dostawcy energii, IoT, organizacje charytatywne, raportowanie czegokolwiek co mozna zaraportowac itd. 

Otoz nie ma to zadnego sensu. Kilka razy mialem sytuacje jak oferowalem produkt polegajacy na sprawdzaniu poprawnosci modeli 3D a klient byl zainteresowany podlaczeniem tego do blockchaina. Duza firma z UK. Pytam sie go kurwa mordo ale po co ty to chcesz to robic, zobacz tutaj jak my opracowalismy kawal dobrego oprogramowania ktore usprawni twoj proces, to koniec koncow stanelo na tym ze jak nie bedzie blockchaina to nie sa zainteresowani. Wlasnie takie bezuzyteczne proby zastosowania mnie zrazily, na szczescie na Zachodzie juz przeminela ta moda i sie ludzie tylko usmiechaja ironicznie na samo wspomnienie ze ktos dlubie przy tej technologii.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Il Brutto napisał:

Glownym problemem ktory mam z blockchainem jest to, ze ma on tylko jeden sensowny use case i to sa kryptowaluty. Ja sie specjalizuje w AEC industry (architecture, engineering, construction) i przez ostatnie kilka lat, glownie w momencie szczytowej popularnosci blockchaina wsrod inwestorow, probowano to wciskac doslownie wszedzie. Przy czym to nie jest jakas kosmiczna technologia, to jest zwyczajna struktura danych, po prostu nie da sie tego zmienic, ale nie da sie tez zmienic faktu ze doslownie w 99% przypadkow tradycyjne bazy danych sa wystarczajace. No i byl ten okres, ze powstawaly jak grzyby po deszczu nowe startupy wciskajace to gdzie sie da, dostawcy energii, IoT, organizacje charytatywne, raportowanie czegokolwiek co mozna zaraportowac itd. 

Otoz nie ma to zadnego sensu. Kilka razy mialem sytuacje jak oferowalem produkt polegajacy na sprawdzaniu poprawnosci modeli 3D a klient byl zainteresowany podlaczeniem tego do blockchaina. Duza firma z UK. Pytam sie go kurwa mordo ale po co ty to chcesz to robic, zobacz tutaj jak my opracowalismy kawal dobrego oprogramowania ktore usprawni twoj proces, to koniec koncow stanelo na tym ze jak nie bedzie blockchaina to nie sa zainteresowani. Wlasnie takie bezuzyteczne proby zastosowania mnie zrazily, na szczescie na Zachodzie juz przeminela ta moda i sie ludzie tylko usmiechaja ironicznie na samo wspomnienie ze ktos dlubie przy tej technologii.

 

W światku prawniczym niektórzy na tej podniecie niektórzy zrobili doktoraty i habilitację. O ograniczeniach infrastruktury nie będę się wypowiadał, bo nie wiem, ale pamiętam, że trochę powątpiewałem w wizję przyszłości, gdzie notariusze nie będą potrzebni, bo w krótkich portaszkach chatę kupimy przez Internet, a blockchain da lepszą rękojmię niż Insane. Ale! Jest jedna bardzo fajna opcja, by wykorzystać blockchaina i jest to IPO (Initial Coin Offering). Przy małych przedsiębiorstwach, szukających kapitału i alternatywnych form finansowania (względnie rozgłosu) niż np. giełda, może się to sprawdzać w przyszłości, choć pozostaje mnóstwo pytań o to jak traktować nabycie takich coinów - bo ani to udział, ani akcja.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i jak tam chłopaki? Wyszliście zarobieni z tej hossy? Ja wyszedłem z rynku pod koniec marca,już czułem ostre przegrzanie ale co ja tam wiem skoro BTC urósł ponad 60k 

 

Teraz siedzę w stable i robię głupoty , rynek się wali a ja gram na longi jak debil,chyba idzie bessa hajp opadł.

 

Jeszcze Musk fuduje , skupuje ktoś z was na tych dołkach czy czekacie na większą zwałe?

Edytowane przez KarolJanuszGejmingu
Odnośnik do komentarza

Ja juz pyerdole ten cyrk. Probowalem sie zaglebic w temat, poczytac, jakies analizy itp.

Kompletna ruletka, pierdolenie glupot i prognozy typu w przyszlym tygodniu wzrosnie albo spadnie przez dzieciakow kupujacych dogecoina za 20$ kieszonkowego od matki. Nic kompletnie sie nie trzyma kupy, jakies debilne tweety jednej osoby chwieja calym rynkiem. Dywersyfikacja nie istnieje, wszystko zalezy od ceny btc.

Szkoda w ogole strzepic ryja, dobrze ze wpakowalem w to jakies grosze tylko i nic nie stracilem. Bodajze 200$ na plus z 5k$ przy czym mialem w najlepszym momencie 100% zysku na ETH i jakos 80% na ADA.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Il Brutto napisał:

Kompletna ruletka,

Pisze to za kazdym razem i o gieldzie i o btc, ale to czlowiek musi sam sie przekonac bo nie uwierzy. Cala reszta tez trafna, zwlaszcza z tymi "ekspertami" z yt co 30min pier.dola o jakims szitkojnie, pokazuaja wyres itd a na koncu sam dochodzisz do wniosku, ze to nie ma znaczenia bo cale to morze coinfekaliow i tak podaza za btc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Piękny dzień dziś XD

Ludzie 2 miesięce temu brali Zilliqa powyżej 20centow dzisiaj sprzedawali mi ją w panice poniżej 6,5 XD

 

Teraz mamy dwie opcję,ludzie zbyt pewni siebie grający na spadki muszą zostać zlikwidowani więc liczę na mocny wzorost BTC powyżej 40 K tam już będą mieć w majtkach ciepło albo dwa znowu jakiś zjazd i wyprzedaż frajerni.

Dla mnie sytuacja win win

 

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, KarolJanuszGejmingu said:

Piękny dzień dziś XD

Ludzie 2 miesięce temu brali Zilliqa powyżej 20centow dzisiaj sprzedawali mi ją w panice poniżej 6,5 XD

 

Teraz mamy dwie opcję,ludzie zbyt pewni siebie grający na spadki muszą zostać zlikwidowani więc liczę na mocny wzorost BTC powyżej 40 K tam już będą mieć w majtkach ciepło albo dwa znowu jakiś zjazd i wyprzedaż frajerni.

Dla mnie sytuacja win win

 

czyli podsumowujac w jednym zdaniu: albo wzrosnie albo spadnie

no nie powiem, ma sens

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...