Skocz do zawartości

100 milionów bitcoinów


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2021 o 09:31, kanabis napisał:

Kupilem dzis dogecoina za 500zl. Niech se lezy. Moze na chinskiej gieldzie bedzie mogl polezec nie tak jak przy poprzedniej mojej przygodzie na polskiej gieldzie i jarek zamknal.

 

Nie lepiej mieć na swoim portfelu? Niekoniecznie sprzętowym, ale np. mobilnym Trust Wallet czy Coinomi. Ja na giełdach trzymam tylko gdy opłaty za withdraw albo dla górników za transfer są wysokie i nie opłaca mi się przerzucać. Wysokość withdrawal fee można sprawdzić tu: https://withdrawalfees.com/coins

 

W dniu 5.05.2021 o 10:03, Koleś88 napisał:

W jakiej apce kupujecie doge? Bo w tej co mam inne, niestety doge nie ma.

Dogecoin jest chyba na każdej giełdzie. Oprócz binance korzystam z bardziej egzotycznych giełd, jak https://freiexchange.com/ czy argentyńską https://main.southxchange.com/. Nie kupi się tam nic bezpośrednio za gotówkę, ale można przesłać swoje np litecoiny i wymienić na inne. Żadnych weryfikacji, skanów czy innych gowien

 

Edytowane przez amarok
Odnośnik do komentarza

ja pier.. ten dogecoin. W październiku tak myślałem w jakiego alta w ciemno wrzucić kilka stów, myślę sobie, dogecoin? ee nieee... No nic, ciekawe ile będzie rosło. Elon nakręcał go jeszcze jakiś czas temu, teraz milczy. Pewnie znaczna liczba osób skupujących dogda to młodzi, działający pod wpływem memów, w końcu kasa skończy płynąć i będzie płacz.

Odnośnik do komentarza

Pewnie ze masz racje z portfelem. Ja niestety wtedy bylem zbyt leniwy no i nie spodziewalem sie ze bede musial natychmiastowo wyplacac srodki z portfela gieldy bo jarek wypierdoli polskie gieldy :reggie:

Teraz, puszkin napisał:

ja pier.. ten dogecoin. W październiku tak myślałem w jakiego alta w ciemno wrzucić kilka stów, myślę sobie, dogecoin? ee nieee... No nic, ciekawe ile będzie rosło. Elon nakręcał go jeszcze jakiś czas temu, teraz milczy. Pewnie znaczna liczba osób skupujących dogda to młodzi, działający pod wpływem memów, w końcu kasa skończy płynąć i będzie płacz.

Tego nie przewidzi nikt. Rownie dobrze ty mozesz znowu plakac ze nie zainwestowales. 

 

Akurat mam zapisany screen sprzed bodajze 3 czy 4 lat z kursami gield krypto i w 99% kazda krypto przez ten czas zanotowala wzrost, niektore niewielki inne wiekszy. Takze teza o placzu w sumie nie ma zadnego pokrycia biorac pod uwage historie. Jedynie Lisk zanotowal duzo w dól. Ale to chyba polskie krypto wiec w sumie nic dziwnego. 

Poza tym chyba nikt normalny nie inwestuje w krypto ostatnich pieniedzy. Tylko raczej kwota ktora "moze"przejebac

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, kanabis napisał:

 

Tego nie przewidzi nikt. Rownie dobrze ty mozesz znowu plakac ze nie zainwestowales. 

Otóż to, dlatego koniec końców cieszę sie z tego co mam i póki co pinioszki rosną jak człowiek śpi :)  Mam, jakieś swój portfel i niech sobie leży. Robiłem jeszcze jakiś czas temu rotacje typu, zamiana troche eth na xrp, potem na linka, znowu na eth itp. Ostatecznie dużo lepiej bym wyszedł gdybym nic nie tykał, więc lekcja na przyszłość jest.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sytuacja z dogecoinem jest trochę niezdrowa. Podobno 1 osoba ma 28% dogecoinów, 11 osób prawie połowę, a coin miał być od początku trollcoinem i ogólnie żartem z bitcoina. Czyli jego wartość jest uzależniona od paru wielorybów, tweetów Elona Muska i przemijającego internetowego hajpu. Z drugiej strony kupowany jest przez ludzi nierozumujących jakie ryzyko podejmują wchodząc w to obecnie, często inwestujących za dużo w stosunku do swoich oszczędności i śniących o dogecoinie w cenie bitcoina, podczas gdy market cap dogecoina to już prawie 10% bitcoina, przy cenie 55k USD do 0,66 USD w tej chwili. O ile bitcoin nie wydaje mi się być bańką, o tyle do dogecoina nie mam szczególnie zaufania.

 

Nie wiem w którą to stronę pójdzie. Jeśli dogecoin zdominuje rynek, ośmieszy on równocześnie całą teorię kryptowalut. Jeśli rypnie, może być płacz i argument dla rządów do wprowadzania regulacji "chroniących obywateli". Na razie wierzę w scenariusz, gdzie dogecoin ustabilizuje się na względnie wysokim poziomie i przyciągnie nowy kapitał, ciągnąc równocześnie cały rynek kryptowalut w górę.

 

BTW żal z niezainwestowania czy za wczesnej sprzedaży, najłatwiej uciszyć mówiąc sobie, że gdybym tylko wiedział jakie numery wypadną, to zagrałbym w lotto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, puszkin napisał:

Otóż to, dlatego koniec końców cieszę sie z tego co mam i póki co pinioszki rosną jak człowiek śpi :)  Mam, jakieś swój portfel i niech sobie leży. Robiłem jeszcze jakiś czas temu rotacje typu, zamiana troche eth na xrp, potem na linka, znowu na eth itp. Ostatecznie dużo lepiej bym wyszedł gdybym nic nie tykał, więc lekcja na przyszłość jest.

No ja wlasnie robilem podobnie wtedy. Lukanie wykresow dzien dnia, jakies rotacje xd 

 

Chuj z tym. Polozyc i niech lezy w spokoju. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, kanabis said:

Chuj z tym. Polozyc i niech lezy w spokoju. 

Tak najlepiej jeśli ktoś nie chce całymi dniami tego śledzić i panikować co chwilę.

 

Ogólnie krypto myślę dalej jest fajną inwestycją, gdzie mam nadzieję każdy będzie miał szansę na kilkukrotny albo kilkunastokrotny zwrot w perspektywie paru lat. Nie podoba mi się tylko szaleństwo i pompowanie co chwilę kolejnego nowego shotcoina, bo za dużo osób obecnie liczy, że za kasę ze sprzedaży PS4 w ciągu roku kupi lambo.

Odnośnik do komentarza

 

Jakiś polski jutuber, 2mln subów ;o Z konta na bitbay znikło mu pełno krypto. W 11 minucie pokazuje, że transfery były 29 kwietnia, a w historii logowań ma, że logował się 27 kwietnia, potem 1 maja, wiec sytuacja co najmniej dziwna.

Tak się zastanawiam jakie są opcje, czy to sciema, czy go okradli czy co. Teoretycznie mógł się zalogować tego 27 kwietnia, nie zamknął przeglądarki wiec sesja trwała dalej,  jednocześnie jest zalogowany na maila, więc ktoś podszedł do kompa, i sobie zrobił transfer.

Tak czy inaczej bitbay mógłby się wytłumczyć, pokazać logi z transakcji, i przede wszystkim wysłany mail z kodem i potwierdzeniem przelewu. A odpisali mu żeby poszedł na policje.

Odnośnik do komentarza

ADA mam od tamtych zakupow na bance. W ogole moje szitkoiny poszly w gore (niektore z drugiej SETKI sa juz w pierwszej), takze jestem "zarobiony" ale trzymam. Bedzie to zapewne zla decyzja bo skoro w tym temacie zaczal sie ruch to znaczy, ze ulica ruszyla i zaraz ktos na tym zarobi i zawali kurs.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem sam się przekonać kilka dni temu jak to jest z tymi kryptowalutami i na próbę wpłaciłem 1200zł za pomocą Revoluta i kupiłem 4 krypto (Bitcoin, Ethereum, Cardano, i Stellar) i cóż mogę powiedzieć... Takie fajne te kryptowaluty, takie mega zmienne. Tak obserwuje przez kilka dni co się dzieje z tymi pieniędzmi i póki co dochodzę do wniosku, że ciężko zabawę w krypto traktować jako coś więcej, niż hazard.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...