Skocz do zawartości

Dying Light 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą jakiś czas temu na HBO odpaliłem sobie DMZ. Wytrzymałem chyba ze trzy odcinki, natomiast uderzyło mnie spore podobieństwo do DL2, zarys historii, motywy bohaterów, wojny frakcji i ogólnie mdły vibe bijący od obu produkcji 

Techland na szybko dostał od ludzi z HBO w pakiecie z Rosario Dawson główny wątek do gry? Słyszałem że po zwolnieniu Avellona zatrudnili scenarzystów którzy coś podobno dłubali dla HBO ale nie jestem na tyle zainteresowany tematem żeby to drążyć.

To tylko przypadkowe podobieństwo czy może coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wiadomo, szacun dla Techlandu, jak wspierają swoje gierki, ale coś w tym DL2 nie pykło.
Od pierwszej części nie potrafiłem się oderwać i wbiłem platynkę, a tę porzuciłem po ponad 40h i nie chce mi się wracać, a jak się zmobilizuję to odpalam mapę i czuję się przytłoczony ilością znaczników, nie mam pojęcia gdzie iść, co robić i wyłączam :frog:

Odnośnik do komentarza

Mi tam pyklo 100h nabiłem, miałem masę frajdy z latania po mieście i masterowanis tych wyzwań parkurowych.
Cały czas myślę żeby wrócić i dobić platynę bo nie wiele brakuję a i wsparcie zmiany i dlc zachęcają do powrotu.
No ale nie ma czasu, za dużo innych giereczek.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

 

 

Półtora roku twórcom zajęło dodanie trybu Koszmar, funkcji naprawy oręża u kupców, a na koniec dostępna będzie broń palna. Akurat tę ostatnia wydedukowało się już dawno, bo w misji, gdzie udajemy się na pomnik upamiętniający "marcową masakrę" w Villedorze, zleceniodowca mówi o składzie broni i amunicji ukrytej gdzieś w mieście przez dowódcę Pratta. Lubię DL2, fajnie, że gra jest nieustannie poprawiana i rozwijana (wracają Toluka i Fahim z jedynki), ale czy nie dało się wielu tych opcji umieścić już na premierę? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Nemesis napisał:

ale czy nie dało się wielu tych opcji umieścić już na premierę? 


Nie, bo to od samego początku miała być gra-usługa, co zresztą widać po tej wielkiej, zajebanej znacznikami mapie i różnego rodzaju czasowymi aktywnościami, które się respią co jakiś czas. Zrobili szkielet, rusztowanie i do tego mogą dokładać kolejne GAASowe elementy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Chociaż Przemieńcy biegają teraz po mieście, bo wcześniej to myślałem, że noc jest tak samo łatwa do przeżycia jak dzień. Gram obecnie po wszystkich aktualizacjach i choć jest znacznie lepiej niż w okresie premierowym, tak gra poprzedniej grze może lizać buty. W każdej dziedzinie. 

 

Bohater, historia, miasto, wykonanie, zombie, walka, aktywności poboczne, environmental storytelling i popremierowy kontent. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, to co robią to jest przygotowywanie się do wprowadzenia na rynek produktu, który będzie już pełnoprawnym GAASem. Z punktu widzenia gracza czuję lekkie obrzydzenie do takich produktów ale z drugiej strony dobrze, że rodzima firma przygotowuje się na tego typu przyszłość i nowy rynek. Może zrobią to dobrze.

 

Pierwszą część przechodziłem kilka razy ale ten dodatek do niej jakoś mnie nie porwał i zostawiłem w połowie albo nawet wcześniej. Może kiedyś wrócę ale teraz czekam na ich nowy dodatek do drugiej części aby zagrać jeszcze raz w DL2.

Odnośnik do komentarza

W tej chwili robią co mogą, że przybliżyć DL2 do jakości oryginału. Biegam teraz po Villedor i dostrzegam wiele różnic. Po pierwsze, trudniejsze noce, choć wciąż nie tak ciężkie jak w Harranie, po drugie, zwiększona intensywność wirali, bo biega ich więcej i przy każdej opcjonalnej rozróbie z bandziorami zaraz przybiegają, a po trzecie, ten filtr graficzny z Harranu robi dobrą robotę. Co nie zmienia faktu, że wciąż mamy grę gorszą od oryginału, lecz lepszą niż była do tej pory. Storytelling nawet ciekawy, jeśłi mówimy o zadaniach pobocznych. Ciekaw jestem, w którym momencie fabuły widać przerwanie scenariusza przez Avellone'a. 

Odnośnik do komentarza

Niestety, widać, że przy grze dłubała większość świeżaków. Teraz graficznie jest ok (gram w trybie wydajności), więc w ruchu jest git, ale wystarczy przystanąć na sekundę i wychodzą bolączki oprawy. Jakość tekstur płacze, niektóre modele zombiaków również wołają o pomstę do nieba. A Przemieńcom brakuje ikry oryginału. Sytuację ratuje parkour w tej grze. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.
Panowie potrzebuje pomocy...
Chcę wbić platynę w Dying Light 2 a żeby to zrobić to muszę zaliczyć pucharek z znajdźkami "Archiwista"
Brakuje mi rysunku dziecka z misji pobocznej "Dezerter"
I tu pojawia się problem gdyż nie mogę aktywować tego zadania. Podchodzę pod tablicy ogłoszeń na statku i nie mam przycisku aktywacji na liście gończym.
Wydaje mi się że przegapiłem to zadanie i na tablicy pojawiły się już nieśmiertelniki które blokują aktywację.
Czy ktoś ma pomysł jak to mogę zrobić Czy dołączenie do czyjejś gry z tym zadaniem i wykonanie jej uzupełni kolekcje o rysunek?
Proszę o pomoc


Odnośnik do komentarza

Ciężko mi wrócić do tej gierki. Pod koniec roku próbowałem, Aiden obudził się nocą w tunelu metra i ledwo wyściubiłem nos z kryjówki to pełno virali i innego k#restwa od razu rzuciło się za mną w pościg.
Niedawno kończyłem Dead Island 2, więc dodatkowo miałem problemy ze sterowaniem i znowu się zniechęciłem na jakiś czas.
Kurde, szkoda, bo to mimo wszystko jest dobry tytuł, ale za wiele tu rzeczy najebali, zbyt wiele zawartości i ogólnego nadmuchania, żeby zrobić z tego GAASa.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Wredny napisał:

Ciężko mi wrócić do tej gierki

 

A ja wróciłem kilka dni temu i leci NG+ I też początkowo motzna zajawka ze sterowaniem i trzeba było sb powtórzyć jakie umiejętności posiadam (prawie wszystkie), ale teraz gra się zacnie i ten piękny świat - klimat Kazimierza Dolnego zmieszanego z Wrocławiem daje radę. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego takich gier nie powinno się odstawiać na długi czas, bo potem mogą przytłoczyć masą mechanik, ale i ogólnym zamieszaniem z rozwojem postaci. Wiadomo, że przy niektórych tytułach człowiek się szybciej odnajduje, niż przy innych. Ja tak mam z Generation Zero. Gra mnie kupiła w pierwszych godzinach. Potem przesiadka z PS4 na PS5 i już tak minęło półtora roku, a ja dalej mam ją na dysku, ale mnie nie ciągnie do powrotu. 

Edytowane przez LukeSpidey
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...