Skocz do zawartości

Dying Light 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Masz TV 77 cali? Mega! Jak grasz na dobrym PC to nie musisz bawić się w kompromisy typu albo 4k i 30 klatek albo mniejsza rozdzielczość przy 60 klatkach.
Niestety nie ma tak dobrze. Na ultra z rt na ultra, musi być dlss jakość ustawiona, inaczej nawet 4090 się dławi i działa między 30 a 50. Ale wygląda przepięknie.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2022 o 16:17, PiPoLiNiO napisał:

Jedynka była świetna, ale niby dwójka mocno odeszła od tego co było w jedynce. Prawda to?

20 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Nie prawda.

 

Nie no PRAWDA jak ch#j :reggie:
Jedynka to gra akcji z survival horrorowym klimatem i całkiem spoko, jak na gatunek (i Techland) fabułą oraz kilkoma nawet fajnymi postaciami.
Dwójka to już ubisoftowe pseudo-RPG, z masą znaczników na mapie (i niestety na ekranie), powtarzalnymi aktywnościami, GAASowymi naleciałościami, levelami przeciwników i różnokolorowym lootem.

Odnośnik do komentarza
 
Nie no PRAWDA jak ch#j :reggie:
Jedynka to gra akcji z survival horrorowym klimatem i całkiem spoko, jak na gatunek (i Techland) fabułą oraz kilkoma nawet fajnymi postaciami.
Dwójka to już ubisoftowe pseudo-RPG, z masą znaczników na mapie (i niestety na ekranie), powtarzalnymi aktywnościami, GAASowymi naleciałościami, levelami przeciwników i różnokolorowym lootem.
Nie mogłeś tego wczoraj napisać?
Odnośnik do komentarza

Pisałem nawet wcześniej :reggie:
 

W dniu 25.11.2022 o 10:10, Wredny napisał:

Nie no gierka jest spoko, a w temacie "latania po dachach" jest nawet lepsza niż jedynka.

Mocno tu poszli w ten parkour i to płynne przemieszczanie się po mieście robi wrażenie.

Samo story i napotkani bohaterowie to półka niżej jednak, więc jeśli potrzebujesz dodatkowej zachęty do całkiem miodnego gameplayu to trochę słabiutko tu z tym.

No i się ubisofciak zrobił trochę, bo znaczników pełno, wszędzie coś do zlootowania, jakieś czasowe eventy rodem z GAASów.

 

Odnośnik do komentarza

Chłopie, wystarczyło przeczytać kilka wcześniejszych postów, a nie słuchać się zaślepionego fanboya :yao:


Fabuła na poziomie Złotopolskich, postacie - gadające kukły, klimatu względem jedynki 0, mapa zajebana beznadziejnymi zadaniami, jeden z najgorzej zaimplementowanych coopów w tej generacji i masa bugów/glitchy. Jedynie movement daje rade, ale też tylko solo, bo w coopie progres tylko ma host. Pod koniec gierki frustracja ziomków ogromna. Ogólnie takie mocne 3/10 i kubeł parującego guano na fanów jedynki, która była zajebista.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym aż taki surowy nie był, bo gameplayowo to nadal masa funu, po prostu mimo ogólnego rozbudowania to krok wstecz w stosunku do jedynki, a nawet jeśli nie wstecz to na pewno w gorszym kierunku.
Ma swoje momenty, są też i klimatyczne akcje czy miejscówki, a miasto z tym swoim wyschniętym, zapylonym klimatem potrafi urzekać, ale Dying Light 2 ma też bardzo dużo ubisofciarstwa w sobie.
Jedynkę przeszedłem dwa razy, a dwójki wciąż nie ukończyłem i nie wiem, kiedy znów do niej przysiądę :dunno:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
9 godzin temu, Elitesse napisał:
Masz TV 77 cali? Mega! Jak grasz na dobrym PC to nie musisz bawić się w kompromisy typu albo 4k i 30 klatek albo mniejsza rozdzielczość przy 60 klatkach.

Niestety nie ma tak dobrze. Na ultra z rt na ultra, musi być dlss jakość ustawiona, inaczej nawet 4090 się dławi i działa między 30 a 50. Ale wygląda przepięknie.

 

Jak na 4090 to coś raczej masz nie tak, że Ci lata natywnie w 4K na max ustawieniach i RT 30-50 fps. Na luzie 50-60 fps (poza obszarem startowym w tych lasach, gdzie potrafi zlecieć do 40-45 fps chwilowo), z DLSS Quality jest koło 100fps.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tjery napisał:

 

Jak na 4090 to coś raczej masz nie tak, że Ci lata natywnie w 4K na max ustawieniach i RT 30-50 fps. Na luzie 50-60 fps (poza obszarem startowym w tych lasach, gdzie potrafi zlecieć do 40-45 fps chwilowo), z DLSS Quality jest koło 100fps.

No i o obszarze startowym pisałem. Dalej już nie sprawdzałem bo na DLSS jakość z 2 metrów nie widzę żadnej różnicy. Boli jedynie sam fakt, że nawet 4090 nie daje rady. Bo 50-60 to dalej nie jest stabilne 60, więc no sorry, nie daje rady.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

No i o obszarze startowym pisałem. Dalej już nie sprawdzałem bo na DLSS jakość z 2 metrów nie widzę żadnej różnicy. Boli jedynie sam fakt, że nawet 4090 nie daje rady. Bo 50-60 to dalej nie jest stabilne 60, więc no sorry, nie daje rady.

 

Na PC RT jest bardzo rozbudowany, jest RTGI, stąd takie wymagania. Co do DLSS to nawet z metra byś nie widział różnicy, bo DLSS quality tak jak w większości innych gier wygląda nawet lepiej niż natywna dzięki lepszemu AA ;)

 

Polecam w gierce powyłączać te efekty smóg przy machaniu bronią itd., walka dzięki temu o wiele lepsza i mniej kreskówkowa, a bardziej brutalna. Pisałem tu w temacie jak to zrobić zaraz po premierze, teraz nie bardzo mam jak tego poszukać.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

 

Na PC RT jest bardzo rozbudowany, jest RTGI, stąd takie wymagania. Co do DLSS to nawet z metra byś nie widział różnicy, bo DLSS quality tak jak w większości innych gier wygląda nawet lepiej niż natywna dzięki lepszemu AA ;)

No ja zanim wróciłem do PC, używałem 2 lata temu 2070S, czyli początki DLSS i tam jakość była słaba, tekstury często rozmazane. Zwłaszcza taki Control, oj jak to słabo wyglądało w wersji 1.0. Stąd to spaczenie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem do gry w trakcie świąt. 

 

Wersja na PC już na premierę była ok, ale teraz wszyatko działa ciut lepiej, lepsza walka, mniej bugów, znakomite wsparcie DLSS, tutaj to jest przepaść w stosunku do tego, co było na premierę, zero artefaktów graficznych itp. 

 

Co do samej gry, to wolę dwójkę od bardzo dobrej jedynki i DL2 to u mnie było top 5 2022 roku. 

 

Przeszedłem pierwsze fabularne dlc Bloody Ties. Bardzo ciekawe DLC, nie wiem, czy na Techland jest jakaś nagonka, ale widzialem gdzies recenzje z portali, że słabe DLC i starcza zaledwie na kilka godzin xDD (to chyba był jakiś żart, bo kilka godzin to na tak wycenione dlc super wynik). Otóż to jest bardzo dobre dlc, kosztuje zaledwie 39,99 zł. W zamian dostajemy nowe questy fabularne, nowy ekwipunek do uzycia po przejsciu dlc, fajną nową mapę do eksploracji. Nie jest to The Following, ale to drugie fabularne DLC ma być molochem, to pierwsze jest mniejsze. Na pewno nie jest to tylko "arenka" i dla fanów DL2 polecam, 8/10. Fajna odskocznia od podstawki i całkiem zaradnie zrealizowana. 

11 godzin temu, Elitesse napisał:

To taki świąteczny event ;) z tego co gdzieś widziałem to jeszcze tam dodali kilka atrakcji na święta.

Te eventy jak ktos chce to można w opcjach wyłączyć. Niektórzy nie trawią Mikołajów Zombie xD.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jednak kolory ziarniste najlepsze. Ponuro i tak ma być. Normalny to kaszana, a normalny + ciemny to w nocy nic nie sidac.

Hmm na premierę mi się średnio podobała gra, ale to może przez eldena i horizona. Teraz gra mi się  kapitalnie. Chyba lepiej by było gdyby gra wyszła pod koniec roku ostatniego.

Odnośnik do komentarza

Chyba miałem lepsze wspomnienia po DL1. Tam jakoś miałem satysfakcję ze szlachtowania zombiaków na kawałki, a tu tłukę je jakąś tępą pałką albo maczetą, nie ma jednak tego pierdzielnięcia. 

Wspinaczka & parkour spoko, początkowe misje fabularne też, ale jak zaczęło się ubi-style i nawalenie znaczników na mapie, to momentalnie mi się odechciało. 

Trzeba to wszystko robić, by mieć szanse później, czy mogę śmiało lecieć przez fabułę, a potem najwyżej robić jakieś zaległe fetch gówna?

Odnośnik do komentarza

No i fabuła ukończona. Nie wiem czy wybory na końcu miały jakieś większe wpływy 

Spoiler

Nie pomogłem Lawan, a Mia i tam umarła xd xd xd

Walka z ostatnim bossem trochę przekombinowana, ale od czego jest łatwy poziom trudności 

Mimo rozczarowania na premierę, to po czasie uważam ja za bardzo dobra grę. Klimat nadal jest. Może gorszy jak w poprzedniczce, ale ok. Brak hdr i grafika, która na konsolach właśnie ratuje głównie klimat. Dzwiek super. Cring po naszemu, ale w sumie Oki dubb.

Mam nadzieję na DL3. 

35h i pewnie pobiegam do premiery DS remake.

8/10

Edytowane przez Donatello1991
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Tak, zakończeń jest kilka. Nasze wybory nierzadko mają swój wydźwięk, choć należy zaznaczyć, iż część jest iluzoryczna (co nie wybierzemy, to doprowadzi do tego samego momentu w fabule, trochę jak w Cyberpunk 2077). Mnie udało się zdobyć tak zwane dobre zakończenie.
W życiu codziennym nie jestem złamasem, zatem i w grach staram się, by wszytko odbywało się jak należy.

I faktycznie, niektóre rozwiązania mogą się podobać. Niemniej, według mnie, znacząco zmarnowano potencjał gry. Wątpię by ktokolwiek z grających za kilka miesięcy pamiętał imię protagonisty (przykładowo). 

Ale też widać po temacie, że są osoby, którym tytuł niezwykle przypadł do gustu i nie wahają się wystawić 8/10.

Jeżeli komuś aż tak się podoba, to udanej gry. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...