Skocz do zawartości

Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ponad 10h i 3 badge. Narazie gra jest bardzo łatwa. Niektórzy pisali ze Lt. Surge to wyzwanie, no ale tak sie sklada ze akurat czesto gram Ground poksami wiec zadne wyzwanie to nie bylo. Mialem kilka zacietych walk odkad zaczalem grac ale moge je policzyc na palcach jednej reki.

 

Tak naprawde gra bedzie tak latwa/trudna jak tego chcecie. Mozna maxowac, lapac, tradowac i wszystko lupac na jeden przycisk A, a mozna robic ciagle rotacje calego teamu (ja tak staram sie robic) i trzymac w miare nizszy level i wyrownany z NPC. Akurat w Pokemon Let's Go łatwo sie zmienia pokemony na inne lub nawet wymienia cale teamy bo exp szybko leci na lapaniu dla wszystkich a jak ktos ma pokeballa to juz w ogole szybko sie te levele wbija. Na poczatku mi to nie pasowalo, ale teraz juz na plus bo nie musze sie trzymac jednego teamu bo szkoda mi czasu na "grindowanie".

Odnośnik do komentarza

poksy w kkw

Pokémon Let's Go Pikachu/Eevee: 664,198 units
Switch: 180,565 units

 

dla przykladu:

  • Pokemon Let's Go sold 664,198 copies (12% of Switch owners)
  • 2017’s Ultra Sun/Moon sold 1.2m copies (5% of 3DS owners)
  • 2016’s Sun/Moon sold 1.9m copies (8.6% of 3DS owners)
  • 2014’s Omega Ruby/Alpha Sapphire sold 1.5m copies (9.2% of 3DS owners)
  • 2013’s X/Y sold 2.1m copies (16% of 3DS owners)
Odnośnik do komentarza

 Wszystkie edycje pokemonów są łatwe i daje się przejść teamem z tak dwoma pokemonami. Ważne żeby nie było tak żałośnie łatwo jak w ORAS gdzie dosłownie kosiło się jednym atakiem i było 10 lv nad wszystkimi. Reszta funu jest w zbieractwie i multi. LGP/LGE IMO jest - jak na serię - OK - czyli tych dwóch Pokemonów potrzeba. Tzn. na początku było żałośnie łatwo, od 4 gymu zrobiło się niespodziewanie trudno (nagle mój RyanReynolds jest tylko ~3lv nad jakimiś randomami).

 

No ale i tak jest jechane dzięki Marvelous Moves - jak mi typiarz wystawia kamiennego poka, to od razu zbiera na mordę Splishy Splash :banderas: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Ukukuki napisał:

Myślałem, że pokemony się lepiej sprzedają. 

 

Lepiej od czego? Praktycznie każda część jest najlepiej sprzedającą się grą danego roku w Japonii, ostatnia edycja Sun/Moon w roku premiery sprzedała trzykrotnie więcej sztuk niż nowe Final Fantasy, nawet sequele wyprzedziły np. Dragon Questa; ogólnie gdyby wziąć 15 gier z największą sprzedażą w Japonii w tym stuleciu, to połowa listy to będą różne części Pokemonów. I don't know what you expected.

 

 

 

Na pewno wiele osób kupi Switcha po premierze Pokemonów. Ta gra to "system-seller" jak mało która gra faktycznie jest. Nawet w Polsce znam sporo osób, które nie interesują się Nintendo, albo i w ogóle konsolami, ale 3DS-a kupiły, dla Pokemonów. Nie wiem, czy to o czymś specjalnie świadczy, choć niektórzy się jarają - tacy klienci często kupują po prostu tę jedną grę, a po jakimś czasie konsolę sprzedają. No ale tak będzie i tutaj za rok.

 

Jednak podejrzewam, że znacznie mniej, niż w przypadku GameBoya i DS-a. Switch jednak jest dość drogi. GameBoye kosztowały pieniądze, które przy inflacji można dziś porównać do ok. 100 dolarów. Trochę to ułatwiało rozprzestrzenianie się fenomenu. Nie mówiąc o tym, że Switcha z racji samej budowy strach dziecku dać do ręki, itd.

 

 

 

Sam zaczynam mieć powoli srakę że muszę w to grać. Pokemony bez losowych walk naprawdę zaczynają mnie jarać. Jest też pewna nostalgia do czasów sprzed balansu i uwygodnień: ile wtedy znaczyło mieć Alakazama, Doduo, Laprasa, Jynxa, Digletta, mieć jeden dobry atak bo połowa pokemonów nie miała żadnego przed 30-40 levelem, a silne TM-y były taką rzadkością. Sklecenie czegokolwiek dobrego pozwalało czuć się jak wymiatacz.  Cholerny Clefable był supermocny bo uczył się wielu TM-ów. 

 

Nie wiem czy wytrzymam do momentu aż będę miał czas grać, aż kupię Let's Go. Takiego mam bonera na kolejne Pokemony. Mimo że spodziewam się zawodu nawet za rok, bo w sumie to każda PIERWSZA generacja na nowym sprzęcie mnie trochę rozczarowywała. Za mało czasu na tak dopracowanie tak dużej gry.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja po czwartej odznace. I w paru momentach było w miarę trudno. Zwłaszcza, że miałem dwa poksy do levelapowania tylko. Fajne miejscówki w Celadon City. Ale w Levander Pokemon Tower to był dramat. Te same walki non-stop.

 

Ogólnie mimo braku nowych pokow gra mi się lepiej od x/y i sun/moon. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Bzduras napisał:

Partnerka wyciągnęła sobie Mew z Pokeballa podczaa testów na swoim koncie i co się okazuje? Za Chiny nie ma opcji żeby przetransportować go na inne konto... Yaay. Aż odechciało mi się grać. 

Jest nadzieja na odzyskanie Mew, tylko... muszę znaleźć znajomego ze Switchem i Poksami, który będzie siedział obok mnie. Kurna, bycie samotnym nintendofagiem w tłumie jeszcze nigdy tak nie bolało :/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, funditto napisał:

Poszły już 3 miliony na świecie 

Najszybciej sprzedająca się gra na Switcha 

https://www.gonintendo.com/stories/323209-pokemon-let-s-go-achieves-3-million-units-sold-worldwide-in-its

jak remake pierwszych pokow, ktory tyle czasu przed premiera byl hejtowany robi taki wynik to nie wyobrazam sobie smasha w grudniu, jak pisalem - te 15mln switchy jest realnych do konca marca

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, raven_raven napisał:

 

Przez kogo, konsolomaniaków na forum psx extreme? No Nintendo jak widać jakoś sobie z tym poradziło xd

http://www.nintendolife.com/news/2018/11/people_are_review-bombing_pokemon_lets_go_across_major_sites_amazon_japan_blocks_user_scores

No i ogólnie nie było przychylnych opinii na redditach itd. itp. przed premierą, ludzie hejtowali bo NIE MA WALK Z POKEMONAMI I GÓWNO JAK POKEGO. 

Odnośnik do komentarza

Review bombing, nieprzychylne opinie na reddicie xD. To na pewno robi na firmie takie wrażenie jak klapy dające Forzie Horizon 4 same 0 na metacritic, które nawet mimo wsadzenia do Game Passa wykręciło świetny wynik. Pokemon to marka, gów,no w złotym papierku z tą nazwą by sprzedało milion kopii lekką ręką. Samo Go jest popularniejsze niż kiedykolwiek. No duże zaskoczenie, że nowa gra na popularną konsolę Nintendo z mechanikami z innej popularnej gry Nintendo sprzedaje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza

Tej, no ale czy ja mówię, że to im zaszkodziło? ja głęboko w nosie miałem te opinie i podobnie jak Ty - wiedziałem, że to się sprzeda fantastycznie. Najgłośniejsi są zawsze Ci co narzekają, a normalni po prostu kupią gierkę i będą się cieszyć :lapka: Mam nadzieję, że Tobie też podejdzie.

 

PS @raven_raven wbij na chwilkę na Discord

 

Odnośnik do komentarza

Zobaczę Pikachu w Kanto i się zes,ram z radości, to nie ma wątpliwości :usmiech:. To Pokemony, pierwsza generacja, nostalgia i w ogóle. Podejdzie bez problemu.

A hejtowanie to może by zaszkodziło na dłuższą metę. Review bombing to może zaszkodzić jakiejś grze na Steamie, gdzie jest zerowy marketing i przy sprzedaży 100 000 korki od szampana strzelają przez miesiąc. Ale takim Pokemonom, FIFA czy kolejnemu Call of Duty to żadna ilość hejtu przed premierą by nie zaszkodziła.

 

Już wbijam :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...