Skocz do zawartości

Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, remaki chyba zawsze gorszy wynik miały. Plus nie żeby mnie to specjalnie obchodziło, ale X/Y wychodziły po 3 lat 3DS - tu niecałe 2 Switcha. 

 

Szczerze kupowałem bez podjarki żadnej - tylko dlatego, że dawno Switcha nie odpalałem. Od poprzednich Pokemonów się odbijałem - jestem min/maxerem, a w dużych edycjach to jest nie do zrobienia. X/Y przeszedłem i na półkę, Sun/Moon to samo, ORAS nawet chyba nie dotrwałem do E4, Ultra Sun/Moon nawet nie kupiłem. 

 

A tutaj no jest po prostu idealnie. Paradoksalnie zmiana z łapaniem jest IMO na lepsze - walki z dzikimi mogłyby wrócić, ale to że widać sprite'y w trawie i to, że nie trzeba już trenować EVs na określonych pokach to zmiana jak najbardziej na lepsze i oby ją zostawili. Jest mechanizm sprawdzenia IVs o tak, z poziomu menu. Łatwy mechanizm chainowania. Prosta kontrola nad naturami. Brak abilities, brak held items, brak breedingu. Na te 3 ostatnie można narzekać (zwłaszcza abilities), ale z dwojga złego wolę jak jest prościej. 

 

W sumie nie wiem co sprawia że tak dobrze się w to gra. Duży ekran? Feelsy? Przecież to jest już czwarty (!) powrót do Kanto i drugi remake. To jest chyba dużo małych rzeczy - świetna muzyka, ładne animacje, fajna interakcja z partner-pokemonami. No nie wiem - ale dawno się tak nie jarałem pokemonami, chyba od czwartej generacji.

 

Pokeball - jak pisałem - IMO działa super. Wg mnie warto, bo jednak jak ktoś pogra to ze 30-40 godzin i może się przydać do Go. 

 

Wrażenia odwrotne jak po US/UM. Tam miałem spore oczekiwania i się rozczarowałem - tu na odwrót. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tu macie dokladne zestawienie premierowego weekendu w uk w zestawieniu do starych poksow, nie byly liczone cyfrowe sztuki poksow lets go

 

[Week 21, 2009] POKÉMON PLATINUM (NINTENDO) – 59,000 / NEW
[Week 12, 2010] POKÉMON HEARTGOLD / SOULSILVER (NINTENDO) – 90,000 / NEW
[Week 09, 2011] POKÉMON BLACK / WHITE (NINTENDO) ~ 125,000 – 144,000 / NEW
[Week 41, 2012] POKÉMON BLACK 2 / WHITE 2 (NINTENDO) – 62,000 / NEW
[Week 41, 2013] POKÉMON X / Y (NINTENDO) – 124,000 / NEW
[Week 48, 2014] POKÉMON OMEGA RUBY / ALPHA SAPPHIRE (NINTENDO) – 145,000 / NEW
[Week 47, 2016] POKÉMON SUN / MOON (NINTENDO) – 290,000 / NEW
[Week 46, 2017] POKÉMON ULTRA SUN / ULTRA MOON (NINTENDO) – 78,000 / NEW
[Week 46, 2018] POKEMON LET’S GO, PIKACHU! +POKEMON LET’S GO, EEVEE! (NINTENDO) – 116,000 / NEW

Odnośnik do komentarza

jak będziesz miał pokeballa to prawie wszystko (łapanie pokemonów i kręcenie pokestopów) będziesz mógł robić bez patrzenia się w komórkę :) nawet kroki Ci nabija już teraz z wyłaczoną apką, to już nie 2016 gdzie pokego było mocno nierozwinięte jeszcze :lapka: zapraszam do odpowiedniego tematu, tam się wszystkiego dowiesz 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Od soboty granie w PlG Eevee i tak jak wspominacie gra idealna na rozpoczęcie przygody z pokemonami.

Jednak nie zgodzę się, że nie da się tu zginąć.

Moja córka załatwiła 4 pokemony i musiałem ratować sytuację by zdobyć pierwszą odznakę, udało się :obama:

 

Pytanie z innej beczki, wiem że do preorderów można było dostać coś ciekawego.

Ma ktoś może do sprzedania/oddania jakieś naklejki z Pokemonami? 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, oFi napisał:

Grałem we wszystkie wersje i tylko dwie pierwsze generacje miały ost mocny IMO :gayos:

1526873970077.jpg

 

Gen 5 ma potężny ost. Czarno/biali bracia, łączmy się. 

 

A pomyśleć, że przed premierą B/W miałem już taki przesyt serią, że nawet nie czekałem na premierę. Ściągnąłem od niechcenia, zakochałem się od pierwszego wejrzenia i poleciał oryginał z U L T I M Y. No ku,rwa obsesję mam na punkcie B/W, tam tylko startery mi nie zagrały. Cała reszta? Prima sort. Pięknie animowane sprite'y 2d, szybkość walk, główny wątek zjadliwy jak na pokemony no i te nastawienie na nowe stworki.

 

 

 

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, ragus napisał:

1526873970077.jpg

 

Gen 5 ma potężny ost. Czarno/biali bracia, łączmy się. 

 

A pomyśleć, że przed premierą B/W miałem już taki przesyt serią, że nawet nie czekałem na premierę. Ściągnąłem od niechcenia, zakochałem się od pierwszego wejrzenia i poleciał oryginał z U L T I M Y. No ku,rwa obsesję mam na punkcie B/W, tam tylko startery mi nie zagrały. Cała reszta? Prima sort. Pięknie animowane sprite'y 2d, szybkość walk, główny wątek zjadliwy jak na pokemony no i te nastawienie na nowe stworki.

 

 

 

 

Którą wersje wolisz bardziej?;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...