Skocz do zawartości

Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ale Panowie, do dyskusji o innych Pokemonach i o wyższości OSTu jednego od drugiego zapraszam do ogólnego tematu Pokemonowego, tam gdzie kruk ładnie napisał. Koniec z OT. 

 

 

Jak tam Wam idzie w gierce? Wczoraj miałem przerwę, jestem tuż przed Vermilion, może uda mi się jutro coś trochę pograć bo dziś ciężko z czasem będzie :frog: @Velius @Gromit jak tam walki online? 

Odnośnik do komentarza

Batlowaliśmy dwa razy, raz wybierając "No rules" (bez sensu, różnica w levelach pokemonów powoduje, że nie miałem szans), za drugim razem "Normal rules" gdzie wszystkie Pokemony mają 50 lvl. Tu już było fajnie, skończyliśmy 5 sekund przed czasem (jest limit 20 minut), było trochę kombinowania, przy czym znowu - lepiej pograć trochę więcej i odblokować pokemonom lepsze skille, żeby gra była bardziej wyrównana. Widzę w tym potencjał i może dałoby radę zrobić jakiś turniej trenerów xd

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, bartiz napisał:

Ktos na szybko może mi wytłumaczy czym jest ta gra a czym będzie część która wyjdzie w przyszłym roku?

Za rok wyjdzie ósma część serii gier zbierano-RPG Pokemon, której kolejne części wychodzą co 3-4 lata (zawsze w kilku edycjach, ale ogólnie to te same gry, np. Black, White, Black 2 itp. to ogólnie jedna część bez większych zmian).

 

To jest remake pierwszej części Pokemonów z 1996 roku, który zachowuje wiele podstawowych elementów serii, ale też ma inny styl pod wieloma względami, oficjalnie mając na celu uderzenie bardziej w młodą publikę i tych, którzy do tej pory nie grali w te gry, w porównaniu do dość kompleksowej pod wieloma względami głównej serii. Stąd np. chęć odwzorowania wielu znanych elementów kreskówki (w głównej serii tego nie ma; postaci w każdej grze są inne, a Pikachu to generalnie tylko jeden z tysiąca Pokemonów itd.).

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj rano wreszcie listonosz przyniósł grę, więc dopiero zaczynam Was gonić. Jak dotąd dwie odznaki i właśnie wszedłem do 3 sali. Jak dotąd ok 30 złapanych Pokemonów. Czy ktoś z Was robił wymiany ? Czy tak samo jak w głównej serii Kadabra, Graveler i spółka tylko tak ewoluują ? Przed premierą krążyła informacja, że w grze nie ma Moon Stone - zostało to potwierdzone ? Jeśli tak to co z ewolucjami poków potrzebujących tego kamienia ?

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

TL;DR luzne przemyslenia co do poziomu trudnosc. Lets Go nie takie latwe jak niektorzy mowia. 

 

Do tej pory moja przygoda z Pokemonami wygladala tak, kiedys dawno temu gralem na emulatorze w Redy i potem w Goldy. Pozniej dlugo, dlugo nic az pewnego dnia, kilka lat po premierze odkrylem istnienie Fire Red, wiec majac w pamieci stare czasy, poszukalrm odpowiedniego emulatora, tym razem na androidzie i znowu dalem sie wciagnac. Dopiero w zeszlym roku kupilem juz pierwsze wlasne na konsole i byla to wersja Sun. Czyli jak widac, generalnie nie mialem zbyt duzej stycznosci z seria.

 

Pisze o tym bo chcialem nawiazac do poziomu trudnosci w Let's Go. Przed premiera, wszyscy, w tym ja obawiali sie ze ta czesc bedzie banalnie prosta, wrecz dla dzieci i nastwaiona na casuali ktorzy grali tylko w Go.

 

Minelo kilka dni od premiery i nierzadko spotykam sie z glosami ze poziom trudnosci jest dosyc niski. Nie no racja, nie jest to poziom Dark Soulsow, ale przeciez poksy nigdy takie nie mialy byc, i przynajmniej z tego co ja kojarze/pamietam nigdy takie nie byly. Gralem tylko w te kilka tytulow ktore wymienilem wyzej, ale nie wydaje mi sie zeby poziom trudnosci w Lets Go jakos znaczaco sie roznil od na przyklad Pokemon Red.

 

Poczatek gry, tak, jest dosyc prosty, ale w okolicach drugiego badgea jest juz "normalnie". Wydaj mi sie ze wzgledem oryginalu pozbyto sie jedynie archaicznosci ktore towrzyszyly pierwszym tytulom jak na przyklad HM, ktore zabieraly sloty na atak i sztucznie utrudnialy rozgrywke (sztucznych utrudniaczy bylo wiecej, ale nie bede ich wszystkich wymienial). No i jest jeszcze pokemon tytulowy ktory jest zdecydowanie OP, dlatego szybko go wyrzucilem ze skladu. Moge jeszcze porownac do Pokemon Sun i w tym wypadku mam wrazenie ze poziom trudnosci Let's go jest moze nie duzo, ale i tak wyraznie wyzszy. 

 

Obecnie jestem po 4tej odznace i kilka razy walki sprawily mi - jakby to powiedziec - "frajde". Kilka razy bez odpowiedniej taktyki pewnie wyladowalbym w poke center. Wiem ze moze nie jest to szczyt wyzwania, ale tez w zadnym wypadku nie mam odczucia ze naciskam tylko A i pre do przodu, albo ze dostalem produkt, ktory pod wzgledem trudnosci jest oderwany od calej serii. 

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo podobne zdanie, też wbiłem przed chwilą 4 odznakę i grając bez wsparcia startera wcale tak łatwo nie jest. Po zdobyciu pierwszej odznaki dorzuciłem sobie jednak jeszcze dwa utrudnienia: łapię tylko nowe gatunki Pokemonów, więc exp zdobywam przede wszystkim z walk, a po ewolucji poka wrzucam go do boxa i biorę następnego do szóstki. To powoduje, że w części walk jestem 3-7 leveli niżej niż przeciwnik i zrobiło się dużo ciekawiej 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy już wymyślono Nuzlocke dla tej wersji. Może być ciężko, bo opiera się ona jednak na łapaniu, a Nuzlocke stara się to srogo ograniczać. Do tego Nuzlocke polegał na losowości - pierwsze co spotkałeś mogłeś złapać. Tutaj trochę można sobie wybrać co pierwsze złapiemy. No, ale społeczność na pewno coś ciekawego wymyśli i dla tej wersji.

Odnośnik do komentarza

Też jestem ciekaw Nuzlocke dla tej części. Mam nadzieję, że do czasu skompletowania pokedexa i pokonania wszystkich trenerów w postgame coś wymyślą. 

 

Sprawdziłem licznik godzin przy zapisywaniu gry i zastanawiam się czy nie ma błędu jak w Xenoblade, bo trochę ciężko mi uwierzyć, że w jeden dzień zrobiłem ponad 9 godzin. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...